Fp4 z małym ziarnem

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: J.A. »

rbit9n pisze: 07 maja 2021, 15:02 a teraz możesz pójść do spożywczego i spytać się jak działa ibuprofen.
teraz to mówią w reklamach.
Nie obrażaj się to był żart.
Ale też przyznaj, że obecne apteki zdecydowanie bardziej przypominają właśnie spożywczaka, niż aptekę.
Promocje, zestawy, „dobra cena” itd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: J.A. »

oKuba pisze: 07 maja 2021, 15:20 Ale dla swietgo spokoju: tak masz racje! I tym i z Jobo i ze wszystkim
a jobo co ma tu do rzeczy? Napisałem, co uważam, Ty napisałeś co Ty uważasz.
Drążę temat Jobo?
Nie podoba Ci się ,że się zapytałem dlaczego używasz Patersona? Masz z tym jakiś problem jak widzę.
Specjalnie dla Ciebie zrobię film i pokażę Ci jak się wkręca 120-tkę do jego spirali.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: Imperitus »

Mamy aptekę u nas w Cieszynie, dawna zakonna prowadzona przez Bonifratrów, obecnie "U braci miłosiernych". Sporządzają leki i suplementy recepturowe, jak coś prostego to nawet na poczekaniu. W środku czas stanął w latach 20-tych, wszystko w drewnie i szkle :-D
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: J.A. »

O i to jest apteka.
W Bielsku też taka była najpierw apteka, potem drogeria i apteka, a teraz jest bank.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: oKuba »

J.A. pisze: 07 maja 2021, 16:09 Masz z tym jakiś problem jak widzę.
Specjalnie dla Ciebie zrobię film i pokażę Ci jak się wkręca 120-tkę do jego spirali.
Nie mam z tym zadnego problemu. A filmy krec jesli masz na to ochote i na jakie tylko tematy Ci pasuje..
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: rbit9n »

J.A. pisze:
rbit9n pisze: 07 maja 2021, 15:02 a teraz możesz pójść do spożywczego i spytać się jak działa ibuprofen.
teraz to mówią w reklamach.
Nie obrażaj się to był żart.
Ale też przyznaj, że obecne apteki zdecydowanie bardziej przypominają właśnie spożywczaka, niż aptekę.
Promocje, zestawy, „dobra cena” itd.
teraz to małe miki, nie można sprzedawać żywności specjalnego przeznaczenia, prócz mleka dla dzieci, albo żywności funkcjonalnej, a kiedyś, żeby był lepszy pieniądz, to aptykarze cukierki robili, filmy wołali, pióra wieczne sprzedawali, a butelki na leki były butelkami zwrotnymi, na kaucję. ciekawskim polecam serial produkcji BBC "Victorian Pharmacy".

a co do małego ziarna, to jak kupiłem lupę Patersona, tę mniejszą, i powiększałem acrosa wołanego w ultrafinie plus, tym starym, to myślałem, że lupą zepsutą, bo żadnego ziarna nie widziałem.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Fotografista
-#
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: Fotografista »

Kupiłem. Dzisiaj otrzymałem przesyłkę. Nie bardzo wierzę, ale odnoszę wrażenie, że odważa poniżej 1g. Jutro powalczę z nią, bo nie wierzę w powtarzalność wyników
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: Nomad »

J.A. pisze: 07 maja 2021, 16:05
rbit9n pisze: 07 maja 2021, 15:02 a teraz możesz pójść do spożywczego i spytać się jak działa ibuprofen.
Ale też przyznaj, że obecne apteki zdecydowanie bardziej przypominają właśnie spożywczaka, niż aptekę.
Promocje, zestawy, „dobra cena” itd.
No bo za ladą stoi farmaceuta, ale nad nim jest "dyrektor zarządzający" czy inny magik, któremu się wydaje że od jego "strategii sprzedażowych" zależy byt apteki. I to on wyznacza "targety" od których zależy pensja farmaceuty.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:
rbit9n pisze: 07 maja 2021, 15:02 a teraz możesz pójść do spożywczego i spytać się jak działa ibuprofen.
teraz to mówią w reklamach.
Nie obrażaj się to był żart.
Ale też przyznaj, że obecne apteki zdecydowanie bardziej przypominają właśnie spożywczaka, niż aptekę.
Promocje, zestawy, „dobra cena” itd.
U mnie to dopiero apteka stracila na swojej powadze. Nie dosc ze sa drive thru to jeszcze w srodku istny sklep 1001 drobiazgow
Awatar użytkownika
Fotografista
-#
Posty: 51
Rejestracja: 30 mar 2015, 21:43
Lokalizacja: Wielkopolska

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: Fotografista »

Panowie powalos rbit9n kupiłem wagę ze zdjęcia, o którą pytałem, za całe 43,79 i sprawdziłem wyniki pomiaru z wagą kolegi farmaceuty, za ponad 3 tys. Naprawdę nie było różnicy w pomiarze. Kolega stwierdził jednak, że nie zaufałby wadze za 43,79 zł, bo on nie będzie szafował czyimś zdrowiem lub życiem. Za to go szanuję.
moja waga na alledrogo
moja waga za kilka setek ;)
Nigdy nie ufałem chińskim okazjom. Kiedyś kupiłem popularną na alledrogo, chińską wagę kieszonkową i...zaoszczędzę Wam słów uznanych powszechnie za obelżywe.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: J.A. »

Mam taką samą. Też za kilkadziesiąt złotych.
Ostatnio robiłem wywoływacz barwny do ECN-2 na 1 film. 140 ml do rotacji. Wyszedł jak należy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: PPaweł »

Może być różnica w wytrzymałości. Za kilka tysięcy ważeń te wagi mogą już pokazywać inaczej.
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: LD »

PPaweł pisze: 27 maja 2021, 21:13 Może być różnica w wytrzymałości. Za kilka tysięcy ważeń te wagi mogą już pokazywać inaczej.
Ja dla pewności, przed ważeniem, sprawdzam na kilku wzorcowych odważnikach wskazania. Przydają się odważniki z pracowni chemicznej których używałem z wagą szalkową.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: J.A. »

Dobry pomysł.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Fp4 z małym ziarnem

Post autor: aka »

Fotografista pisze: 27 maja 2021, 17:15 kupiłem wagę ze zdjęcia
Jakoś nie trafia do mnie informacja "Zakres pomiaru - do 500g Dokładność ważenia - 0,01g". Ciekawe jaka jest powtarzalność dla mas np. 400g i 0.35 g. Te 0.01g to chyba jest rozdzielczość "wyświetlacza". Ja mam wagę która wyświetla wynik z trzema miejscami po przecinku - 0.001g i nie ma mowy o powtarzalności z taka "dokładnością". Minimalna zmiana położenia ważonego przedmiotu dale różnicę +/- kila tysięcznych przy ważonej masie ok. 1.5 g.
ODPOWIEDZ