Pentax 645

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Pentax 645

Post autor: aka »

oKuba pisze: 04 maja 2021, 21:24 Zwlaszcza wstawki o brzydkosci aparatu
To akurat nie na temat wstawka. A gust każdy ma jaki ma...
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Pentax 645

Post autor: oKuba »

Nie o gustach pisalem. Ale odpuszczam
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Pentax 645

Post autor: brylek »

Dobry wieczór . Dziękuje bardzo za tak poważne rozmowy o tym aparacie . Czy on jest brzydki tego nie mi oceniać tylko temu kto go ewentualnie kupi .Ale od siebie dodam ze mam i miałem wiele aparatów różnych tanich drogich dobrych i tych kiczowatych . Ale po pierwszym użyciu muszę się przyznać ze bardzo przyjemnie się nim pracuje mam tez fuji 645 i gdy by nie AF w fuji to napewno bym sobie zostawił tego Pentaxa . Ok teraz rozwieje rąbek tajemnicy co to jest na gripie . To jest dorobiony przez poprzedniego właściciela u profesjonalnego magika spust migawki w pozycji pionowej 😁 do tego gniazda wkręca się spust od nikona MR-3 ot to cała tajemnica tego gniazda 😁 . Co do magazynka nie używałem tego 220 tylko 120 wiec się nie wypowiem . Dodam ze dl aparatu mam torbę foto i mogę zorganizować tez korex i dodać około 5 filmów bez targowania się (-: . Wiec jeśli ktoś z użytkowników tej rozmowy był by zainteresowany zapraszam na pw. 😁
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Pentax 645

Post autor: aka »

brylek pisze: 04 maja 2021, 22:52 To jest dorobiony przez poprzedniego właściciela u profesjonalnego magika spust migawki w pozycji pionowej 😁 do tego gniazda wkręca się spust od nikona MR-3 ot to cała tajemnica tego gniazda
Dzięki za info. "Spust MR podłącza się do gniazda zdalnego sterowania jako dodatkowy spust migawki do zdjęć w układzie pionowym." - to w Nikonie, ale tu, w tym Pentaksie? No cóż, niezbadane są pomysły lub potrzeby...
brylek
-#
Posty: 123
Rejestracja: 23 maja 2014, 22:26
Lokalizacja: lesna

Pentax 645

Post autor: brylek »

aka pisze: 05 maja 2021, 08:07 No cóż, niezbadane są pomysły lub potrzeby...
Ale najważniejsze ze zagadka rozwiązana (-; już widziałem sporo modyfikacji więc czasami się zastanawiam w jakim celu ludzie robią takie akcje ale tu akurat to fajnie działa
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Pentax 645

Post autor: Vitlich »

powalos pisze: 04 maja 2021, 17:56 Vitlich, miałeś go kiedyś w rękach, że tak się wypowiadasz ?
nie miałem, dlatego piszę o wyglądzie, i nie wypowiadam się w ogóle na temat ergonomii, niezawodności czy jakości obiektywu. Ogólnie widzę że małą burzę rozpętałem, a mnie tylko nieco rozbawił wygląd tego aparatu - co nie jest szczególnie pejoratywne, sam wygląd sprzętu stawiam na samym końcu, daleko za niezawodnością czy jakością obiektywów do systemu. A co do kultury, cóż, nie sądzę żeby to było przesadnie nie na miejscu, zwłaszcza w obliczu ostatniej mody, jaką jest komentowanie pod ogłoszeniami, że cena to z kosmosu a ja to kupiłem za 50 zł od sąsiada (nie mówię że na tym forum, ale ogólnie często się to zdarza).
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pentax 645

Post autor: 4Rider »

Cena z kosmosu? Wcale nie. Ja sprzedalem drożej, a kupilem taniej - tak się chyba robi? ;-)
Ja go miałem w rękach, a nawet na własność, przez okres jednego filmu :-D
Ogolnie wygodniejszy niż M645, ale dużo elektroniki co sprawia pewien strach... ogólnie kupiłem i zaraz sprzedalem, osobno obiektyw i body, chyba po 1300 albo 1400, a kupił jeden facet, najpierw body, później obiektyw, zadowolony był i ja też, bo zestawu rok temu nie chcieli taniej oczywiście, a później jeden facet zapłacił więcej w odstępie może tygodnia, co wcześniej w zestawie miał taniej - a ja za to miałem fajna wycieczkę po Litwie z żoną własnym autem, ogólnie jaja jak berety z tym P645 były ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Pentax 645

Post autor: Vitlich »

4Rider, ale właśnie chodzi o to, że ja nigdy nie chciałem napisać, ze cena z kosmosu. Nie mam pojęcia po ile one się sprzedają. Wypowiedziałem się tylko na temat wyglądu tego modelu ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pentax 645

Post autor: 4Rider »

Vitlich, to ja przepraszam nie doczytałem.
Cena oscyluje za ten model właśnie coś koło tego co powyżej, a nawet więcej bo to rzadki model na naszym rynku, obiektyw ten jest drogi choć nie wiem dlaczedo.
Normalnie 3K za ten zestaw można wołać na portalu aukcyjnym, ale tam prowizję trzeba sobie odliczyć od 150 do 300 PLN w zależności od portalu. Ogólnie cena akuratna chyba.
Co do wyglądu kwestia gustu, ale to dobry aparat, acz miałem i zaraz sprzedalem;-) jak mówię kwestia gustu....
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
darekdp1
-#
Posty: 226
Rejestracja: 19 gru 2020, 00:41

Pentax 645

Post autor: darekdp1 »

Cena może być z "kosmosu". Jeżeli są nabywcy, to cena robi się "normalna". Zwykłe prawa popytu i podaży.
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Pentax 645

Post autor: rbit9n »

Vitlich pisze:Solidny zawodnik w konkursie na najbrzydszy aparat ;-)
e tam, oprócz tej rurki wizjera, jest całkiem w porządku. w sumie to ta rurka jest całkiem koherentna.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
ODPOWIEDZ