gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: jac123 »

zladygin pisze: 25 sty 2020, 11:12 ^^^^
Jeżeli mówimy o zachowaniu minimum bezpieczeństwa „kolekcjonerskiego”, to pozostają tylko wyspecjalizowane firmy w rodzaju RamKultury, albo samodzielne wykonanie oprawy. Dla znakomitej większości naszych prac wystarczą standardowe oprawy typu castorama, ikea, albo inni producenci.
Ramy, to jeszcze pół biedy. Ważniejsze jest szkło. Myślę, że do wartościowych zdjęć (a więc wszystkich, które chcemy oprawić) warto wstawić szyby antyUV.
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: brylek »

zladygin pisze: 25 sty 2020, 11:12 ^^^^
Jeżeli mówimy o zachowaniu minimum bezpieczeństwa „kolekcjonerskiego”, to pozostają tylko wyspecjalizowane firmy w rodzaju RamKultury, albo samodzielne wykonanie oprawy. Dla znakomitej większości naszych prac wystarczą standardowe oprawy typu castorama, ikea, albo inni producenci.
Zbyszek całkowicie się zgadzam ze warto oddać swoje prace do fachowca . Ramy typu Ikea są tanie ale dlatego są tanie bo są badziewne.

Można kupić ramę aluminiową Nielsen lub jakiegoś innego producenta ale drewno nie jest bardzo bezpiecznym materiałem na oprawy fotografii .
jac123 pisze: 25 mar 2021, 14:28
Ramy, to jeszcze pół biedy. Ważniejsze jest szkło. Myślę, że do wartościowych zdjęć (a więc wszystkich, które chcemy oprawić) warto wstawić szyby antyUV.
Tak jak jac123 ładnie to ujął ramą może być za 30 zł ale robotę robi szkło . Można kupić tru-ve uv 70 % lub 99% i to jest bardzo bezpieczne szkło dla fotografii i praktycznie ze znikomymi odblaskami pod czas podziwiania tuż to tej wspaniałej fotografii . Lub alternatywą jest plexi ale ceny plexi UV ( nie mówimy o plexi za dwa złote ) jest dużo droższa niż szyba tru-vu 99% uv . Ale podczas grania syna w piłkę w salonie lub trzęsienia ziemi (-: gdy fotografia upada na ziemię nic się z obrazem nie dzieje a w przypadku szyby wiadomo (-; . Fakt faktem szkło odpowiednie daje znakomity efekt , wiem co mówię bo mam sporo tak oprawionych zdjęć (-;
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: Imperitus »

Gdyby ktoś potrzebował do swojej pracy porządne passe partout, ale takie burżujskie- weneckie, nie to dziadostwo wycinane z jednego kawałka tektury to polecam się ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: PPaweł »

Na czym polega weneckie? Jest zawilgłe?
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: Imperitus »

PPaweł pisze: 18 lip 2021, 18:40 Na czym polega weneckie? Jest zawilgłe?
Robi się je z o wiele grubszej tektury, ma plecy do zamocowania zdjęcia, skosy są z cieniutkich paseczków kartonu, kąt może być zatem dowolnie wybrany.
Tak to wygląda:
IMG_20210716_163300.jpg
IMG_20210716_163319.jpg
IMG_20210716_163412_edit_1087053372478398.jpg
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: skiper75 »

Imperitus pisze:Gdyby ktoś potrzebował do swojej pracy porządne passe partout, ale takie burżujskie- weneckie, nie to dziadostwo wycinane z jednego kawałka tektury to polecam się ;-)
Wiela to wychodzi taka np na print 20x24 ?

Edit
Cali zeby byla jasnosc lol
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: Imperitus »

skiper75 pisze: 18 lip 2021, 20:08 Cali zeby byla jasnosc lol
Przerzućcie się wreszcie na ludzkie jednostki :-P
Straszny bydlak, obawiam się że musiałbym używać stołu próżniowego, a na to się kierownik katedry na pewno nie zgodzi :-(
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: Imperitus »

skiper75, zależy też jakie miałyby być marginesy i czy chcesz od razu zamontować powiększenie. Myślę że tak z 170


Złotówek, nie dolarów :-P
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

gdzie kupić dobre ramki na fotografie

Post autor: skiper75 »

Ja to sie moge przerzucic…… do meksyku najwyzej abo kanady przez zielona granice jak sie zacznie goraco.

Btw priv
ODPOWIEDZ