[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: mrek »

Aparat Toyo/Omega View 45F + 4 płytki obiektywowe

Cena 1700 zł.

Aparat sprawny, wszystko delikatnie się porusza, luzów nie ma, zamki dobrze się zatrzaskują (użyłem nawet ciężki obiektyw z Mentor Panorama i zamki blokowały poprawnie tak duży ciężar). Znaczniki zerowe klikają wyraźnie. W tym aparacie dwukierunkowa poziomiczka jest tylko na tylnym standardzie. Przedni standard ustawia się równolegle za pomocą znacznika na prowadnicach. Poziomiczka ma płyn tylko w rurce informującej o pochyleniu przód/tył. Druga jest sucha.

Oba standardy mają ustawianie ostrości oraz wygodne blokady dźwignią, a nie pokrętłem.

Najważniejsza zaleta tego aparatu to odłączany miech. Można dokupić szerokokątny miech przydatny przy super szerokich obiektywach.
Toyo 45F ze standardowym miechem ostawi ostrość na nieskończoność nawet w obiektywie 90 mm, a zastosowanie wgłębnej płytki pozwoli nawet na jakieś ruchy obiektywem.

Miech ma dziurki w rogach i na zagięciach. Niestety mieszki Toyo słyną z kiepskiej trwałości i po latach pojawiają się dziury. W moim egzemplarzu są, nie ukrywam tego i przeszkadzają przy użyciu dłuższych obiektywów, a przy krótkich ogniskowych jest całkiem OK.
Zamiast kupować nowy miech, po prostu przykrywałem miech ciemnym materiałem.
Używanie wgłębnej płytki obiektywowej także ratuje przez dziurkami bo miech nie musi być aż tak rozciągnięty.

Jeśli planujesz używanie bardzo długich ogniskowych, sprawdź w internecie ile kosztuje nowy miech do Toyo 45F.

Drugą zaletą tego aparatu jest waga. Tylko 4 kg.
Kolejną obrotowy standard tylny. Jeden ruch i zmiana kadru z pionowego na poziomy.
W standardzie tylnym przydatna jest dźwignia do odciągania matówki przed włożeniem kasety. Dzięki tej dźwigni nie trzeba szarpać się z mocną sprężyną co czasem powoduje utratę precyzyjnego ustawienia aparatu.

W komplecie
- Aparat Toyo 45F
- szyna 470 mm (bez zaślepek)
- oryginalna płytka Omega View z otworem 42 mm
- oryginalna płytka Toyo View wgłębna (4 cm) z adapterem na płytki typu Linhof
- drukowana w 3D płytka wgłębna z otworem 42 mm (płytka 3D jest tylko na jednym zdjęciu).
- płytka obiektywowa z pleksi, z otworem 60 mm

Powód sprzedaży: zakup innego aparatu 4x5

Oglądać można w Krakowie. Możliwa wysyłka kurierem DPD lub do paczkomatu na mój koszt.
Załączniki
Toyo 45F (4).jpg
Toyo 45F (5).jpg
Toyo 45F .jpg
Toyo 45F (10).jpg
Toyo 45F (8).jpg
Toyo 45F (6).jpg
Toyo 45F (1).jpg
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: zladygin »

mrek pisze: 29 kwie 2021, 10:35 Jeśli planujesz używanie bardzo długich ogniskowych, sprawdź w internecie ile kosztuje nowy miech do Toyo 45F.
tanio: 39 dolarów. Przesyłka... niemal drugie tyle
https://www.ebay.pl/itm/Toyo-4x5-45-Lon ... 4090453938
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: aka »

zladygin pisze: 12 lip 2021, 10:03 tanio: 39 dolarów. Przesyłka... niemal drugie tyle
https://www.ebay.pl/itm/Toyo-4x5-45-Lon ... 4090453938
I VAT ewentualnie. Tylko, że to używany i klejony taśmą...
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: mrek »

Mnie też ciśnienie skoczyło na widok tej ceny :-)
Nadal przykrywam miech płachtą i jest git, a przy szerokim obiektywie problemu nie ma.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: aka »

mrek pisze: 12 lip 2021, 10:46 Nadal przykrywam miech płachtą i jest git,
No bo nie ma co kombinować. Najlepsze jest najprostsze rozwiązanie. Swoją drogą, jakiś chińczyk robi miechy - tak mi chodzi coś po głowie.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: zladygin »

aka pisze: 12 lip 2021, 10:56
mrek pisze: 12 lip 2021, 10:46 Nadal przykrywam miech płachtą i jest git,
No bo nie ma co kombinować. Najlepsze jest najprostsze rozwiązanie. Swoją drogą, jakiś chińczyk robi miechy - tak mi chodzi coś po głowie.
tak, tych Chińczyków jest sporo. I w GB też robią.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: zladygin »

A propos: ma ktoś wiedzę, jak wymienić miech w Toyo 45CF (pewnie i w podobnych typu field)?
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: Z_photo »

aka pisze: 12 lip 2021, 10:56 Swoją drogą, jakiś chińczyk robi miechy - tak mi chodzi coś po głowie.
Dobrze Ci chodzi. ;-)
Kupiłem mieszek od Chińczyka, choć do średniego, a nie wielkiego formatu. Jestem bardzo mile zaskoczony jakością produktu, choć trudno mi się w tej chwili wypowiadać na temat jego trwałości. Mieszek do Agfy Isolette wykonany z materiałów syntetycznych, wedle przekazanej specyfikacji.
Wrażenia organoleptyczne są inne niż w przypadku mieszków z cielęcej skóry, które przed laty zamawiałem w Camera Bellows, ale to wcale nie oznacza jego gorszej funkcjonalności.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: mrek »

Z_photo pisze: 12 lip 2021, 16:06 Kupiłem mieszek od Chińczyka, choć do średniego, a nie wielkiego formatu
Można dostać jakieś namiary?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

[S] Toyo/Omega View 45F + płytki obiektywowe

Post autor: Z_photo »

mrek pisze: 12 lip 2021, 19:05 Można dostać jakieś namiary?
Oczywiście: https://pl.aliexpress.com/store/5383035 ... 6aa6Ruknwa .
Gdyby chodziło o dokładną specyfikację mieszka do Agfy Isolette, to mogę takową udostępnić.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
ODPOWIEDZ