Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 09 cze 2021, 13:35 A po to, że dostałem list polecony ze zwrotką
A to musiałeś im kiedyś podpaść, bo mnie nigdy tego nie wysłali :mrgreen:

Ale się nie martw mnie też ustawicznie dręczy urząd, co prawda inny ;-)

Polska coraz częściej bywa krajem z Kafki, Orwella tudzież Huxleya :-(
aka pisze: 09 cze 2021, 13:35 z prośbą o przesłanie
Cóż za eufemizm!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 09 cze 2021, 13:44 Polska coraz częściej bywa krajem z Kafki, Orwella tudzież Huxleya
Raczej krajem w EU, która jest jak z Kafki, Orwella tudzież Huxleya.
4Rider pisze: 09 cze 2021, 13:44 Cóż za eufemizm!
Odszukam w wolnej chwili, ale obyło się bez groźby nałożenia kary administracyjnej.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 09 cze 2021, 14:11 Raczej krajem w EU
Nie generalizowałbym, ale i nie mam już ochoty polemizować w takich tematach -
nic nigdy z tego nie wynika, ale powiem Ci że jestem tak już zmęczony PL,
że zacząłem się zastanawiać na poważnie czy nie skorzystać z możliwości jakie mam w NL ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 09 cze 2021, 14:43 jestem tak już zmęczony PL
To współczuję...
4Rider pisze: 09 cze 2021, 14:43 zacząłem się zastanawiać na poważnie czy nie skorzystać z możliwości jakie mam w NL
No tak, tam Cie przyjmą z otwartymi ramionami... A na poważnie, każdy ma jakiś wachlarz możliwości wyboru i z nich korzysta lub nie.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 09 cze 2021, 14:53To współczuję...

Nie lubię i nie potrzebuję - ale bez urazy, no :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Zgodnie z zapowiedzią starsza siostra dla mej C330:
MC3.JPG
I 65mm dla C330 - stare 105mm bardziej będzie pasować starej C3 8-)
65mm.JPG
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

135mm do MAMIYA C, utargowane u Włocha za 100 € z wliczoną przesyłką:

Schowek.jpg
Schowek.jpg (188.45 KiB) Przejrzano 1175 razy

PS: C3 ma być niby już jutro 8-)
PS2: C330 wysyłam do Krakowa na Zapolskiej - diagnoza i kosztorys za free.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 09 cze 2021, 14:43
aka pisze: 09 cze 2021, 14:11 Raczej krajem w EU
.... ale powiem Ci że jestem tak już zmęczony PL,
że zacząłem się zastanawiać na poważnie czy nie skorzystać z możliwości jakie mam w NL ...
Holandia ma bardzo ubogą kuchnię. Najbardziej popularne w Holandii są dania takie jak: stamppot boerenkool czyli tłuczone ziemniaki gotowane z jarmużem i ciepła kiełbasa typu parówkowego.
:shock:
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

jac123 pisze: 14 cze 2021, 20:01 Najbardziej popularne w Holandii są dania takie jak:
To moze i lepiej? Bedzie mniej pokus. 4Rider pisal o kilogramach do zrzucenia ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 14 cze 2021, 20:01 Holandia ma bardzo ubogą kuchnię. Najbardziej popularne w Holandii są dania takie jak: stamppot boerenkool czyli tłuczone ziemniaki gotowane z jarmużem i ciepła kiełbasa typu parówkowego.
Z pierwszym stwierdzeniem się zgodzę, ale co do dań to masz wiedzę na poziomie polskiego schabowego i pierogów ruskich,
tudzież angielskiej ryby z frytami lub amerykańskiego hamburgera i steka, ewentualnie francuskich żab i ślimaków.
Mam Holendra w rodzinie i troszkę więcej wiedzy w tym temacie, a po za tym w Polsce nie jadam polskiej kuchni zbyt często,
a nawet raczej tylko czasem z grzeczności, dla mnie jest obrzydliwie tłusta i ciężka, nudna i przaśna.
Gustuję raczej w kuchni śródziemnomorskiej (głównie włoskiej) i dla odmiany w azjatyckiej -
a takie produkty i restauracje znajdziesz wszędzie.

Ale jest większy mankament: tam prawie nie ma lasów, prawie wszystko wycięli pod rolnictwo :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 15 cze 2021, 04:31
jac123 pisze: 14 cze 2021, 20:01 Holandia ma bardzo ubogą kuchnię. Najbardziej popularne w Holandii są dania takie jak: stamppot boerenkool czyli tłuczone ziemniaki gotowane z jarmużem i ciepła kiełbasa typu parówkowego.
Z pierwszym stwierdzeniem się zgodzę, ale co do dań to masz wiedzę na poziomie polskiego schabowego i pierogów ruskich,
tudzież angielskiej ryby z frytami lub amerykańskiego hamburgera i steka, ewentualnie francuskich żab i ślimaków.
Mam Holendra w rodzinie i troszkę więcej wiedzy w tym temacie, a po za tym w Polsce nie jadam polskiej kuchni zbyt często,
a nawet raczej tylko czasem z grzeczności, dla mnie jest obrzydliwie tłusta i ciężka, nudna i przaśna.
Gustuję raczej w kuchni śródziemnomorskiej (głównie włoskiej) i dla odmiany w azjatyckiej -
a takie produkty i restauracje znajdziesz wszędzie.

Ale jest większy mankament: tam prawie nie ma lasów, prawie wszystko wycięli pod rolnictwo :-(
Tja ...
Zasadniczo to nie ma czegoś takiego jak kuchnia holenderska. Co to zresztą za kraj Holandia (obecnie Niderlandy)? To kraj bez dłuższej historii, zlepek narodowości i innych kultur, bez znaczenia na mapie Europy.
Podobnie z tą ich kuchnią. Jedli pyry, sery i trochę śledzia, a wursty to dla nich kiełbasa. Cała filozofia ich kulinariów.
Jak sami twierdzą "Reszta świata jest ogromna" (takie przysłowie). W rzeczy samej .... :mrgreen:
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

jac123 pisze: 15 cze 2021, 07:56 a wursty to dla nich kiełbasa
Hmm.. tego nie czaje. A co innego to by mialo byc?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka, no odebrałem dziś to body C3 i bez domiaru, a szybko bo usługa była DHL Expres - 5 dnia po zakupie - szybciej niż z GB,, bo tam wysyłka jest na raty.
Ostatnio zmieniony 15 cze 2021, 09:57 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

oKuba pisze: 15 cze 2021, 08:47
jac123 pisze: 15 cze 2021, 07:56 a wursty to dla nich kiełbasa
Hmm.. tego nie czaje. A co innego to by mialo byc?
W naszej, polskiej świadomości niemiecka kiełbasa (wurst) daleko odbiega formą i treścią od żywieckiej, myśliwskiej, krakowskiej itd. A w tym samym kręgu językowym jeszcze Conchita Wurst chyba nie najlepiej reklamuje wurst ;-)
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 15 cze 2021, 09:56 odebrałem dziś to body C3 i bez domiaru
No i super. Pewnie im wyszło, że z Niemiec dostałeś. Działa wszystko jak trzeba?
ODPOWIEDZ