Pilka kopana

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Pilka kopana

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 20 cze 2021, 14:50 Pzpn z budzetu powiadasz? Wez daj spokoj
No to mało wiesz. PZPN dostaje pieniądze z budżetu, oczywiście relatywnie małe w porównaniu z przychodami np. za prawo do transmisji itp. Taka próbka: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... pieniadze/
Ty ale co to ma znaczyc malo wiem. Budzet jest jawny. Dokladnie wiadomo ile dostaja. Malo tego dokladnie wiadomo na co wydaja. Uwazam tylko ze mowienie o budzecie kasie i polityce mnie nie kreci. Napisalem o meczu i tylko to mnie interesuje.
Ale bardzo nie lubie jak sie mi mowi ze malo wiem. Mam widocznie kompleks. Niewazne
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Pilka kopana

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 20 cze 2021, 17:05 Ale bardzo nie lubie jak sie mi mowi ze malo wiem.
To podobnie jak ja - nie lubię jak mi się mówi "daj spokój". Nieśmiało zauważam, że się wypowiedziałem pod cytatami z Czwartego, a Ty wyraziłeś wątpliwość nie do końca uzasadnioną. Nie wydaje mi się, żeby to był powód do się obrażania.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Pilka kopana

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 20 cze 2021, 17:05 Ale bardzo nie lubie jak sie mi mowi ze malo wiem.
To podobnie jak ja - nie lubię jak mi się mówi "daj spokój". Nieśmiało zauważam, że się wypowiedziałem pod cytatami z Czwartego, a Ty wyraziłeś wątpliwość nie do końca uzasadnioną. Nie wydaje mi się, żeby to był powód do się obrażania.
Ja sie nie obrazam. Poprostu mieszanie do wszystkiego pokityki jest nudne. Nie wyrazilem zadnej watpliwosci. Zwlaszcza nieuzasadnionej. Stwierdzilem zeby nie kontynuowac dyskusji w tym kierunku. Uzywajac zwrotu daj spokoj. Byc moze moja elokwencja jest kulawa.
A i mnie sie wyswietla ze cytowales mnie. Ae moze to ten chochlic cytowania na forum
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pilka kopana

Post autor: J.A. »

skiper75 pisze: 20 cze 2021, 17:38 Poprostu mieszanie do wszystkiego pokityki jest nudne
ooo widać że szanowny kolega dawno w kraju nie był i nie na bieżąco.
Tera panie to u nas wszystko polityka.
Są tacy i publicznie się do tego przyznają, że nie oglądają bo mecze idą w reżimowej tv.
Nie żartujję. :lol:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Pilka kopana

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:
skiper75 pisze: 20 cze 2021, 17:38 Poprostu mieszanie do wszystkiego pokityki jest nudne
ooo widać że szanowny kolega dawno w kraju nie był i nie na bieżąco.
Tera panie to u nas wszystko polityka.
Są tacy i publicznie się do tego przyznają, że nie oglądają bo mecze idą w reżimowej tv.
Nie żartujję. :lol:
Wyobrazam sobie … taka teraz tendencja na swiecie. Tutaj jest jeszcze gorzej. Zwlaszcza jesli jest sie emigrantem i pamieta sie czasy komuny. Itd itp. Ale jak wspomnialem polityka mnie nie interesuje. Albo moze tak. Nie lubie prowadzic duskusji na tematy polityczne bo mnie nudza. Tak samo na tematy ekonomiczne. Pomimo tego ze jestem z wyksztalcenia ekonomista. Lol.
Zalozylem watek bo siedzialem przed tv i bylem coekaw czy ogladacie. I powiem szczerze mile zaskoczony jestem bo np po czwartym to sie nie spodzoewalem ze bedzie ogladal lol bez obrazy Kuba taki zarcik tylko
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pilka kopana

Post autor: J.A. »

Ja nie oglądałem i nie mam zamiaru.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Pilka kopana

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:Ja nie oglądałem i nie mam zamiaru.
No i ja to szanuje. Tak jak ja nie ogladam skokow narciarskich brydza sportowego i wielu innych. Poprostu mnie nie interesuja
aka
-#
Posty: 5589
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Pilka kopana

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 20 cze 2021, 19:08 polityka mnie nie interesuje
Przeczytałem cały wątek jeszcze raz i jakoś nie mogę się dopatrzeć akcentów politycznych w wypowiedziach. No chyba, że moja wyrażona niechęć do skompromitowanej instytucji jaką jest PZPN jest polityką. Jeśli tak, to ja głupi jestem chyba...
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Pilka kopana

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 20 cze 2021, 19:08 polityka mnie nie interesuje
Przeczytałem cały wątek jeszcze raz i jakoś nie mogę się dopatrzeć akcentów politycznych w wypowiedziach. No chyba, że moja wyrażona niechęć do skompromitowanej instytucji jaką jest PZPN jest polityką. Jeśli tak, to ja głupi jestem chyba...
Nie wrecz przeciwnie. Ja glupi jestem bez watpienia iz dotacje z budzetu panstwa i zwiazane z nia dywagacje okreslilem mianem polityki. Lol
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pilka kopana

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 20 cze 2021, 21:25 ja głupi jestem
skiper75 pisze: 20 cze 2021, 21:58 Ja glupi jestem
Doktor House mawiał że wszyscy są kłamcami: wszyscy kłamią,
a ja powiem że wszyscy są głupcami: wszyscy głupieją -
obie prawdy charakteryzują człowieka z antropocenu 8-)

I ja też kłamię i głupi jestem :-( :mrgreen: :shock:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Pilka kopana

Post autor: jac123 »

aka pisze: 20 cze 2021, 21:25
skiper75 pisze: 20 cze 2021, 19:08 polityka mnie nie interesuje
Przeczytałem cały wątek jeszcze raz i jakoś nie mogę się dopatrzeć akcentów politycznych w wypowiedziach. No chyba, że moja wyrażona niechęć do skompromitowanej instytucji jaką jest PZPN jest polityką. Jeśli tak, to ja głupi jestem chyba...
To raczej nie tyle kwestia polityki, ile pieniędzy w sporcie - piłce nożnej.
Pieniądze przeznaczane na piłkę kopaną, tak w kraju, jak i za granicą są ogromne. Jeśli chodzi o krajową piłkę , to środki na nią przeznaczane są wprost nieproporcjonalne do osiąganych wyników.
Zauważcie, że w czasach kiedy pieniądze były znacznie mniejsze, poziom naszej reprezentacji był lepszy (pomimo Fryzjera itp).
Rozwiązanie jest proste, rozgonić to całe towarzystwo, obciąć kasę na piłkę i przeznaczyć na inne sporty, w których przecież mamy znacznie lepsze wyniki.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pilka kopana

Post autor: J.A. »

jac123 pisze: 21 cze 2021, 08:15 Rozwiązanie jest proste, rozgonić to całe towarzystwo, obciąć kasę na piłkę i przeznaczyć na inne sporty, w których przecież mamy znacznie lepsze wyniki
to się nie uda. Te prawdziwie ogromne pieniądze nie pochodzą z szeroko pojętego skarbu państwa, tylko od prywatnych (czasem państwowych, ale jednak biznesowych) sponsorów.
Po prostu inwestowanie w reklamę opartą o celebrytów piłki kopanej się opłaca i żadna władza tego nie zmieni.
To po prostu wina kibiców. Kibiców, którzy jak żona patologicznego damskiego boksera alkoholika, wciąż wołają „nic się nie stało”.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Pilka kopana

Post autor: jac123 »

No Panowie, puśćmy wodze wyobraźni.
Jaki będzie wynik Polska Husaria vs Potop Szwedzki?
Obstawiajcie. Mój wynik 2:1.
I jeszcze do poczytania:
https://niezalezna.pl/400563-drenaz-pilki-noznej
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Pilka kopana

Post autor: oKuba »

jac123 pisze: 22 cze 2021, 19:11Mój wynik 2:1
Optymista. Ja mowie, ze wtopia
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Pilka kopana

Post autor: skiper75 »

Wygraja 2:0 nasi zeby nie bylo ze sie asekuruje
ODPOWIEDZ