Tajemnicze aparaty z OLX

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Tajemnicze aparaty z OLX

Post autor: PPaweł »

Po ogłoszeniach OLX plącze się zadziwiająca liczba takich bardzo profesjonalnie-reportersko wyglądających zestawów aparat + lampa, zwykle nawet jeszcze z torbą. To jest jakiś szajs fix-focus udający lustrzankę, nazwy ma za każdym razem inne, nie licząc tych, kiedy sprzedawca nazywa go "Sony", "Canonem" albo czymś innym. W "pryzmacie" ma nad obiektywem taki okrągły wizjer. Fascynuje mnie ilość tego czegoś wobec (braku) jakości. Ktoś zna jego historię?
Vitlich
-#
Posty: 99
Rejestracja: 07 sty 2021, 19:45

Tajemnicze aparaty z OLX

Post autor: Vitlich »

Ja słyszałem taką wersję - to podróby (najczęściej mają napis canomatic albo sony) tworzone przez Cyganów żeby naciągać ludzi. Podchodził do ciebie na dworcu taki z tym aparatem mówiąc, że jest okradzionym fotografem i musi sprzedać jedyne co mu zostało, czyli jego super profesjonalny sprzęt, żeby mieć za co wrócić do domu. Jak ktoś kupił, to się okazywało, że nawet jakaś obrzydliwa małpka za 40 zł robi lepsze zdjęcia. Ile w tym prawdy nie wiem, bo te przekręty się pewnie skończyłem zanim się urodziłem ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Tajemnicze aparaty z OLX

Post autor: 4Rider »

PPaweł pisze: 15 kwie 2021, 18:00 Ktoś zna jego historię?
Jeju to było jeszcze w XX wieku, najpierw była atrapa Minolty AF 5000 jak pamiętam,
A póżniej był Canomatic :mrgreen:
Pamiętam to na promach w strefach bezcłowych sprzedawali,
były nawet zestawy z walizką i statywem - wszystko miało tylko wyglądać ....

Miałem takiego kiedyś ze 20 lat temu, nawet zdjęcia dało się tym zrobić,
miałem to jako coś na kształt dzisiejszego Lomo na początku wieku w Irlandii i we Szwecji
(no inny aparat też miałem ze sobą) a tu obrazki z Canomatica:
O'Conell Brige.jpg
WTC - Svenska.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Tajemnicze aparaty z OLX

Post autor: wosk »

Ci, co to ustrojstwo rozbierali, twierdzili, że jest tam zamontowana metalowa sztabka, żeby dodać ciężaru i "powagi" dla tego sprzętu. Bo ogólnie to taki plastik-fantastik jest...
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Tajemnicze aparaty z OLX

Post autor: PPaweł »

Czyli to takie to z tym było :-) Obawiam się, że kiedyś nie wytrzymam i któregoś z tych kosztujących 10 złotych kupię jako kuriozum :-)
oKuba
-#
Posty: 3186
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Tajemnicze aparaty z OLX

Post autor: oKuba »

wosk pisze: 15 kwie 2021, 20:51 któregoś z tych kosztujących 10 złotych kupię
Az tak zaszalejesz??
ODPOWIEDZ