Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Klipsy do suszenia negatywów

Post autor: PPaweł »

A w sumie niedaleko jeszcze trochę na zachód jest Rudawica, w której stoi sobie kościół przez kilkadziesiąt lat znany z tego, że w dachu wieży miał wbitą siekierę. Spadła w końcu podczas burzy jakoś nawet całkiem niedawno.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: Imperitus »

4Rider, o, to pewnie o księstwo Cieszyńskie zahaczysz :-D
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: 4Rider »

Dzięki wszystkim za wzkazowki i mam nadzieję na dalsze - zrobię listę polecanych przez Was miejsc i bardzo postaram się je wszystkie odwiedzić odwiedzić.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: szable »

jak będziesz w okolicach Świnoujścia to zapraszam (nie trzeba się przeprawiać do mnie, mieszkam po TEJ stronie). Ugoszczę nakarmię a i plenery pokażę. Telefon masz. Szerokiej drogi!
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: morotegari »

aka pisze: 10 cze 2021, 06:20
PPaweł pisze: 09 cze 2021, 22:14
aka pisze: 09 cze 2021, 21:26 Dolny Śląsk to głównie historia i zabytki np. Jawor czy Świdnica - mniemam, że wiesz o co chodzi.
Mamy też inne księstwa, niż Świdnicko-Jaworskie :-)
Chyba nie pokojarzyłeś: http://kosciolpokojujawor.pl/ i https://kosciolpokoju.pl/
To jest nic, w niedalekim Chojnowie jest kościół z wyjątkową wizją drogi krzyżowej. Jezusa katują żołnierze Armii Czerwonej, jest Gagarin, amerykańscy astronauci. Jednym słowem kosmos :-D
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 09 cze 2021, 18:35 ... po powstał pomysł by objechać Polskę dookoła zamiast Łotwy i Estonii
Eeee lipa, jak tak dalej pójdzie to skończy się na objeździe województwa :mrgreen:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 11 cze 2021, 08:16
4Rider pisze: 09 cze 2021, 18:35 ... po powstał pomysł by objechać Polskę dookoła zamiast Łotwy i Estonii
Eeee lipa, jak tak dalej pójdzie to skończy się na objeździe województwa :mrgreen:
Twój wpis jak zwykle budujący, motywujacy i pełen życzliwości - dziękuję 8-)

PS: ale nawet dzisiejsza awaria C330, nie popsula mi humoru - co prawda nie zdarze jej przeserwisowac do wyjazdu pewnie, ale C3 już w drodze, a i na ten krótki wypad wziąłem 4 aparaty, no ale niestety tylko jeden średni i udało się zrobić nią tylko 9 zdjęć...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: szable »

Mam C3 wolną mogę pożyczyć. z 55, 80, 180. Podeślę gdzie trzeba. Szkoda żeby przez sprzęt taka fajna idea się zesrała.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: 4Rider »

szable, dzięki, ale 2 dni temu kupiłem C3 w stanie MINT i już jest w drodze, za tydzień najdalej powinna być - wysyłka DHL z Japonii, jako gift o wartości 20 $ :-) a i 65mm też już w drodze - a wyjazd z początkiem sierpnia, a i w domu mam jeszcze M645 i różne mieszki.. Ale wielkie dzieki!
Tu mam krótki wyjazd dla żony na plażing, mam Mirande i Minolty dwie i dorsze i halibuta kupione dziś rano prosto z kutra :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: aka »

4Rider pisze: 11 cze 2021, 11:18 wysyłka DHL z Japonii, jako gift o wartości 20 $
Nie żebym Ci źle życzył, ale kombinujesz jak ..... no nie wiem czy przejdzie.
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 11 cze 2021, 10:52halibuta
Halibut dobra rzecz! A raczej smaczna
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 11 cze 2021, 11:25
4Rider pisze: 11 cze 2021, 11:18 wysyłka DHL z Japonii, jako gift o wartości 20 $
Nie żebym Ci źle życzył, ale kombinujesz jak ..... no nie wiem czy przejdzie.
No wiedziałem :mrgreen:
Tylko to nie ja kombinuje, ale Japończyk u którego już kupowałem 3 razy.
A było to tak:
Kupiłem to body z wysyłką EMS (lub DHL w opisie) z kosztem wysyłki 20 $ -
Kupuje place i pisze ze wybieram EMS jak zwykle, a Japończyk pisze ze takie cięższe przedmioty to wysyła DHLEM bo EMS by kosztował około 50$ i że on wyśle DHL bo nie chce tracić pieniędzy, ja mu na to że kupiłem u niego ponownie że względu właśnie ta ta wysyłkę EMS i tłumacze mu zwyczaje w PL i że ja też nie chcę tracić pieniędzy (i myślę sobie no ok zapłacę ten domiar trudno bo body sliczne) a jemu pisze ze niech już wyślę tym DHL, ale ze to nie w porządku, że nie ma takiej info na aukcji, tylko że jest albo, albo i że powinienem to wiedzieć przed zakupem i w ogóle, no to on napisał że zrobi tak jak wspomniałem i że faktury nie bedzie, no to napisałem ok.


PS: ale myślałem że to Jacek z Gdanska napisze żem kombinator :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 11 cze 2021, 12:20
4Rider pisze: 11 cze 2021, 10:52halibuta
Halibut dobra rzecz! A raczej smaczna
Chyba jeszcze nie jadłem, jestem raczej dorszo-lososio zjadem, ale dziś Halibut na obiad :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: aka »

4Rider pisze: 11 cze 2021, 12:48 niech już wyślę tym DHL, ale ze to nie w porządku, że nie ma takiej info na aukcji
Napisałem, że kombinujesz bo na koniec zapłacisz VAT. PP odpuszcza naliczanie VATu do jakiejś tam kwoty i robi to za wiedzą UC. Firma kurierska ma agencję celną i odprawia w imieniu UC i wątpię by Ci odpuściła. Ja musiałem do FedEksa przesłać screeny transakcji i jeszcze podpisane oświadczenie ile zapłaciłem i że to przedmiot do użytku osobistego (pod groźbą kryminału). Ja kupiłem od koreańczyka koreks i on też nie miał w opisie aukcji FedEksa tylko pocztę. Musiałem dopłacić te parę złotych i dodatkowo naliczyli mi kwotę wg kusrsu EURO, a nie USD. Niby tylko 8 zł różnicy, ale nie darowałem - uznali błąd, po ponagleniu zwrócili po ponad miesiącu. Naliczenie kwoty robiła Victoria zza wschodniej granicy - imię ładne, ale jakaś roztargniona albo zakochana była. A ciekawostka jest taka, że przesyłka jechała przez Chiny, Indie, Emiraty, Francję, Niemcy... Zamelduj jak Cie podliczą. ;-)
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Podróż dookoła Polski - z aparatem oczywiście

Post autor: aka »

4Rider pisze: 11 cze 2021, 11:18 halibuta kupione dziś rano prosto z kutra
A prosto z morza?
ODPOWIEDZ