co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Wlasnie myslalem ze od czola patrzac na zdjecie i dlatego zastanawialem sie w czym problem.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

na całej długości. a to jest akurat koniec, ale początek był dokładnie taki sam. środek także.

Obrazek

Obrazek
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

No tak. Teraz rozumiem. Uciecie na dlugosc tez by nic nie dalo. Wtedy film nie pasowalby na szpulke, gdyz bylby zbyt waski.
aka
-#
Posty: 5590
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

Jakby falbanki były na obu krawędziach to prawie po zwinięciu jak z taśmą perforowaną. Były koreksy na 120 z taśmą? Na 135 używałem z powodzeniem. rbit9n, a jak w tej zlewce wołałeś - zwinięty w rulon?
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

aka pisze:Jakby falbanki były na obu krawędziach to prawie po zwinięciu jak z taśmą perforowaną. Były koreksy na 120 z taśmą? Na 135 używałem z powodzeniem. rbit9n, a jak w tej zlewce wołałeś - zwinięty w rulon?
wołałem "przeciągowo". co pół minuty łapałem końcówkę z taśmą malarską, czyli za początek i wyciągałem film, a potem pozwalałem mu się zwinąć i tak dwa razy. nie wiem czy się wywołało równomiernie, ale ogólnie, jeśli chodzi o czas wołania, to klatki wyglądają na wywołane prawidłowo.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

4Rider pisze: 04 cze 2021, 15:33Koni-Omega 200
I tu jest błąd!
Te ostatni modele Omegi (100 i 200) nie były już produkowane przez Konica, a przez Mamiya!
A aparat nazywał/nazywa się po prostu Rapid Omega 200 - bez prefiksu Koni-

A Propos w Super Omegonie* 90/3.5 jest gwint na filtr 48mm? - nie mogę znaleźć tej informacji
(producent w ulotkach podaje swoje nazwy bez rozmiaru w mm, strony info i blogi też milczą na ten temat)
46 za mały, 49 za duży - na razie mam tam 49 przymocowany za pomocą czarnej taśmy do osłony przeciwsłonecznej ...


*acha to oczywiście obiektyw typu tessar - jakby inaczej 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Popołudniem pojechałem w jeszcze jedno miejsce i udało się wykończyć film w TLRu ;-)

Mamiya C330
Mamiya 105/3.5
Foma 100@200
ID-68 21* 8'
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 05 cze 2021, 15:34 strony info i blogi też milczą na ten temat
Tak calkiem nie milcza. Podobno jest to 49mm ale trzeba najpierw wykrecic tzw. „retaining ring“ *(nie wiem jak po polsku) aby wkrecic te 49tke. Obiektywu nigdy nie mialem, wiec nie jestem do konca pewien.

*ring zabezpieczajacy?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 05 cze 2021, 18:08retaining ring
No właśnie, coś co pasuje tylko do tego obiektywu, dokładnie thread-in retaining ring i do tego są tajemnicze filtry no. 6.
U mnie tego niema, bo 49 nie da się wkręcić, a jest to pewnie rzecz nie do zdobycia.
Ale filtry 49 wchodzą w środek osłony przeciwsłonecznej, kawałek zostaje jak jest opuszczona i można go złapać taśmą czarną
i oblec wokół niej - innego rozwiązania na razie nie widzę.
I wogle zobacz jak darli z tych Amerykanów - do każdego obiektywu były filtry innej ichniejszej serii - może to za atom?

Tu o tym z instrukcji i prospektu:
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie2.JPG
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5590
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

4Rider pisze: 05 cze 2021, 18:23 49 nie da się wkręcić
oKuba pisze: 05 cze 2021, 18:08 Podobno jest to 49mm ale trzeba najpierw wykrecic tzw. „retaining ring“
Próbowałeś to coś wykręcić, o ile jest?


9 post w tym wątku: https://www.photo.net/discuss/threads/k ... rs.446964/
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 05 cze 2021, 18:44 Próbowałeś to coś wykręcić, o ile jest?
No jest coś - nie przyglądałem się obiektywowi w okularach wcześniej -
ale nie mogę wykręcić - coś wymyślę - ale jesteś lepszym szukaczem - dzięki!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

rbit9n, jakbyś miał szpule stalowe to może by się łatwiej nawinęło 🤔
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 05 cze 2021, 18:44 Próbowałeś to coś wykręcić

no nie da rady tego odkręcić - nie mam odpowiednich narzędzi, zapieczone na amen -
kolejne próby grożą uszkodzeniami - no ale już wiem o co chodzi.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5566
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: rbit9n »

Imperitus pisze:rbit9n, jakbyś miał szpule stalowe to może by się łatwiej nawinęło Obrazek
zasadniczo też o tym pomyślałem. niestety film już był goły, a w promieniu 50 km nie kojarzyłem, żeby jakiś ziom miał coś takiego.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Foma 100
Rolleiflex Automat
D23 stock, 22C, 5:45 min, 10/30x3
ODPOWIEDZ