Zdejmują 1z10

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zdejmują 1z10

Post autor: Imperitus »

Smutne wieści :cry:
Jeśli ktoś jeszcze nie wie to ze smutkiem zawiadamiam że właśnie zdejmują z anteny ostatni bastion kultury i dobrego smaku w TVP jakim przez wiele lat był program prowadzony przez wspaniałego Tadeusza Sznuka.
Od teraz zostaje tylko propagandowa papka :cry:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zdejmują 1z10

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 25 kwie 2021, 21:58 kultury i dobrego smaku
Ty tak na poważnie?
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zdejmują 1z10

Post autor: Imperitus »

aka pisze: 26 kwie 2021, 05:51 Ty tak na poważnie?
A TVP oferuje obecnie coś ciekawego oprócz tego? Nie oglądam telewizji więc nie orientuję się...
Nie chodzi nawet o samo zdjęcie programu tylko dlaczego do tego doszło, ja jestem przerażony
CAyoLpvIwkiBOmuuUH2thXcOzsnxsCO3_edit_3016571804226.png
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zdejmują 1z10

Post autor: J.A. »

Tak właśnie działa współczesna dezinformacja, manipulacja i inżynieria społeczna.
„1 z 10 prawdopodobnie” przestanie istnieć.
Potem jak już ktoś przebrnie przez nagłówki (większość na tym kończy, dowiadujemy się że:
TVP miało postawić
Na koniec bomba z „niezależnością”.

A stawiam dolary przeciw orzechom, że po prostu chodzi o kasę. O nic więcej.

A już zupełnie na marginesie, to oferta dla „entelegencji” w TVP, jest znacznie szersza niż na innych kanałach bezpłatnej tv Naziemnej.
Porównanie poziomu Stacji komercyjnych, do TVP Kultura i Historia, wypada zdecydowanie na korzyść tych drugich.
Poziom intelektualny i kulturalny tv komercyjnych to dno i kilometr mułu.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zdejmują 1z10

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 26 kwie 2021, 07:34 Nie oglądam telewizji więc nie orientuję się...
:mrgreen:
Imperitus pisze: 26 kwie 2021, 07:34 Nie chodzi nawet o samo zdjęcie programu tylko dlaczego do tego doszło, ja jestem przerażony
W telewizji liczy się oglądalność. Ten teleturniej(?) nadawany w najlepszym czasie antenowym zawsze mnie zadziwiał - ma bawić, edukować czy co? A prowadzący? No cóż, kiedyś trzeba przejść na emeryturę. Trwanie na posterunku nie zawsze dobrze służy i widzom, i samemu prowadzącemu. W TVP jest jeszcze jeden emeryt, który nawet został niedawno ojcem.. Dobrze, że Bożena Walter nic w TVN nie prowadzi...
A to, że to jest "ostatni bastion kultury i dobrego smaku" to gruba przesada. Polecam TVP Kultura.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zdejmują 1z10

Post autor: Imperitus »

J.A., mówimy tu o tvp a nie o tvn czy polsacie, porównywanie jest z oczywistych względów bez sensu. Argument z tvp kultura i historia przekonuje mnie tylko w połowie bo i tak 90% z tego to odgrzewane kotlety wykupione przez telewizję w poprzednim stuleciu. Nie są to złe programy, ale nie powstaje nic nowego. aka, kiedy tvp Kultura będzie niezależna to może zacznę oglądać ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zdejmują 1z10

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 26 kwie 2021, 08:25 kiedy tvp Kultura będzie niezależna to może zacznę oglądać
Niezależna od czego?
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zdejmują 1z10

Post autor: jac123 »

No cóż, moje związki z kulturą - czyli telewizorem urwały się definitywnie jakieś kilkadziesiąt lat temu.
Od tego czasu jestem człowiekiem niekulturalnym... :cry:
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zdejmują 1z10

Post autor: J.A. »

Imperitus pisze: 26 kwie 2021, 08:25 J.A., mówimy tu o tvp a nie o tvn czy polsacie
no więc odnieś się do meritum, które wpisałem zanim napomknąłem na marginesie jak zaznaczyłem.
Tak właśnie działa współczesna dezinformacja, manipulacja i inżynieria społeczna.
„1 z 10 prawdopodobnie” przestanie istnieć.
Potem jak już ktoś przebrnie przez nagłówki (większość na tym kończy, dowiadujemy się że:
TVP miało postawić
Na koniec bomba z „niezależnością”.

A stawiam dolary przeciw orzechom, że po prostu chodzi o kasę. O nic więcej
Konkretnie odnieś się do tego.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zdejmują 1z10

Post autor: J.A. »

jac123, 😎
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zdejmują 1z10

Post autor: oKuba »

aka pisze: 26 kwie 2021, 05:51 Ty tak na poważnie?
Tez sie wlasnie zastanawialem. Bez urazy Imperitus, ale teleturniej ma tyle wspolnego z kultura, co kon z koniakiem
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zdejmują 1z10

Post autor: Imperitus »

No myślałem że nie tylko ja go lubię :-(
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zdejmują 1z10

Post autor: Imperitus »

J.A., no manipulacja to jasna sprawa- o to chodziło autorowi tamtego artykułu. Nie chcieli zawrzeć politycznie stronniczych wątków w programie- no to jesteście nam niepotrzebni
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zdejmują 1z10

Post autor: aka »

Imperitus pisze: 26 kwie 2021, 08:54 Nie chcieli zawrzeć politycznie stronniczych wątków w programie- no to jesteście nam niepotrzebni
Czarno widzę przyszłość Rzeczypospolitej :-(
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zdejmują 1z10

Post autor: oKuba »

Imperitus pisze: 26 kwie 2021, 08:51 No myślałem że nie tylko ja go lubię
Nie ma to nic wspolnego z tym czy sie goscia lubi lub nie. Nie zebym za nim przepadal, jest dla mnie neutralny. Ale mocna przesada jest nazywanie jego programu bastionem kultury.
ODPOWIEDZ