Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 02 cze 2021, 13:05 Bóg jeden wie jak i kiedy ten eksperyment się skończy.
No oczywiście jak wszystko. A bywa różnie, np: rozpad cesarstwa austryjacko-wegierskiego przywrócił na mapę Polskę,
ale czy cena 2 wojen światowych nie była zbyt wysoka z drugiej strony -
[oczywiście nie jest to bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy, a o efekt uboczny (Polska znów na mapie)].
A i świat nie jest czarno-biały, jak człowiek.

Ale odpowiedz sobie na jedno pytanie: żyjesz dziś czy jutro?
Martwić się na o przyszłość? - nie to już dawno nie dla mnie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

oKuba pisze: 02 cze 2021, 13:11 Znajomosc kazdego jezyka to plus.
No pewnie. Ale wiesz doskonale, że posiąść znajomość języka z wyboru to jednak coś innego niż z przymusu, że strajk dzieci wrzesińskich wspomnę.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

oKuba pisze: 02 cze 2021, 13:07
jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:43 Doświadczyłem życia w Układzie Warszawskim (a ty?).
Ja rowniez. Cale 22 lata. Ale porownanie kiepskie wedlug mnie
Dlaczego kiepskie? W historii Europy i szerzej, nie było takich organizacji jak UE i państwa bloku komunistycznego. Owszem były/są organizacje wojskowe, handlowe itp. Jednak takich dwóch dużych organizacji politycznych nie było. Na początku UE można było się łudzić , że chodzi o jakieś wzniosłe cele. Obecnie chyba nikt już złudzeń nie ma.
Rosyjski słabo znam, był obowiązkowy. Przy biernym oporze co do nauki, otrzymałem ocenę dostateczną. Potem sam już płaciłem żeby nauczyć się angielskiego. A obecnie? Może niemiecki? Pytanie tylko ile jeszcze ten cyrk potrwa.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 02 cze 2021, 13:19 Martwić się na o przyszłość? - nie to już dawno nie dla mnie.
Ale chyba masz córkę?
4Rider pisze: 02 cze 2021, 13:19 cena 2 wojen światowych nie była zbyt wysoka z drugiej strony
Otóż to. Mam nadzieję, że koniec UE nie będzie przypominał żadnej z nich.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 02 cze 2021, 13:23 Ale chyba masz córkę?
No mam, ale ja mam swoje życie ona za parę lat będzie miała swoje.
Skąd ja mam wiedzieć jakie decyzje podejmie: gdzie i jak zechce żyć?
A nic nie skończy się nagle, no chyba że coś z kosmosu - ale i o to nie ma co się martwić, bo co możesz zrobić?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 02 cze 2021, 13:28
aka pisze: 02 cze 2021, 13:23 Ale chyba masz córkę?
No mam, ale ja mam swoje życie ona za parę lat będzie miała swoje.
Skąd ja mam wiedzieć jakie decyzje podejmie: gdzie i jak zechce żyć?
A nic nie skończy się nagle, no chyba że coś z kosmosu - ale i o to nie ma co się martwić, bo co możesz zrobić?
No chyba jakoś wychowujesz córkę? Masz więc jakiś choćby pośredni wpływ na jej życie .
Dinozaury też myślały, że nic nie skończy się nagle. I co ? Spadł meteoryt i finał, a niedobitki ludzie złapali i zjedli :mrgreen:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 02 cze 2021, 13:37 No chyba jakoś wychowujesz córkę? Masz więc jakiś choćby pośredni wpływ na jej życie .
No tak, ale jak to się ma do świata zewnętrznego na który nie mam wpływu, bo jestem malutki?
Wychowuję na filozofię: możesz wszystko, ogranicza cię tylko własna wyobraźnia - choć już chyba w to nie wierzę...
A i widzę że myśli i przetwarza, wątpi - to mi się udało.
jac123 pisze: 02 cze 2021, 13:37 Dinozaury też myślały, że nic nie skończy się nagle. I co ? Spadł meteoryt i finał, a niedobitki ludzie złapali i zjedli
4Rider pisze: 02 cze 2021, 13:28 A nic nie skończy się nagle, no chyba że coś z kosmosu - ale i o to nie ma co się martwić, bo co możesz zrobić?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2021, 13:58 przez 4Rider, łącznie zmieniany 2 razy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

jac123 napisal: „Dlaczego kiepskie?“


Dlatego, ze porownujesz system totalitarny z obecnym. Juz zapomniales jak konczyla sie krytyka owczesnego systemu? Taka krotka pamiec czy wybiorcza? Zamknietych granic tez nie pamietasz i paszportow do odbioru na czas wyjazdu z podzialem na Demoludy i Zachod?

Rosyjski tez slabo znam i zaluje. Nie skorzystalem wtedy z okazji. Nie dlatego, ze potrzebowalbym na codzien ale dlatego, ze kazdy jezyk obcy poszerza perspektywe, zwlaszcza w dobie internetu
Ostatnio zmieniony 02 cze 2021, 14:31 przez oKuba, łącznie zmieniany 1 raz.
aka
-#
Posty: 5593
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

oKuba pisze: 02 cze 2021, 13:54 Dlatego, ze porownujesz system totalitarny z obecnym.
To nie jest cytat ze mnie, to wyżej.
oKuba pisze: 02 cze 2021, 13:54 Juz zapomniales jak konczyla sie krytyka owczesnego systemu?
No tak, teraz możesz sobie krytykować... Skrytykuj publicznie ideologiczne wymysły w sferze obyczajowej, a masz szansę być pozwanym za mowę nienawiści bez pewności, że sąd Ci wybaczy. To tak na początek. Oj, muszę doczytać Huxleya, którego po latach sobie czytam...
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

aka pisze: 02 cze 2021, 14:27 To nie jest cytat ze mnie, to wyżej
Oczywiscie. Cholera ten system tak wkleja. Musze bardziej na to uwazac. Przepraszam. Poprawilem manualnie
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10067
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: J.A. »

oKuba pisze: 02 cze 2021, 11:58 Pytanie czy inwestować w naukę rosyjskiego czy może chińskiego
w armię.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
oKuba
-#
Posty: 3191
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

J.A. pisze: 02 cze 2021, 14:34w armię
Ale chyba nie w polska?
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

jac123 pisze: 02 cze 2021, 13:04 Mi żadna UE i nikt nic nie dał, na wszystko zapracowałem uczciwą pracą.
Oczywiście, że UE Ci dała. Tylko Tobie się wydaje, że "dała" to koniecznie znaczy "dała nierobom pieniądze uczciwie pracujących ludzi". A fakty są takie, że UE dała Ci brak ceł na unijnym rynku, znaczne uproszczenie operacji walutowych dzięki ujednoliceniu waluty w połowie krajów, jak nie więcej, uprościła możliwości współpracy biznesowej między firmami z różnych krajów i po prostu zatrudniania się za granicą, w dużym stopniu zunifikowała przepisy, co też się przekłada na lepsze warunki do robienia interesów, ułatwiła podróże (bez Unii nie byłoby żadnego Schengen), do tego bardziej bezpośrednio dofinansowała budowę infrastruktury, którą wykorzystujemy wszyscy. Nawet, jeżeli jesteś wyplataczem koszyków na Podlasiu i sprzedajesz swoje wyroby tylko we własnej gminie, to i tak na tym wszystkim zyskujesz, bo ludzie mający więcej pieniędzy dzięki korzyściom z bycia w Unii kupią więcej Twoich koszyków. A że usuwana jest możliwość bezpodatkowego sprowadzania towarów spoza Unii? Gdyby nie Unia, to na każdej granicy by się płaciło takie czy inne bykowe i bez Unii nikomu by nawet do głowy nie przyszło narzekać, że zmiana opłat to jest odbieranie wolności.
jac123 pisze: 02 cze 2021, 13:04 Zresztą niektórzy już z UE uciekli, głupi jacyś czy co ...
Doskonale ująłeś istotę brexitu.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2021, 17:50 przez PPaweł, łącznie zmieniany 1 raz.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

jac123 pisze: 02 cze 2021, 13:21 W historii Europy i szerzej, nie było takich organizacji jak UE i państwa bloku komunistycznego. Owszem były/są organizacje wojskowe, handlowe itp. Jednak takich dwóch dużych organizacji politycznych nie było.
Jak nie było? Imperium rzymskie chociażby, do tego imperium mongolskie, w Ameryce Południowej też podobne duże struktury były, de facto ponadpaństwowe.
PPaweł
-#
Posty: 1361
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 02 cze 2021, 14:34w armię.
Inwestycja w armię jest akurat kompletnie bez sensu, jeżeli obawiamy się Rosji lub Chin. W takim przypadku im większa armia, tym większe będą straty w przegranej wojnie. Wygranej nie będzie. Polsce armia jest potrzebna, żeby Czesi nie zabrali Kłodzka, Litwini Białegostoku, a Ukraińcy Przemyśla. Skądinąd ani Rosja, ani tym bardziej Chiny nie przyjdą tu z wojskiem, bo to dla nich zupełnie bez sensu. W razie czego zdominują wszystko ekonomicznie, chyba, że Europa obroni się przed tym jako silna Unia.
ODPOWIEDZ