Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Fotografista
-#
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: Fotografista »

Witam wszystkich

Poszukuję sprawdzonego serwisu, serwisanta, który jest w stanie zrobić z Kieva 88 działający aparat.
Świadomie kupiłem ustrojstwo uszkodzone, ponieważ muszę powtórzyć projekt sprzed 35 lat 8-)
Jak się jednak okazało, to działający po radziecku trup. Gdybym w socjalizmie nie miał styczności z Hasselbladskimi, to mógłbym z niego zrobić kwietnik :-P a tak idę zrobić próbne klatki. Oczywiście kasety przesuwają po radziecku, czyli jak się trafi. Można nad tym zapanować. Muszę sprawdzić, czy nie wpuszczają światła szyberkami.

Wszędzie czytam o będącym na forum Nagov, ale nikt nie był jego faktycznym klientem.
Poproszę tylko sprawdzone kontakty, za które z góry dziękuję. Raczej pilne. Dziękuję.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: J.A. »

Ja byłem i pisałem o tym.robił mi Mamiyę RZ67 i Mamiyę 7.

Jedyne pytanie jest takie, czy warto, bo Nagov nie jest tani.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: dak »

http://naprawa-aparatow.pl

Pan Jan serwisował mi kilka korpusów i mogę go polecić z czystm sumieniem. Jeśli nie mieszka się w okolicy, to aparat można wysłać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. Ceny przystępne, a naprawa zwykle trwa nie dłużej niż dwa tygodnie (przynajmniej w moim przypadku tak było).
phariseo
-#
Posty: 64
Rejestracja: 20 lut 2012, 19:56
Lokalizacja: Wrocław

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: phariseo »

Pan Jan ma dużo świetnych opinii, ale z mojego doświadczenia za cokolwiek co ma choćby ślad elektroniki się nie bierze.
Miałem problem ciężko pracującego pierścienia przysłony w szkle Zenzanon 80mm, jak tylko zobaczył styki łączące go z korpusem - powiedział, że się nie podejmie i w ogóle "tego to Pan już nie naprawi, tu jest stara elektronyka, za to się nikt nie weźmie".
Naprawiłem sam, w chałupie.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2021, 11:45 przez phariseo, łącznie zmieniany 1 raz.
dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: dak »

To ciekawe, bo mi naprawił światłomierz w Spotmatiku, za który nie chcieli się zabrać w popularnym, krakowskim serwisie robiącym analogi i cyfry.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: aka »

phariseo pisze: 26 maja 2021, 16:30 za cokolwiek co ma choćby ślad elektroniki się nie bierze
Otóż to, mam takie właśnie wnioski po rozmowie telefonicznej. Pytanie tylko jak naprawia cyfrówki (info z jego strony)?
Awatar użytkownika
Fotografista
-#
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: Fotografista »

J.A. pisze: 26 maja 2021, 14:36 Ja byłem i pisałem o tym.robił mi Mamiyę RZ67 i Mamiyę 7.
A to przepraszam. Wyszukiwałem Kiev 88
Jedyne pytanie jest takie, czy warto, bo Nagov nie jest tani.
Warto, ponieważ projekt zakłada użycie tego samego sprzętu, materiałów, które zostały zastosowane lata temu. Jeśli miałbym pozbyć się problemów, to może warto zapłacić.
Awatar użytkownika
Fotografista
-#
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: Fotografista »

Dziękuję dak i phariseo. Czytałem wiele dobrego o tym Panu. Będę telefonował i zapytam, czy podejmie się naprawy Hasselbladskiego :lol:
Wrocław mam w zasięgu ręki - prawie. Gdyby Pan Jan poradził sobie, to byłby drugi fachowiec, który ratuje moje zabytki. Parę lat temu jeden spec uratował mi zabytkowe 90 mm do LF. Firmę miał przy ul. Ruskiej
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: Z_photo »

Fotografista pisze: 26 maja 2021, 14:31 Wszędzie czytam o będącym na forum Nagov, ale nikt nie był jego faktycznym klientem.
P. Michał zrealizował dla mnie pełną obsługę serwisową (CLA) dwóch Rolleiflexów i Leicy IIf. Efekt bardzo dobry i proporcjonalna do tego cena usługi. Wydaje mi się, że tego rodzaju usług nie da się zrobić "dobrze i tanio", lecz co najwyżej "dobrze i umiarkowanie drogo".
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
Fotografista
-#
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: Fotografista »

P. Michał zrealizował dla mnie pełną obsługę serwisową (CLA) dwóch Rolleiflexów i Leicy IIf. Efekt bardzo dobry i proporcjonalna do tego cena usługi. Wydaje mi się, że tego rodzaju usług nie da się zrobić "dobrze i tanio", lecz co najwyżej "dobrze i umiarkowanie drogo".
I tu masz rację. Trudno kupić Mercedesa w cenie malucha. Mam tego świadomość. Dziękuję za opinię
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: 4Rider »

Fotografista pisze: 26 maja 2021, 19:38 Trudno kupić Mercedesa w cenie malucha.
Oj, w dzisiejszych czasach wcale nie trudno:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/fiat- ... naryjskich

tu dużo tańszy, ale starsze Mercedesy też ze 2 można mieć w tej cenie:
https://allegro.pl/ogloszenie/sprzedam- ... 9977618119
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: rbit9n »


Fotografista pisze:
Wszędzie czytam o będącym na forum Nagov, ale nikt nie był jego faktycznym klientem.
Poproszę tylko sprawdzone kontakty, za które z góry dziękuję. Raczej pilne. Dziękuję.
wysyłałem do p. Michała trzy aparaty, Yashikę D, Rolleicorda II mod 3 i Voigtländera Bessa Meßsucher. tylko Yashica powojenna. oprócz CLA były też prostowane i lakierowanie odbudowy. wszystkie aparaty wróciły jakby 40 lat młodsze. może nie było najtaniej, ale usługa tip top.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: 4Rider »

rbit9n pisze: 26 maja 2021, 19:46CLA
O widzę że kolega też lubi Mercedesa ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: mrek »

Fotografista pisze: 26 maja 2021, 19:38 Trudno kupić Mercedesa w cenie malucha
Sprzedałem C190 z 1997 roku za 1000 zł. Na chodzie, tylko należało podwoziem się zając. Płakałem gdy sprzedawałem.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Sprawdzony serwis Kiev 88, Kijew 88, Salut C

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 26 maja 2021, 20:00Sprzedałem C190
Miałem 2 C klasy z tamtych lat - strasznie rdzewiały z tego co pamiętam,
tanio sprzedałeś bo na Śląsku jest (albo był) facet co płaci 1 PLN za 1 KG Mercedesa - jakiego bądź.

Miałem też starsze: W123, W201 oraz ulubieńca W126 i powiem Ci że te były dużo lepsze blacharsko niż C klasa z lat '90...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ