Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

szwajcarski
-#
Posty: 35
Rejestracja: 17 sie 2013, 14:25
Lokalizacja: Lublin

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: szwajcarski »

Czesc wszystkim!

Mam dylemat, bo nie kupilem nowego aparatu chyba z 5 lat a tu okazuje sie, ze ceny podskoczyly jak i dostepnosc sprzetu zmalala.

Jaki maly obrazek (lub dobry automat) mozna kupic obecnie, aby cena / jakosc byla w miare atrakcyjna?

Zenit ? Revueflex? Minolta?

Chcialbym kupic cos do 100 zl z obiektywem dla znajomej (sam mam od lat Rolleiflexa) ktora w zyciu filmu nie widziala na oczy nawet, w pelni mechaniczny lub na mala baterie do swiatlomierza?

Widzialem Wasze propozycje w moim wpisie, bede sie odzywal:

aparacik-automat-t15143.html
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: PPaweł »

A Smiena 8M albo Symbol nie wystarczy? Proste, z obrazkami do ustawiania czasu, na początek całkiem fajne i kosztuje 50 złotych. A równocześnie nauczy podstaw. A jak się jej spodoba, to będzie można kupić coś większego.
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: szable »

moja odpowiedź udzielona wiele razy :)

Yashica FX3
jest to japoński Zenit, a jego największą zaletą oprócz ceny jest to, że ma bagnet Contax/Yashica, czyli jak nam się spodoba to możemy przeskoczyć na szklarnię Contaxa (= Leica). A standardowy Yashinon ML 50 też sroce spod ogona nie wypadł.

Żeby nie być gołosłownym, tak, mam i fotografuję Yaśką już od kilk lat, a nawet moje latorośle się pomału wciągają ...

poniżej syn [11] zrobił portret swojemu kuzynowi Antkowi [7]

Yaśka FX3
Yashinon ML 50
TMax 100@100
D23 Stock

zdjęcie odbitki barytowej.
part000002 (1).jpg
szwajcarski
-#
Posty: 35
Rejestracja: 17 sie 2013, 14:25
Lokalizacja: Lublin

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: szwajcarski »

PPaweł pisze: 07 maja 2021, 15:49 A Smiena 8M albo Symbol nie wystarczy? Proste, z obrazkami do ustawiania czasu, na początek całkiem fajne i kosztuje 50 złotych. A równocześnie nauczy podstaw. A jak się jej spodoba, to będzie można kupić coś większego.
Za proste, zna juz podstawy i strzela ladne zdjecia cyfra. Nawraca sie jednak na film i potrzebuje czegos lepszego.

szable nie masz moze Yashici FX3 albo Zenita na sprzedaz? :)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: J.A. »

szwajcarski, nie kupuj zenita. To naprawdę jest zły pomysł.
Yashka, jest fajna. Mała zgrabna i jak pisze wyżej szable, ma bagnet Y/C
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
szwajcarski
-#
Posty: 35
Rejestracja: 17 sie 2013, 14:25
Lokalizacja: Lublin

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: szwajcarski »

Zaczynalem od Zenita wiele lat temu i byl ok na poczatku, chociaz pozniej troche mniej gdy zrywal film lub wpuszczal swiatlo!
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: szable »

szwajcarski pisze: 07 maja 2021, 19:16 Zaczynalem od Zenita wiele lat temu i byl ok na poczatku, chociaz pozniej troche mniej gdy zrywal film lub wpuszczal swiatlo!
Zenit to Moskwicz,
Yashica to Toyota Corolla

wybór należy do Ciebie :D
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: Danielaug »

Za młodego miałem kilka różnych aparatów dlatego polecam Praktica. Mnie bardzo przypadł wtedy do gustu i nigdy nie zawiódł.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: Nomad »

Danielaug pisze: 22 maja 2021, 19:39 Za młodego miałem kilka różnych aparatów dlatego polecam Praktica. Mnie bardzo przypadł wtedy do gustu i nigdy nie zawiódł.
Nie wiem który model, ale aparat tylko trochę mniej męczący niż Zenek. Yaśkę mogę polecić, za wyjątkiem FX3Super fajne aparaty, Olka, może jakiś Chinon?
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: Danielaug »

Wiem że są różne opinie i doświadczenia z Praktica, ja mialem MTL 50 ( nadal mam 😀). Po przejściu z Zenita bardzo fajnie się sprawował i byłem bardzo zadowolony z niego. Mogę tylko napisać o moich odczuciach. Może trafił mi się bezproblemowy egzemplarz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: 4Rider »

Danielaug pisze: 23 maja 2021, 08:09 Po przejściu z Zenita bardzo fajnie się sprawował i byłem bardzo zadowolony z niego.
30 lat temu? Bo ja wtedy też byłem zadowolony z takiego przejścia ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Danielaug
-#
Posty: 79
Rejestracja: 23 lis 2018, 06:57
Lokalizacja: Świdnica

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: Danielaug »

Dokładnie. Ale dobre wspomnienia siedzą głęboko. Niełatwo je będzie wyrzucić. Zresztą, każdy ma swoje sympatie, jeden woli żółte inny różowe.
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: Nomad »

4Rider pisze: 23 maja 2021, 08:38
Danielaug pisze: 23 maja 2021, 08:09 Po przejściu z Zenita bardzo fajnie się sprawował i byłem bardzo zadowolony z niego.
30 lat temu? Bo ja wtedy też byłem zadowolony z takiego przejścia ;-)
32 lata temu przesiadłem się z FED a na MTL5 i prawdę mówiąc było to rozczarowanie. Dopiero przesiadka na OM poprawiła mi humor.
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: Z_photo »

szwajcarski pisze: 07 maja 2021, 15:33 Chcialbym kupic cos do 100 zl z obiektywem...
Jeśli miałaby to być klasyczna lustrzanka z ręcznym naciągiem filmu, to za taką kwotę trudno Ci będzie kupić nawet Zenita - jeśli miałby on być we w miarę przyzwoitym stanie (choć taki zakup i tak szczerze odradzam).
Obecnie najniżej są chyba notowane dość mocno zelektronizowane, konsumenckie lustrzanki z AF z początku lat 90 - ich ceny są znacznie niższe niż ceny klasycznych, mechanicznych lustrzanek. Nikona F60/F65 w bardzo dobrym stanie można kupić za 90 zł (sam korpus), podobnie prostsze modele Minolty Dynax, czy prostsze Eosy. Jednak jakikolwiek obiektyw do nich spowoduje, że w limicie do 100 zł się raczej nie zmieścisz.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Z_photo
-#
Posty: 988
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Pytanie zadanie wiele razy - jaki maly obrazek dla amatora!

Post autor: Z_photo »

Nomad pisze: 23 maja 2021, 22:10 Dopiero przesiadka na OM poprawiła mi humor.
Ja od prawie trzech lat regularnie poprawiam sobie humor nabywając za niewielkie pieniądze wymagające trochę troski OMy i przywracając je do pełni funkcjonalności oraz przyzwoitego wyglądu.
Poniżej ostatnia moja realizacja, zaś kolejnego OM z Japonii (tym razem "1") spodziewam się w tym tygodniu.
Już się cieszę z planowanych kolejnych seansów śrubkologicznych. :-D
Załączniki
P5090026_sRGB-Resizer-1024M.jpg
P5090027_sRGB-Resizer-1024M.jpg
P5090028_sRGB-Resizer-1024M.jpg
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
ODPOWIEDZ