co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Niedawno go ponownie "odkryłem". Sądziłem, że już wiele lat temu się go pozbyłem a on sobie cicho siedział w pudełku z innymi fantami w piwnicy. Do jednego filmu "120" to rzeczywiście jest rewelacja. Dla ciekawych, to na każdej części są wytłoczone ceny oraz nr katalogowe. I tak: pojemnik z przykrywką - 1 rubel, dolna spirala z trzpieniem (to jedna część) - 30 kopiejek, górna spirala - 25 kopiejek. :-) Ma to ustrojstwo ponad 45 lat. :-P
Fan Pentax'a.
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Foma 100
Rolleiflex Automat
D23 stock, 20C, 7 Min, 10/30x4
wisi i schnie, ciekawosc rosnie..
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

oKuba pisze: 06 maja 2021, 19:24 Rolleiflex Automat
A ten wiecznie kupuje nowe aparaty, zazdrość zielona mnie pożera :-P
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Imperitus, nie zazdrosc
Mnie już przeszlo to gonienie króliczka, a może jest to okresowe, powracajace, ale na dłuższą metę męczące, nie chce już nowych apartatow, nawet nowych zdjęć od dawna nie mogę zrobić, ostatnio przyszło do mnie kilka nowych sredniakow - i wiesz co? Kilka paczek stoi nierozpakowanych...
Ciesz się mlodoscia gdy zdobywa się jeden, upragniony... A później... ach przepraszam nie gniewaj się to tylko może ja jestem zalosny...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

4Rider: skad ta melancholia? Z gonieniem kroliczkow mam to samo. Juz nie gonie. Ale nazbieralo sie ich dosc sporo. Czasami takie male, tanie kroliczki to nie moge sie opanowac, ale czas polowan juz za minal

Imperitus: zadnych nowych nabytkow ostatnio. Nazbieralo sie jakos
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

oKuba, skąd? Sam nie wiem? A może wiem, ale już nie chce opowiadać - wiesz uzalac się ;-) czasem coś wtrace od niechcenia...
Przepraszam.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

oKuba, a propo Melancholii - jest taki film pod tym tytułem Larsa von Tiera - polecam!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2090
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

4Rider, to taka zazdrość z przyzwyczajenia bardziej, ja też nie mam teraz ani czasu ani środków ani nawet ochoty na nowy aparat. Trzeba mi kupować narzędzia do skóry, obraz na aukcję namalowałem, sesja się zbliża...
Ni ma czasu żeby myśleć o foceniu
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 06 maja 2021, 20:14 oKuba, a propo Melancholii - jest taki film pod tym tytułem Larsa von Tiera - polecam!
Dzieki. Sprawdze. Moze gdzies mozna obejrzec. Z ta melancholia to dobrze rozumiem. Czasami niezle mnie dopada. Jak bylem mlodszy nigdy tak nie mialem. Widac z wiekiem przychodzi. Czasami tak doskwiera, ze niemoc ogarnia. Calkowita niemoc we wszystkim
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

aka, 1520 jobo. Nie rozumiem też dlaczego nigdy nie wołasz dwóch 120-tek jednocześnie.
Nie ma najmniejszego powodu by tego nie robić.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1895
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

J.A., może dlatego, że naświetla np. jedną "120" na miesiąc. ;-)
Fan Pentax'a.
oKuba
-#
Posty: 3183
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

co właśnie wywołałeś?

Post autor: oKuba »

Ja rowniez zawsze wolam dwa, ale w Patersonie, chyba, ze testuje nowy film/wywolywacz, wtedy pojedynczo tak jak teraz z tym D23. W przypadku ID-68 przy 1+3 to 16 filmow 120 z litra. Calkiem niezle a kombinacja przednia
aka
-#
Posty: 5587
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

J.A. pisze: 06 maja 2021, 21:19 aka, 1520 jobo. Nie rozumiem też dlaczego nigdy nie wołasz dwóch 120-tek jednocześnie.
Nie ma najmniejszego powodu by tego nie robić.
Jobo 1520 mam i używam. Nie wołam dwóch jednocześnie bo nigdy nie mam dwóch na raz. Jako prawdziwy amator wywołuję film zaraz po naświetleniu ostatniej klatki tzn. tego samego dnia. Nie chomikuję, czort wie kiedy następną rolkę naświetlę. Np. dziś naświetliłem jedną 135-kę i wywołałem, a kiedy następną? Nie wcześniej nim deszcze przelecą...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

co właśnie wywołałeś?

Post autor: J.A. »

No chyba że tak. To zacznij wołać w 1:3. Praktycznie każdy wywoływacz na to pozwala.
Wtedy masz 100 ml roztworu zapasowego i 300 wody. Masz zalany do pełna koreks i wykorzystujesz wywoływacz w bardzo dobrym stosunku.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2021, 21:35 przez J.A., łącznie zmieniany 1 raz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: 4Rider »

Ja w sezonie nawet jak mam 2 dziennie wołam po jednym (Kaiser) - bo mam obawy że źle nawine dwa na jedną szpule, ale ja ogólnie mam lęki :-D
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ