Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 17 cze 2021, 14:57 Oczywiscie ze nie znal
Znał, znał... chciał sprzedać to rozsądną cenę wziął. Te wiszące miesiącami, latami na ebaju oferty... albo te na allegro. Spytasz o kondycje sprzętu to się obrazi.
Jak szukalem linhofa to do jednego pajaca napisalem czy miech orginalny czy wymieniony i jesli tak to na jaki org czy china. A on mi maila zaczyna ze jest japonczykiem. Nosz kurwa mac. I nie odpowiada na pytanie tylko kocoboly ze zapewnia solidny serwis itp. To mu odpisalem ze jestem amerykaninem i z przyczyn historycznych nie wierze na slowo japonczykom.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

skiper75 pisze: 17 cze 2021, 15:15 I nie odpowiada na pytanie tylko kocoboly
Po słowach poznacie go! Wymiana maili ze sprzedającym podstawą do podejmowania decyzji o zakupie. Można poznać klasę człowieka, jeszcze nigdy się nie pomyliłem w ocenie. Oczywiście mowa o sprzedających nie handlarzach, ci w komentarzach i opisach aukcji dają do myślenia.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skiper75 »

aka pisze:
skiper75 pisze: 17 cze 2021, 15:15 I nie odpowiada na pytanie tylko kocoboly
Po słowach poznacie go! Wymiana maili ze sprzedającym podstawą do podejmowania decyzji o zakupie. Można poznać klasę człowieka, jeszcze nigdy się nie pomyliłem w ocenie. Oczywiście mowa o sprzedających nie handlarzach, ci w komentarzach i opisach aukcji dają do myślenia.
Cos w tym jest.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: rbit9n »

skiper75 pisze:
aka pisze:
4Rider pisze: 17 cze 2021, 11:01 Mój pierwszy zakup z USA
Tam się trafiają super okazje. Jaki obiektyw bo słabo widać? BTW, muszę swoją Mamiję ZX wyprowadzić w plener, a mam kilka zacnych szkiełek.
To ja sie tez pochwale a co. Wlasnie zanabylem okazyjnie Distagon 40mm C w stanie wskazujacym na zapomnienie przez nieuzywanie. Powiem tak. Mieli rozmach sk…… ny. Wielki i ciezki ale juz go lubie
większy niż Nikkor-D?

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skiper75 »

rbit9n pisze:
skiper75 pisze:
aka pisze: Tam się trafiają super okazje. Jaki obiektyw bo słabo widać? BTW, muszę swoją Mamiję ZX wyprowadzić w plener, a mam kilka zacnych szkiełek.
To ja sie tez pochwale a co. Wlasnie zanabylem okazyjnie Distagon 40mm C w stanie wskazujacym na zapomnienie przez nieuzywanie. Powiem tak. Mieli rozmach sk…… ny. Wielki i ciezki ale juz go lubie
większy niż Nikkor-D?

Obrazek
No tak z raz lol
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: J.A. »

skiper75 pisze: 17 cze 2021, 15:15 To mu odpisalem ze jestem amerykaninem i z przyczyn historycznych nie wierze na slowo japonczykom
dobre.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:
skiper75 pisze: 17 cze 2021, 15:15 To mu odpisalem ze jestem amerykaninem i z przyczyn historycznych nie wierze na slowo japonczykom
dobre.
Wiesz…. Nie bylo woli wspolpracy. Btw yakuza nie straszyl lol
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: J.A. »

skiper75 pisze: 17 cze 2021, 18:46 Btw yakuza nie straszyl
:shock: :shock: :shock:
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: rbit9n »

aka pisze:
skiper75 pisze: 17 cze 2021, 14:57 Oczywiscie ze nie znal
Znał, znał... chciał sprzedać to rozsądną cenę wziął. Te wiszące miesiącami, latami na ebaju oferty... albo te na allegro. Spytasz o kondycje sprzętu to się obrazi.
otóż to. teraz na eBay jest jeden za $599, a inny się sprzedał za $495. tak że widać okazje się zdarzają.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

skiper75 pisze: 17 cze 2021, 15:15 Jak szukalem linhofa to do jednego pajaca napisalem czy miech orginalny czy wymieniony i jesli tak to na jaki org czy china. A on mi maila zaczyna ze jest japonczykiem
A pamiętasz zdanie ze strony Boba Słynnego, ze z Japonii przychodzą źle traktowane serwisowo Linhofy? :-)
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skiper75 »

mrek pisze:
skiper75 pisze: 17 cze 2021, 15:15 Jak szukalem linhofa to do jednego pajaca napisalem czy miech orginalny czy wymieniony i jesli tak to na jaki org czy china. A on mi maila zaczyna ze jest japonczykiem
A pamiętasz zdanie ze strony Boba Słynnego, ze z Japonii przychodzą źle traktowane serwisowo Linhofy? :-)
No on wrecz powiedzial ze oni tam w japoni nie maja pojecia o serwisowaniu tego sprzetu a ich oceny mint plus excellent i cala inna mase near mintow mozna wsadzic miedzy buty
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Przyszło 65 mm do Mamiya C - bez domiaru :-)
Jest to czarna wersja i znów jakaś dziwny rozmiar filtra, chyba 47mm od linijki- :-( - skąd ja takie filtry wezmę :?: :!:
no ale na chłopski rozum to 48mm - o takich nawet słyszałem ...

poprzednio miałem starszą srebrną i tam było 49mm
i miałem też kiedyś czarną i też było 49mm - o co tu chodzi?
różnice w wersji co miałem i co mam teraz widać w grubości przedniego pierścienia:
poprzedni:
pop.jpg
aktualny:
DSCN4179.JPG


46mm pasują na 135mm a tu za małe, a 49mm za duże
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
BW
-#
Posty: 221
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:01
Lokalizacja: Rzeszów

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: BW »

- a czy te srebrne pierścienie się nie wykręcają przypadkiem? W mojej 65-tce i 180-tce tak właśnie to działa - wykręcasz srebrny pierścień wzmacniający rant i wkręcasz filtr 49 mm (niestety tylko jeden - na obydwa jest za ciasno - trzeba wyciąć fragment pierścienia filtra na długości ok. 6 mm)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Imperitus »

BW mądrze prawi, ja w 180-tce też takie cuś mam
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

BW pisze: 29 cze 2021, 19:49 a czy te srebrne pierścienie się nie wykręcają przypadkiem?
Przecież próbowałem ... i te pierścienie są z gwintem w środku? - bo te moje wypadałoby że tak,
jakieś strasznie cienkie by musiałyby być ...
Może kiedyś się wykręcały, teraz wykręcają się razem z przednią soczewką.

Co do filtrów 2 to dla jednych jest za ciasno dla innych nie i wchodzą dwa - już kiedyś nakręcałem 49mm w poprzednim 65mm
i nie trzeba nic ucinać wystarczy mieć filtry w odpowiednich oprawkach, np stare B+W lub Mamiya jeśli idzie o 49 mm.

Na razie do środka nakładkowy wszedł żółto-zielony PZO 42mm i trzyma się ciasno po rozszerzeniu tych tam regulatorów:
DSCN4187.JPG
DSCN4187.JPG (308.51 KiB) Przejrzano 1123 razy
- dekielek też wchodzi dobrze,
oraz kupiłem taki też nakładkowy pomarańczowy 48 mm:
Przechwytywanie.JPG
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ