[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: Filip »

Sprzedam wyposażenie domowej ciemni foto, a mianowicie:
- Powiększalnik Opemus 5 z dwoma obiektywami Meopta Belar 4.5/50 i Anaret 4.5/80 oraz ramkami 35mm i 60mm, 400zł
- Zegar ciemniowy Unitra, 50zł
- 3 kuwety Paterson 20x25cm, 2 mniejsze PZO, 100zł
- 2 cylindry miarowe, 20zł
- koreks PZO Krokus, 50zł
- okulary ochronne, darmowe
- 3 pary szczypiec do papieru, darmowe razem z kuwetami
- Maskownica PZO 18x24, 50zł
- Lupa powiększalnikowa (prawie nowa) LPL Focus Scope, 100zł
- Film Ektar 100 35mm, 36 zdj, przeterminowany w 2014, od zakupu w lodówce - gratis

Wszystko sprawne. Zdjęcia: https://imgur.com/a/jxVwvZA

Najchętniej odbiór osobisty całości, rejony Gdańsk Przymorze/Oliwa.

Posiadam też dwa obiektywy Rodenstock Rogonar-S do tego powiększalnika, sprzedam jeśli dostanę dobrą ofertę.

Cena 770zł do negocjacji
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2021, 16:31 przez Filip, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: 4Rider »

Jest tu ktoś kto szukał takiego zestawu, postaram się znaleźć wątek ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: Filip »

4Rider pisze: 23 kwie 2021, 15:49 Jest tu ktoś kto szukał takiego zestawu, postaram się znaleźć wątek ...
Jeśli znajdziesz mi kupca ktory to wezmie za 770 bez targowania do konca miesiaca to wysle Tobie 50zl ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: 4Rider »

Filip, nie przyjmuję żadnych gratyfikacji, ale możesz dać rabat 10% kupującemu jak się z nim dogadasz ;-)

oto rzeczony wątek: topic15107.html

A zestaw dobry za tą cenę i POLECAM 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: Filip »

4Rider pisze: 23 kwie 2021, 15:52 Filip, nie przyjmuję żadnych gratyfikacji, ale możesz dać rabat 10% kupującemu jak się z nim dogadasz ;-)

oto rzeczony wątek: topic15107.html

A zestaw dobry za tą cenę i POLECAM 8-)
Dzięki! Też polecam, bo to niebo lepsze niż praca na powiększalniku PZO. Ogólnie miło wspominam. Niestety lampa ciemniowa się roztrzaskała.

Co do obiektywów Rodenstock, to przyjmę 100zł za 50mm i 350zł za 75mm ;-) Tyle to mniej więcej stoi na zachodzie, tam, gdzie je kupowałem. Akurat ich nie spieszno mi się pozbywać
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: 4Rider »

Filip pisze: 23 kwie 2021, 15:57 Niestety lampa ciemniowa
O to bez lampy zestaw bez obiektywów *

Wychodzi 720 - 10% = 648 PLN + przesyłka ;-)


(dam w prezencie do małego i średniego dla Kolegi z tamtego wątku jeśli kupi u Ciebie - PZO m42 - będą pasować?)


PS: sorry nie zauważyłem że dodajesz obiektywy Meopty ;-)
- czyli zestaw kompletny, budżetowy :-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: Nomad »

4Rider pisze: 23 kwie 2021, 16:01
Filip pisze: 23 kwie 2021, 15:57 Niestety lampa ciemniowa

(dam w prezencie do małego i średniego dla Kolegi z tamtego wątku jeśli kupi u Ciebie - PZO m42 - będą pasować?)
Niestety nie, miseczkaOpemusa nie weźmie więcej niż 39 mm, a PZO robiły M42.
Ale sprzedający ma w zestawie 2 anarety, lepsze niż Mikary.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: 4Rider »

Nomad pisze: 23 kwie 2021, 16:05 Niestety nie, miseczkaOpemusa nie weźmie więcej niż 39 mm, a PZO robiły M42.
Ale sprzedający ma w zestawie 2 anarety, lepsze niż Mikary.
Tak później zauważyłem i dopisałem.
Jeden to nawet starszy niż Mikar - z tat '50-'60 - zaraz sprawdzę jak się nazywa ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: 4Rider »

Nomad, to jednak Mikar z czerwonym P - jeśli to coś znaczy ...
1:4.5/55 - PZO Warszawa, nawet ma oryginalne plastikowe puzderko ;-)

a do średniego to Emitar 4.5/80 - ten ma nawet pudełeczko :-)

a na nim wyszczególnione:
mikar 55mm
emitar 80mm
amar 105mm
wszystkie światło 4,5

te starsze są \ plastikiem, a ten stary mikar cały metalowy i mniejszy

PS: co ciekawe ten Emitar ma datę produkcji czerwiec 1990 - czyli już nie PRL :-D
a ceny na nim oryginalna 280 000 i naklejona z po denominacji 10 ZŁ ... - czyli wartość wtedy spadła sporo ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: Filip »

Kurcze, nie jestem takim ekspertem. Te obiektywy Meopty były ok, do 18x24. Większe robiłem na innym powiększalniku na Rodenstockach.
Tak, samej lampy ciemniowej nie mam, ale to już można dość tanio zakupić osobno.
Poza tym, zegar ma trochę wytarty cyferblat, ale o dziwo ktoś na allegro sprzedaje nówkę funkiel obudowę za 14zł.
Jak coś znajdę to jeszcze dorzucę. Miałem gdzieś filtry multigrade Fomy i jakąś chemię

Aa no i ten Rodenstock 50mm to oddam za rolkę kolorowego negatywu 120, jakby kupujący całość chciał dobry deal ;-)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: 4Rider »

Filip pisze: 23 kwie 2021, 16:16 Te obiektywy Meopty były ok
Pewnie że były OK. Nawet te PZO jak czyste to nie są złe ....
Szkoda że powiększalnik nie przyjmuje m42 = pamiętam stosowałem kiedyś 37mm z filmem 135 - taki ruski do małego i było ok
i powiększenia większe, nie było zniekształceń ....
A do 6x6 mam przystosowanego Meritara 75/3.5 z mieszkowca - lubię go...

Ale wracając do Meopty to te obiektywy są ok. Nie lubię tylko Flexareta ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: 4Rider »

Filip pisze: 23 kwie 2021, 16:16 Aa no i ten Rodenstock 50mm to oddam za rolkę kolorowego negatywu 120, jakby kupujący całość chciał dobry deal
pewnie że dobry, jakby był osobno za taką rolkę, to sam bym wziął - na zasadzie może kiedyś się przyda :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Filip
-#
Posty: 73
Rejestracja: 31 maja 2008, 19:03
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: Filip »

4Rider pisze: 23 kwie 2021, 16:21 Ale wracając do Meopty to te obiektywy są ok. Nie lubię tylko Flexareta ;-)
Flexaret to był mój pierwszy średni format :) Dopiero po przesiadce na Yashicę odkryłem co to ergonomia, oraz ten drobny fakt, że mój flexaret miał dość zapieczoną/nienasmarowaną dźwignię ostrości...Zdjęcia jak zdjęcia, różnice jakieś tam są, ale Bronia czy Mamiya przy porównaniu to dopiero świeci :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: 4Rider »

Filip pisze: 23 kwie 2021, 16:27 Flexaret to był mój pierwszy średni format :)
Też kiedyś miałem, a wcześniej Start 66 - i powiem choć Flexaret niby taki ładniejszy, niby ma mięcej funkcji
(wiałem do niego zestaw do filmu 135) to jednak tęskniłem za siermiężnym Startem - może jakaś nostalgia...

Później TLRów było wiele, Yasia przytoczona przez Ciebie, Minolta - tą mam na półce, bo nie dowidzę parametrów w okienku już :-(
ect... sle odkąd poznałem Mamiyę z seri C z wymiennymi obiektywami, te wsześniejsze wydają się takie zabawkowe ...
[miałem C3 C220 C330F - teraz mam pierwszą wersję C330 i z obiektywem 105 mm jest moim ulubionym średniakiem - teraz -
bo wszystko się dynamicznie zmienia ;-) - ale ta Mamiya C330 już zostaje - dałem jej dożywocie u mnie 8-) ]

PS: Bronię S2A też mam ale w 6x6 to ta Mamiya wiedzie prym - w zasadzie to od kwartału nie wsadziłem filmu do Bronica...
a teraz lato idzie, sezon, a na sezon Mamiya M645 z 55-110 dla wygody ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

[s] Wyposażenie ciemni - powiększalnik Opemus 5, kuwety, koreks

Post autor: aka »

Filip pisze: 23 kwie 2021, 15:46 Sprzedam wyposażenie domowej ciemni foto,
Czy ja mam zwidy, czy podobny wątek był wcześniej? Coś mi się wydaje, że nawet coś pod nim pisałem, a tu taka niespodzianka - było i się zmyło... Ktoś wie jak takie cuda się zdarzają?
ODPOWIEDZ