Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

PPaweł pisze: 02 cze 2021, 21:49 aka pisze: ↑02 cze 2021, 22:00
> Jakieś wojsko przekroczyło granice Unii? Kiedy?

Ha ha ha, dobre! Kpisz czy o drogę pytasz?

Tak, dokładnie o drogę. Którędy obce wojska weszły do Unii Europejskiej, której nie dały rady obronić wojska państw Unii?
A gdzie ja o wojskach pisałem? Armia nielegalnych nachodźców to pryszcz? Nie posuwaj się do manipulacji, nie udawaj, że nie kumasz.
Dyletant
-#
Posty: 112
Rejestracja: 11 sty 2021, 15:51

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Dyletant »

Ja jako człowiek nie znający się na wielu sprawach, wobec wielu wygłoszonych tu mądrości chciałem zapytać : dlaczego Szwajcaria nie należy do tego wspaniałego tworu pod nazwą UE i dlaczego posiada armię ?
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

Dyletant pisze: 03 cze 2021, 08:13 dlaczego Szwajcaria nie należy do tego wspaniałego tworu pod nazwą UE i dlaczego posiada armię ?
I Norwegia... Wiesz, kto mądremu... tfu, bogatemu zabroni? ;-)
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

jac123 pisze: 03 cze 2021, 02:05 Znowu się uśmiałem :mrgreen:
Tymczasem w Chinach, cyt.
Dużo się śmiejesz, tylko z doborem argumentów gorzej. Chiny (nie tylko zresztą Chiny) potrzebują utrzymania stabilnej liczby ludności, do jakiej dostosowała się gospodarka. Można to załatwić urodzeniami, można to załatwić dopuszczeniem imigracji. Natomiast nie ma to nic wspólnego z tym, że dawniej (i te czasy już minęły) gospodarce potrzebna była ziemia i mieszkający na niej ludzie ją uprawiający. Dlatego kiedyś sens miały najazdy w celu zagarnięcia ziemi z ludźmi, teraz nie ma to sensu.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 03 cze 2021, 08:42
Dyletant pisze: 03 cze 2021, 08:13 dlaczego Szwajcaria nie należy do tego wspaniałego tworu pod nazwą UE i dlaczego posiada armię ?
I Norwegia... Wiesz, kto mądremu... tfu, bogatemu zabroni? ;-)
Ze Szwajcarią jest inna sprawa, z historii XX wynika, że to materialiści i zachowawczy tchórze,
są jak prostytutka - dadzą każdemu (rząd i bankierzy) kto zapłaci -
do tej pory tłumaczą się za kolaborację (głównie finansową) z III Rzeszą, a niby tacy neutralni.

A armią w Szwajcarii jest cały naród - nie wiem jak teraz - ale w XX wieku każdy w domu posiadał mały arsenał,
ale nikt ich nie napadnie, bo - patrz wyżej.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:21 i z tego wywnioskowałeś, że ja twierdzę, że Polska może wygrać konflikt zbrojny z Rosją. Gratuluję logiki.
Zapomniałaś, że napisałem iż armia jest po to by zbrojnego konfliktu nie było.
No tak, tylko że do spełniania tej funkcji armia musi być tak silna, żeby mogła wygrać wojnę.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:21 Rosja nigdy nie atakuje silnych, zawsze słabszych i to dużo słabszych od siebie.
Wiesz co, ale to to jest takie pitolenie jak nauczycielki w podstawówce, że to nieładnie bić słabszych od siebie. Każdy atakuje wyłącznie słabszych od siebie, niezależnie od tego, czy to jest Polska, Rosja, USA, czy Francja. A najlepiej dużo słabszych. Co najwyżej może się pomylić w ocenie sytuacji. A piszesz tak, jakby to była jakaś specyficzna cecha Rosji, której na przykład Polska nie ujawniła kilka razy w dwudziestoleciu międzywojennym.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:21 Jeżeli Turcja kraj dwa razy większy i dwa razy ludniejszy od Polski może mieć drugą realną armię w NATO, armię, która Turcji daje bardzo silną pozycję, bo gospodarczo Turcja nie jest tygrysem, to dlaczego Polska miałaby mieć mniejszą/słabszą niż wynika to z jej możliwości?
Bo wystarczy jej taka, jaka wynika z jej potrzeb. Czyli zabezpieczenie przed granicznymi incydentami z Czechami, Słowacją, Ukrainą. Większa armia, nawet, jeżeli byłaby w zakresie możliwości, to wyrzucanie pieniędzy.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:38 Brutalna siła jest zawsze militarna.
Nie, nie zawsze. Przekonały się o tym USA w Wietnamie, jak im PR spadł do poziomu nieakceptowalnego przez usańskie społeczeństwo, przekonała się Polska, jak jej społeczeństwo uwierzyło w propagandę RWE i podobnych i dało sobie wsadzić nieformalnych namiestników z zachodu.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:38 A tak na marginesie, to po co Rosji bazy wojskowe na Krymie, skoro to nie armia ma obecnie największe znaczenie?
Bo to, że nie ma największego, nie oznacza, że nie ma żadnego.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:38 Gdyby poza miejscem na bazy nie miałaby realnej siły, to Waszyngton, dawno by tam zainstalował posłuszny sobie rząd, czyli zwasalizowałby Turcję.
Gdyby mógł, to by zwasalizował, bo posłuszny rząd z tą realną siłą to byłby jeszcze lepszy interes. A nie zwasalizował (zapewne, bo cóż my wiemy o zakulisowej polityce w Turcji), bo nie on jeden by to chciał zrobić.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:38 Rosjan interesuje tylko i wyłącznie poczucie wyższości nad innymi. Dla tego mogą przymierać głodem i chwalić tego, kto im to poczucie gwarantuje.
A to zupełnie jak Polaków.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:38 Ojoj, destabilizacja dla samej destabilizacji?
A kto tak powiedział? Destabilizacja powoduje odwrócenie uwagi destabilizowanego i poświęcenie na nią jego środków. Przez to nie może się on zająć tym, co nam nie pasuje. W przypadku Donbasu zajmuje to zasoby potrzebne do bliższego ugadywania się z USA i UE. W przypadku Osetii, jak mówiłem, nie wiem.
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:38 Tak coś koło 200 milionów ludzi jej potrzebuje.
A niby do czego? Oczywiście, tam się dzieją różne rzeczy i ludzie mieszkają i w tym sensie jest potrzebna, ale komu i co dałoby przejęcie Moskwy od Rosji?
J.A. pisze: 03 cze 2021, 07:38 Poczytaj sobie o demografi na przestrzeni ostatnich 50 lat na północ od chińsko-rosyjskiej granicy.
O demografii na zachodnim wybrzeżu USA też można sobie poczytać i trwa to bardziej 150, niż 50 lat. To jak, w Kalifornii mówią po mandaryńsku, czy po kantońsku?
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: J.A. »

oKuba, ty naprawdę nie rozumiesz słowa pisanego?
1. Nigdzie nie napisałem że jest przeciwnikiem dla Rosji.
2. Nigdzie nie napisałem, że armia nam po to by wygrać z Rosja wojnę.
Ro są twoje imaginacje.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: J.A. »

Dyletant, bo jest zacofana geopolitycznie.😂
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: J.A. »

J.A. pisze: 03 cze 2021, 09:21 No tak, tylko że do spełniania tej funkcji armia musi być tak silna, żeby mogła wygrać wojnę
Nie. Wystarczy by była na tyle silna by zadać na tyle ciężkie straty by wojna się nie opłacała. Zawsze tak było i wbrew temu co usiłujesz to dowieść, tak jest i tak będzie.
A dalej już mi się nie chce czytać, bo jesteś wyznawcą końca historii.
A ona właśnie pisze nowe rozdziały.
Piękna pogoda, idę na spacer, może wezmę ze sobą aparat.
Kupiony w Azji
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

J.A. Z PPaweł nie ma sensu polemizować. On uprawia swoisty troling, między innymi polemizuje z niewygłoszonymi tezami - taka marna manipulacja.
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

aka pisze: 03 cze 2021, 08:08 A gdzie ja o wojskach pisałem? Armia nielegalnych nachodźców to pryszcz? Nie posuwaj się do manipulacji, nie udawaj, że nie kumasz.
Manipulacją to jest właśnie przeskakiwanie z dyskusji o sile armii do łodzi z imigrantami. Wojsko nie służy do walki z cywilnymi migrantami, to przede wszystkim. Dlatego cały argument, że nie obroniło Unii w tej sytuacji jest bez sensu - nie miało bronić.
W praktyce zaś nawet czeska marynarka byłaby w stanie pozatapiać wszystkie, co do jednej te łódki, więc dowodzenie, że armia jest słaba, bo tego nie zrobiła jest albo nieudolną manipulacją, albo nieogarnianiem, o co w ogóle chodzi.
Tylko że ja to się jednak cieszę z tego, że mieszkam w regionie, w którym zatapianie łodzi z cywilami jest niemile widziane i niepraktykowane, bo to znaczy, że i ja jestem bezpieczny. Nawet, jeżeli kosztem jest hałas pękających d*p młodziaków z konfy.
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 03 cze 2021, 09:25 Nie. Wystarczy by była na tyle silna by zadać na tyle ciężkie straty by wojna się nie opłacała.
Tak, ściśle rzecz biorąc tak. Ale to istoty sprawy nie zmienia, kraj wielkości Polski nie jest w stanie wystawić takiej armii przeciwko krajowi wielkości Rosji. Gdybyśmy mieli może warunki terenowe jak Afganistan, albo Wietnam, to jeszcze.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

A wracając do mej paczki z Francji, która w Niemczech doświadczyła incydentu, to wczoraj dotarła do Polski
(mają opóźnienia na La Post ze statusami - zupełnie jak u nas na PP) :
Your parcel is transiting through our network to be delivered to you as quickly as possible.
Możliwe że Koni-Omega 200 będzie jutro już w moich rękach :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Incydentem w Niemczech okazało się połamanie gripa w środku paczki.
(grip okazał się ebonitowy, a nie z twardego plastiku jak do starej wersji K-O Rapid, którą miałem poprzednio)
Niemiec się nie przejął i posłał paczkę dalej, paczkę dostarczył mi kurier DPD
(okazuje się że większość poczt europejskich ma podpisaną umowę z DPD a nie z PP - ciekawe o czym to świadczy?)
Aparat był raczej dobrze zabezpieczony: 5 warstw foli bąbelkowej i wypełnienie z gąbki,
pudełko od Francuza po 6 butelkach wina, było trochę pogniecione, ale nie odkształcone - czyżby usiadł na nim Helmut
jedząc kiełbasę i popijając piwem z galonowego kufla? ;-) I cholera wie kto obsługiwał paczkę w Niemczech.
No i komu to reklamować? Napisałem do Francuza o częściowy zwrot - się zobaczy, ale to raczej nie jego wina.
Innych uszkodzeń nie ma i aparat działa prawidłowo, przeszedł pozytywnie test z filmem.
Aparatem fotografuje się przyjemnie i tak nie używałbym tego gripa, no ale kupiłem go w zestawie:
DSCN4161.JPG
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 04 cze 2021, 16:46 okazuje się że większość poczt europejskich ma podpisaną umowę z DPD a nie z PP
No pochopny wniosek. To, kto dostarcza w Polsce paczkę wysłana w UE pocztą zależy od taryfy, rodzaju przesyłki i to działa w obie strony. Jaką miałeś wysyłkę, w sensie rodzaj przesyłki. Ekonomiczna trafia do adresata w Polsce via PP.
ODPOWIEDZ