Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Powiększalniki, zegary, kuwety, oświetlenie w Waszej ciemni

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: zladygin »

spinek2 pisze: 09 mar 2021, 09:55 Przy świetle skierowanym na papier widać delikatnie ślad monety po 10 minutach, przy odbitym cały papierek biały - bez śladu po monecie.
Także polecam.
Hmm... Zachęcony nabyłem, sprawdziłem na Fomie Variant IV 123. Żarówka w odległości około 120 od próbki. Metodą Huberta. Wyszło mi lekkie, ale już niedopuszczalne zadymienie białej powierzchni przy 2 minutach, natomiast na powierzchni szarej większe, tym bardziej niedopuszczalne.
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: brylek »

Czy jest jakiś użytkownik lampy Ilforda z filtrem 902 . Chciałbym zapytać czy w lampie ilforda 902 stosujecie żarówki led np. 30 wat aby dawało mocniejsze światło ?
jurek
-#
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2019, 15:59
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: jurek »

brylek pisze: 26 kwie 2021, 08:26 Czy jest jakiś użytkownik lampy Ilforda z filtrem 902 . Chciałbym zapytać czy w lampie ilforda 902 stosujecie żarówki led np. 30 wat aby dawało mocniejsze światło ?
Stosuję zwykłą 25W i jest nieprzyzwoicie jasno (lampa wisi na środku 15-m² ciemni).
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: brylek »

jurek pisze: 26 kwie 2021, 08:57
brylek pisze: 26 kwie 2021, 08:26 Czy jest jakiś użytkownik lampy Ilforda z filtrem 902 . Chciałbym zapytać czy w lampie ilforda 902 stosujecie żarówki led np. 30 wat aby dawało mocniejsze światło ?
Stosuję zwykłą 25W i jest nieprzyzwoicie jasno (lampa wisi na środku 15-m² ciemni).
Wczoraj w końcu po długim czasie zdobyłem podobno najlepsza lampę ciemniową , mam taka sama ale z filtrem lee . A ilforda powieszę ale u mnie jest nisko bo około 195 cm wiec będę musiał się zastanowić jak ją zamontować aby głową nie zachaczać 😁
jurek
-#
Posty: 91
Rejestracja: 05 gru 2019, 15:59
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: jurek »

Gratuluję, tego sprzętu ludzie niechętnie się pozbywają. No pewnie będziesz musiał zawiesić w połowie łańcuszków.
gogo1201
-#
Posty: 59
Rejestracja: 04 cze 2016, 08:59
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: gogo1201 »

Witajcie.

A czy może ktoś z Was używa którejś z lamp MIRA, naszej rodzimej produkcji?

Jeśli tak to proszę podzielcie się wrażeniami.

Łukasz
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: mrek »

Używam. Model plafoniera, z pilotem do włączania i zmiany światła z pomarańczowego na czerwone (dla papierów FOMA). U mnie wisi podwieszona świecąc na biały sufit. Dzięki temu mam prawie bezcieniowe światło w ciemni ok 8 m2. Mocy mam aż za dużo bo to lampa dla bardzo dużych ciemni.
Wykonałem dokładne testy papierów, wyznaczyłem bezpieczne 15 minut i mam tak jasno, że aż niesamowicie. Ostrzę zęby na nowy model, w którym moc czerwonego i pomarańczowego jest regulowana osobno.
Urządzenie warte swojej ceny.
Modele na ścianę mają potencjometr do zmiany mocy. Plafoniera z racji wiszenia na suficie ma to ukryte pod kloszem.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
Ozmin
-#
Posty: 263
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Gdańsk

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: Ozmin »

Mam wersję stanowiskową i jestem bardzo zadowolony. Podobnie jak u mrek światło odbija się od biegłego sufitu. Tania nie jest, ale wychodzę z założenia, że raz a dobrze :-)
Ostatnio zmieniony 25 cze 2021, 21:34 przez Ozmin, łącznie zmieniany 1 raz.
Instagram
Hasselblad: 500C/M, 553ELX, XPAN
Durst: M70, M805, L1200
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: brylek »

gogo1201 pisze: 25 cze 2021, 11:47 Witajcie.

A czy może ktoś z Was używa którejś z lamp MIRA, naszej rodzimej produkcji?

Łukasz
Zanim wydasz kasę odezwij się na pw coś Ci powiem zanim strzelisz sobie w kolano i będziesz żałował . Mi niestety nie było dane dostać tej sławetnej lampy a teraz moja ciemnia jest oświetlana ilfordem 902 i jest mega jasno i 100% bezpiecznie .
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: J.A. »

brylek, to że ci nie wyszedł biznes z Arturem, nie oznacza, że musisz na forum i bez podstaw dyskredytował produkt.
902 ilforda nie umywa się do Miry. Co zostało udowodnione przez dadan_mafak
http://dadanmafak.blogspot.com/2020/11/ ... -s-v3.html
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: brylek »

Jacek czy ja gdzieś napisałem ze lampa Mira jest złym produktem ? Nie sądzę napisałem ze kupiłem Ilforda 902 i dla mnie jest ona tak samo super jak dla użytkowników lampa MIRA .

Napisałem do Goga aby się skontaktował ze mną to mu coś powiem . Po prostu to jest forum i czemu mam się nie podzielić pewnymi informacjami . Jezlei ja bym coś Ci sprzedał i był byś nie zadowolony masz prawo się podzielić tą informacją aby inni nie byli w takiej pozycji jak Ty . Prawda ?
J.A. pisze: 25 cze 2021, 16:54 Co zostało udowodnione przez dadan_mafak
http://dadanmafak.blogspot.com/2020/11/ ... -s-v3.html
Znam Huberta i bardzo cenie jego poświęcenie wiedzę , ale to nie zmienia faktu ze ja osobiście uważam ze lampa ilforda jest lepsza dla mnie ( nie mam MIRA i już nie chce jej mieć ) więc każdy ma prawo do swoich wyborów (-;

Przemek
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: aka »

brylek pisze: 25 cze 2021, 16:12 Zanim wydasz kasę odezwij się na pw coś Ci powiem zanim strzelisz sobie w kolano i będziesz żałował .
brylek pisze: 25 cze 2021, 19:19 Napisałem do Goga aby się skontaktował ze mną to mu coś powiem
Może nie wiesz, ale najskuteczniej jest napisać do adresata PW. Twoje tłumaczenie to kompromitacja.
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: brylek »

aka pisze: 25 cze 2021, 19:37

Może nie wiesz, ale najskuteczniej jest napisać do adresata PW. Twoje tłumaczenie to kompromitacja.
Jaka kompromitacja ? To ze porostu zostałem oszukany i chce kogoś przestrzec nie sądzę .
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: aka »

brylek pisze: 25 cze 2021, 20:20 To ze porostu zostałem oszukany i chce kogoś przestrzec nie sądzę .
A teraz to już groteska. Chociaż czy ja wiem? Chyba jest gorzej... Publicznie stawiasz zarzut - weź się ogarnij.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Lampy ciemniowe - czym świecicie, co polecacie?

Post autor: J.A. »

brylek pisze: 25 cze 2021, 16:12 Zanim wydasz kasę odezwij się na pw coś Ci powiem zanim strzelisz sobie w kolano i będziesz żałował
brylek pisze: 25 cze 2021, 19:19 Jacek czy ja gdzieś napisałem ze lampa Mira jest złym produktem ?
Nie napisałeś, ale dałeś do zrozumienia, ze nabycie MIRA to błąd.
Mało tego napisałeś nie mając z nią doświadczenia. Mało tego twierdzisz, że dla Ciebie Ford jest lepszy od Citroena, mimo, że nigdy Citroena nawet nie dotknąłeś.
Po prostu masz o coś żal do Artura, i chcesz mu zaszkodzić.
Słabe to.

Moim zdaniem właśnie wyrównałeś rachunek. I nawet jeżeli miałeś jakieś roszczenia słuszne, to już straciłeś do nich prawo.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ