Dla oderwania od spraw wojskowych

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

oKuba pisze: 04 cze 2021, 16:16
4Rider pisze: 03 cze 2021, 17:04 Musisz być strasznie zakompleksiony i sfrustrowany, bo z tego co czytam Twoje wpisy,
to wszystko i wszystkich krytykujesz, a najgorsze jest to że wydaje Ci się że tylko Twój pogląd jest właściwy.
Bardzo trafne podsumowanie. Ja przychylil bym sie do pewnego cytatu filmowego:

„You know, you're in more dire need of a blow job than any white man in history“
No nieładnie Szanowni Panowie! Takie wycieczki ad personam niesmaczne. :-(
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 04 cze 2021, 16:40 No nieładnie Szanowni Panowie! Takie wycieczki ad personam niesmaczne.
Ładnie-nieładnie, co mam mówić że deszcz pada?
Zresztą kolega Jerzy zanim obdarzył mnie ostracyzmem to nie był dla mnie zbyt miły.
A z tego co zauważyłem tu przez 3 lata to takie wnioski wyciągnął już lekko licząc co drugi forumowicz.

Wcale nie chcę Go grillować, może czasem sprowokować, ale twardy jest, jak postanowił tak w tym trwa -
dla jednych taka postawa jest godna szacunku, a dla mnie, nie wiem, ale moja babcia powiadała że:
tylko krowa nie zmienia swego zdania.

Wszystkie wyciągnięte wnioski są na poziomie Jego wypowiedzi, więc ja nie widzę problemu,
granice nie zostały przekroczone, a poziom dyskusji obniżony: Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.
A ileż to On wycieczek personalnych urządza, no Panie notes z cytatami mam założyć?

Ja go to nawet lubię, bo ma charakterek jak mój Stary, a Starego na starość też już polubiłem ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

4Rider pisze: 04 cze 2021, 16:59 Ładnie-nieładnie, co mam mówić że deszcz pada?
No wiesz, co jest kwestia wyboru z kim wymieniasz poglądy czy tez podejmujesz polemikę, ale przypisywanie komuś czegoś tam... Na forum zdarzają się czasem takie dictum "nie wiem co ci ktoś kiedyś zrobił, że..." - to już w moim odczuciu jest poniżej wszystkiego. Jak się nam coś nie podoba to dajmy temu wyraz, ale bez ataku na osobą poprzez przypisywanie abstrakcyjnego "czegoś tam". BTW, a gripa szkoda. :-(
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 04 cze 2021, 18:45a gripa szkoda
A tam szkoda - to najdroższy grip świata chyba, bo dostałem za niego 70 €.
[a po drugie i tak bym go nie używał, lepiej mi się operuje bez niego - pamiętam z poprzedniej K-O]

Co do reszty chyba masz rację, mnie poniosło, ale ja mam nieprawidłową osobowość i inne dziwne diagnozy ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

4Rider pisze: 04 cze 2021, 20:12diagnozy
Jak to było - "...nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani...", jakoś tak ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: PPaweł »

aka pisze: 03 cze 2021, 18:09 Zagadka - jakie studia trzeba skończyć by zostać magistrem techniki?
Nie PPT przypadkiem?
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 06 cze 2021, 22:20PPT
Ja pamiętam "ZPT" - tak, to o ten dział nauki chodzi. ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: PPaweł »

Pewnie różne uczelnie różnie to nazywają.
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 07 cze 2021, 09:16 Pewnie różne uczelnie różnie to nazywają.
ZPT - to Zajęcia Praktyczno-Techniczne, nazwa przedmiotu z dawnych lat. Tak te lekcje się nazywały w podstawówce i w liceum. Czysta fikcja to była, nikt tam się niczego nie nauczył. Chyba nawet był podział na chłopcy/dziewczęta bo młotek nie przystoi dziewczęciu, a fartuszek kawalerowi. ;-) A na uczelni (filia UW) był to Wydział Pedagogiczny z różnymi specjalnościami. To dawno było, teraz pewnie jest bardziej "naukowo".
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: PPaweł »

Ja się na przykład trochę nauczyłem, no ale to jeden z tych przedmiotów, gdzie osoba nauczyciela jest decydująca. Ale czekaj, po tym miało się zostać magistrem, no to przecież nie po liceum.
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 07 cze 2021, 11:35 przecież nie po liceum
Magister techniki nauczał w podstawówce, liceum, a w praktyce też różnych innych przedmiotów, tak by pensum wyrobić. Ja akurat w liceum miałem ZPT, ale z pewnością niczego tam się nie nauczyłem. Podobnie w podstawówce.
PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: PPaweł »

A, to tego rodzaju magister techniki. Myślałem, że Ci chodziło o magistra po wydziale Podstawowych Problemów Techniki którejś z politechnik.
aka
-#
Posty: 5586
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 07 cze 2021, 15:01 magister techniki
Taki właśnie wpis w dyplomie przyszłego nauczyciela. Dla mnie absurdalny, a i znajomy się z tego własnego tytułu śmiał - pan od prac ręcznych jednym słowem.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 07 cze 2021, 11:19 ZPT - to Zajęcia Praktyczno-Techniczne
A o to chodziło!

Eno moje zajęcia to były odjazdowe: ciastka, sałatki i budki dla ptaszków,
a oprócz tego Pani prowadziła kółko turystyczne (rajdy i biegi na orientacje)
i miała pierwszy prawdziwy komputer jaki w życiu widziałem, dotykałem i używałem -
koniec lat '80 - chyba jakieś 386 - no odjazd!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5562
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Dla oderwania od spraw wojskowych

Post autor: rbit9n »

u nas w podstawówce hitem zpt był tort chlebowy, czyli chleb przełożony masą z twarożku z różnymi dodatkami.

zresztą czego się można nauczyć podczas lekcji trwającej 45 minut? trochę pisma technicznego, trochę rzutowania, trochę wymiarowania.

moim zdaniem jeszcze większą stratą czasu jest, są, plastyka muzyka w takiej formie, jak ją pamiętam. ani człowiek nie nauczył się malować, ani grać na flecie, ani się nie zna na historii sztuki, ani nic. mogliby dać więcej wuefu, dwutakt, skok przez kozła i tak dalej.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ