Skiper75 - galeria

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Skiper75 - galeria

Post autor: technik219 »

Zastanawiam się nad smarem molibdenowym - zachowuje właściwości w zakresie -20/+150 stopni. Może smar litowy? Litowy zawiera dodatek teflonu co dodatkowo obniża tarcie - widziałbym go raczej w helikoidzie obiektywu, bo prowadnice powinny mieć jakiś niewielki opór, bo inaczej oddechem będzie można zmieniać ostrość ;-) Może nawet jakiś zwykły smar maszynowy nałożony tylko-tylko spełni swoje zadania, bo wazelina zdecydowanie nie.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

technik219 pisze:Zastanawiam się nad smarem molibdenowym - zachowuje właściwości w zakresie -20/+150 stopni. Może smar litowy? Litowy zawiera dodatek teflonu co dodatkowo obniża tarcie - widziałbym go raczej w helikoidzie obiektywu, bo prowadnice powinny mieć jakiś niewielki opór, bo inaczej oddechem będzie można zmieniać ostrość ;-) Może nawet jakiś zwykły smar maszynowy nałożony tylko-tylko spełni swoje zadania, bo wazelina zdecydowanie nie.
No to jestem w domu. Molibdenowy mam na podoredziu. A prowadnice maja blokade ostrosci wiec o to ze bedzieza dobrze to bym sie nie martwil. Wyczyszcze posmaruje i dam znac jaki efekt.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Skiper75 - galeria

Post autor: technik219 »

Posmaruj leciutko, nie za dużo. Jak nasmarujesz i pokręcisz a smar się rozprowadzi to resztę wytrzyj szmatką i będzie na lata.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

technik219 pisze:Posmaruj leciutko, nie za dużo. Jak nasmarujesz i pokręcisz a smar się rozprowadzi to resztę wytrzyj szmatką i będzie na lata.
No tak tez mam zamiar. Rocznik ‘65 nie sadze zeby byl kiedykolwoek na jakims prawdziwym przegladzie wiec ten smar to raczej tak dla poprawienia komfortu.
Tak czy inaczej dziekuje wszystkim za pomocne opinie. Czlowiek w tej pandemi to dziczeje. Tak to se mozna przynajmnie o smarowaniu pogadac lol
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

I ja mowilem ze tam smaru nie ma? O ja glupia c... bez koszyczka. Byl czarny syf zaschniety. Noe wiem czego sie spodziewalem. W kazdym razie po kuracji z niezawodnego polskiego wyrobu wszystko czyste.
Odrobina nowego smaru i ..... inna bajka. Wszystko jak przewidzial Technik. Focus ustawialny oddechem.
Pozostal problem ciezkiego ruszenia z miejsca przed niego standardu. To ewidentnie nie problem z przesuwem tylko jakby haczyl gdzies. No ni znaju narazie. Ale jak juz ruszy to jak mowilem. Oddechem.

Lol

Obrazek
Obrazek
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Skiper75 - galeria

Post autor: oKuba »

skiper75 pisze: 21 kwie 2021, 21:59 To ewidentnie nie problem z przesuwem tylko jakby haczyl gdzies.
A przesuwasz sanki do tylu aby przedni standard wyprowadzic? Wielu tak nie robi i stad problem
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

oKuba pisze:
skiper75 pisze: 21 kwie 2021, 21:59 To ewidentnie nie problem z przesuwem tylko jakby haczyl gdzies.
A przesuwasz sanki do tylu aby przedni standard wyprowadzic? Wielu tak nie robi i stad problem
Tak Oczywiscie. Problem jest ruszyc z miejsca. Przedni jest cofniety na tych poerwszych prowadnicach jakby swoich w body jakies pol incha zanim dojedzie do sanek cofnietych na maksa do tylu
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

Linhof z Schneider 90/5,6 na Tmax100 w HC110
Załączniki
richmond (1 of 1)-4.jpg
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1896
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Skiper75 - galeria

Post autor: powalos »

Na forum Pentax'a nasz kolega (Grzechotnik) poleca smar litowy. Poniżej fragment jego posta dotyczącego podobnej sprawy:

"Smar stały użyć najlepiej litowy, może być specjalny optyczny ale w zasadzie dobry jest każdy, nawet taki kupiony na stacji benzynowej za 5 zl. Litowy ma dobre parametry, nie zmienia swej gęstości w zakresie od minus 30 do plus 120 stopni więc starczy na każde warunki. Smar płynny to trudniejsza sprawa, trudniej go zdobyć. Obecnie używam specjalnego optycznego kupionego w Niemczech, w Polsce nie było gdzie."
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

Hassle na Delcie w HC
Załączniki
2021-06-09-0006.jpg
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: 4Rider »

Fajna mucha.
A ja pozdrawiam już z nad polskiego morza!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

Szerszen lol. Pozdrawiam rowniez. Z goracej Philly
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Skiper75 - galeria

Post autor: rbit9n »

też gdzieś mam takiego liofilizowanego, trzeba wynypać pierścienie do Broni, statyw i węża
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Skiper75 - galeria

Post autor: skiper75 »

rbit9n pisze:też gdzieś mam takiego liofilizowanego, trzeba wynypać pierścienie do Broni, statyw i węża
Ja sie ucze z mieszkiem robic. Lecz nierowna to walka jest z glebia ostrosci lol
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1896
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Skiper75 - galeria

Post autor: powalos »

skiper75, tak prawdę mówiąc to przy zdjecia chmakro owadów wykorzystuje się technikę zwaną "Focus stacking". Ponieważ ja nie robię raczej tego rodzaju zdjęć to nigdy z tej techniki nie stosowałem. Można o niej poczytać w sieci, np: https://nikoniarze.pl/technika-focus-st ... otografii/
A do składania takich fotek w jedną całość można korzystać np. z programu: "FOCUS projects", często dostępnego jako "gift". Tymże programem można też składać zdjęcia typu astro.
Fan Pentax'a.
ODPOWIEDZ