Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

oKuba pisze: 26 maja 2021, 19:32Ladny egzemplar
Ładny prawda i z instrukcją i tabelą naświetlań - ładny do kolekcji.

PS: Powiem Ci że ten DHL szybko chodzi: Miranda wysłana we wtorek (w poniedziałek mieliście święto),
będzie jutro u mnie - właśnie dostałem mejla w tej sprawie :-) [a kilometrów do przebycia było 1300]
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 26 maja 2021, 19:56 Powiem Ci że ten DHL szybko chodzi
Powiem tak: raz szybko a raz nie. Nie ma na to reguly i roznie bywalo. Ale gdy mam mozliwosc wyboru, to wybieram DHL. Moze dlatego, ze mili doreczyciele u mnie pracuja na dzielni. I myslacy. A to sobie cenie. Oraz lubia to wino, ktore ja tez lubie, wiec czasami ich wynagradzam :mrgreen:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Jakiś dziwny komunikat [przesyłka z Francji, komunikat z Niemiec, przewoźnik La Poste - colissimo]:
Your parcel has been involved in an incident. It is currently being processed by our services.

Przesyłka brała udział w incydencie? O co im chodzi? Że dotarła z Francji do Niemiec czy też brała udział w katastrofie lądowej,
a może ktoś na niej usiadł, czy jak :mrgreen: ?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

4Rider, Okaze sie po doreczeniu :lol:
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

No kochanieńki, już niedługo skończy ten handelek, odpowiednie służby postanowiły uszczelnić system:
https://podatki.gazetaprawna.pl/vat/art ... z-vat.html
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:02No kochanieńki,
No ale ostatnio poluję na terenie EU, a i nie ma tam słowa o Japonii ;-)

A i nie wiem czemu Cię to cieszy? Tak po kawałeczku zabiorą całą wolność i to nawet swoim wyznawcom,
a może właśnie najpierw im, bo cieszą się kolejnymi plasterkami kiełbasy wyborczej i to wieprzowej,
które nie są niczym innym jak tym czym są klapki na oczy dla koni.

To o czym wspominasz jest zapowiedzią kolejnej podwyżki i to nie tylko na stary sprzęt foto,
ale na wszystko - głównie na elektronikę. A wiesz dlaczego? Bo draniom brakło na kiełbasę wieprzową.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 02 cze 2021, 12:13
jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:02No kochanieńki,
No ale ostatnio poluję na terenie EU, a i nie ma tam słowa o Japonii ;-)

A i nie wiem czemu Cię to cieszy? Tak po kawałeczku zabiorą całą wolność i to nawet swoim wyznawcom,
a może właśnie najpierw im, bo cieszą się kolejnymi plasterkami kiełbasy wyborczej i to wieprzowej,
które nie są niczym innym jak tym czym są klapki na oczy dla koni.

To o czym wspominasz jest zapowiedzią kolejnej podwyżki i to nie tylko na stary sprzęt foto,
ale na wszystko - głównie na elektronikę. A wiesz dlaczego? Bo draniom brakło na kiełbasę wieprzową.
W UE też wzrośnie:
Pakiet e-commerce zakłada likwidację w całej UE zwolnienia z VAT od importu małych paczek, o wartości do 22 euro.
Język może nieco ironiczny, ale gdzie ja napisałem , że się cieszę?!
Kochanieńki takie są koszta bycia w UE, za którą to obecnością opowiada się demokratyczna większość Polaków.
Ja osobiście głosowałem przeciwko wejściu Polski do UE, mam więc czyste sumienie.
A ty Towarzyszu?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:27 Ja osobiście głosowałem przeciwko wejściu Polski do UE, mam więc czyste sumienie.
To faktycznie jest z czego byc dumnym :roll:
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

oKuba pisze: 02 cze 2021, 12:37
jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:27 Ja osobiście głosowałem przeciwko wejściu Polski do UE, mam więc czyste sumienie.
To faktycznie jest z czego byc dumnym :roll:
Oczywiście.
Doświadczyłem życia w Układzie Warszawskim (a ty?). Bardzo dziękuję za wszelkie totalitarne organizacje polityczno-ideologiczne.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:27 A ty Towarzyszu?
Przecież wiesz że jestem jakby anarchistą z zapędami lewackimi -
nigdy na nic nie głosowałem, ani nie wziąłem udziału w żadnych wyborach.
A teraz już po prostu płynę z prądem i zawijam do odludnych zatoczek.
Ale cieszę się z bycia w EU, ta obecność wiele ułatwia, a ma rodzina może żyć na wyższym poziomie niż na Ukrainie przykładowo.

A od gadania do ustawy droga daleka, mój ojciec się śmieje i mówi że już czeka na kolejny 1K do emerytury -
no podobno będą zwolnione ze wszelkich danin, a ja się pytam kto za to zapłaci?
Ten Jarosław to się w Edwarda chyba przemienił i to też nie jest zabawne.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 02 cze 2021, 12:45
jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:27 A ty Towarzyszu?
Przecież wiesz że jestem jakby anarchistą z zapędami lewackimi -
nigdy na nic nie głosowałem, ani nie wziąłem udziału w żadnych wyborach.
A teraz już po prostu płynę z prądem i zawijam do odludnych zatoczek.
Ale cieszę się z bycia w EU, ta obecność wiele ułatwia, a ma rodzina może żyć na wyższym poziomie niż na Ukrainie przykładowo.

A od gadania do ustawy droga daleka, mój ojciec się śmieje i mówi że już czeka na kolejny 1K do emerytury -
no podobno będą zwolnione ze wszelkich danin, a ja się pytam kto za to zapłaci?
Ten Jarosław to się w Edwarda chyba przemienił i to też nie jest zabawne.
Trzeci, przecież wiesz co płynie z prądem ...., szlachetne ryby płyną pod prąd.
Mi żadna UE i nikt nic nie dał, na wszystko zapracowałem uczciwą pracą. I tak powinno być. To praca ma bogacić, a nie jacyś zagraniczni sponsorzy, który nie wiadomo co zażądają w zamian. UE to nie jest jakiś cudotwórca, nie było UE i kraje też były bogate. Zresztą niektórzy już z UE uciekli, głupi jacyś czy co ...
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 02 cze 2021, 12:45 Ale cieszę się z bycia w EU
Ciesz się póki nie dostaniesz w d.... Bóg jeden wie jak i kiedy ten eksperyment się skończy. Bo że się skończy to pewne. Pytanie czy inwestować w naukę rosyjskiego czy może chińskiego?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:43 Doświadczyłem życia w Układzie Warszawskim (a ty?).
Ja rowniez. Cale 22 lata. Ale porownanie kiepskie wedlug mnie
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

jac123 pisze: 02 cze 2021, 12:43 Doświadczyłem życia w Układzie Warszawskim
I RWPG - wzorzec z którego czerpią garściami urzędnicy w Brukseli. Schuman się w grobie przewraca, a Spinelli zza grobu rechocze...
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

aka pisze: 02 cze 2021, 13:05 Pytanie czy inwestować w naukę rosyjskiego czy może chińskiego?
Znajomosc kazdego jezyka to plus. Kiedys tego nie rozumialem. Mysle, ze jesli juz to rosyjski. Ale ten powinienes znac skoro z Ukladu Warszawskiego
ODPOWIEDZ