Waga sprzętu foto

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Waga sprzętu foto

Post autor: Imperitus »

PPaweł, to prawda, wydaje mi się że po prostu taka reakcja miała po prostu zbyt małą wydajność i na pewnych obszarach utlenianie chloru i fluoru po prostu brało górę- stąd dziury ozonowe
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Waga sprzętu foto

Post autor: jac123 »

No teraz dziur ozonowych już nie ma, umarły jakoś śmiercią naturalną ...
A na co tam teraz jest moda? Aha, samochody spalinowe nas zatruwają...
Dziwnym trafem, jak w czasie pandemii z powodu lockdownu w pewnym momencie ruch samochodowy w mieście zmalał o jakieś 80%, to jakość powietrza wcale nie uległa poprawie. No ale o tym cicho sza ... :?:
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Waga sprzętu foto

Post autor: PPaweł »

Dziury się pozamykały, bo już się nie używa freonów. Owszem, słyszałem, że to spisek producentów zastępnika. Może tak, może nie. A co do jakości powietrza podczas lockdownu, to zdjęcia z Szanghaju pokazywały jednak coś innego.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Waga sprzętu foto

Post autor: J.A. »

PPaweł, poza tym jesteście wszyscy nie na bieżąco.
Bo dziura ozonowa nie zaskoczyła, ale globalne ocieplenia jako metoda na sprzedaż niczego już zaskoczyło.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Waga sprzętu foto

Post autor: aka »

jac123 pisze: 10 kwie 2021, 15:35 Dziwnym trafem, jak w czasie pandemii z powodu lockdownu w pewnym momencie ruch samochodowy w mieście zmalał o jakieś 80%, to jakość powietrza wcale nie uległa poprawie. No ale o tym cicho sza ...
A smog wisi w powietrzu w lecie nie mniejszy niż zimą, a podobno to kopciuchy... Wiadomo, w W-wie w każdym mieszkaniu koza grzeje. ;-)
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Waga sprzętu foto

Post autor: aka »

J.A. pisze: 10 kwie 2021, 17:45 Bo dziura ozonowa nie zaskoczyła, ale globalne ocieplenia jako metoda na sprzedaż niczego już zaskoczyło.
Ciekawe co następne. Jak znam życie to nie trzeba będzie długo czekać. Podejrzewam samochody na wodór.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Waga sprzętu foto

Post autor: 4Rider »

:mrgreen:

Wiadomo to wszystko Iluminaci - w latach '90 wydano powieść demaskujaca te poczynania, ale ludzie już zapomnieli - zresztą kto dziś książki czyta...?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Waga sprzętu foto

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 10 kwie 2021, 17:58 zresztą kto dziś książki czyta...?
Ja, np.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Waga sprzętu foto

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 10 kwie 2021, 17:58 :mrgreen:

Wiadomo to wszystko Iluminaci - w latach '90 wydano powieść demaskujaca te poczynania, ale ludzie już zapomnieli - zresztą kto dziś książki czyta...?
Dan (stfu) Brown co? :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Waga sprzętu foto

Post autor: 4Rider »

Imperitus pisze: 10 kwie 2021, 18:17 Dan (stfu) Brown co?
Nie, dużo wcześniej, początek lat '90 słynne wydawnictwo wtedy Salamandra ...
parę tomów było, ale nie mam już na półce to nie pamiętam - to prawie 30 lat temu było ...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Waga sprzętu foto

Post autor: Imperitus »

4Rider, czy oni wydawali też tego świra Danikena? Bo chyba w takim razie coś z tego wydawnictwa wpadło mi ręce
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Waga sprzętu foto

Post autor: 4Rider »

Imperitus, nie oni powieści wydawali słynne w latach '90 - seria Salamandra, a wydawnictwo Rebis z Poznania, na półce widzę kolekcje sentymentalna powieści Carrolla i Whortona, ale było tego dużo więcej, od literatury brytyjskiej do brazylijskiej - wtedy czytali to wszyscy młodzi co czytali, takie popularne, to o iluminatach to też powieść była, taka trochę komediowa jak Twój Pratchett, to była amerykańska powiesc, szukałem teraz w necie ale nie mogę odszukać, w katalogach mają tylko wybrane archiwalne pozycje.. na zdjęciu książka z serii II wydanie tej powieści:
Załączniki
IMG_20210410_210227.jpg
IMG_20210410_210207.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Waga sprzętu foto

Post autor: 4Rider »

W powieści Tato Whortona znalazłem listę pierwszych wydanych książek i tam tego nie ma, więc to musiało być później niż w 1993 roku...

W ogole nie miałem już tych książek, pogubily się, popozyczaly, no bujne życie było, ale ze 3 lata temu trafilem w antykwariacie 12 książek tych autorów (5 + 7)to kupiłem w pakiecie,
Załączniki
IMG_20210410_210858.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Waga sprzętu foto

Post autor: PPaweł »

J.A. pisze: 10 kwie 2021, 17:45 globalne ocieplenia jako metoda na sprzedaż niczego już zaskoczyło
Biorąc pod uwagę korelację między zniknięciem z tropopauzy tysięcy samolotów, które ładowały w nią tony naturalnie tam nieobecnych wody i dwutlenku węgla, z unormalnieniem się przez cały zeszły rok pogody, to ja bym był dość ostrożny z uznawaniem zmian globalnego klimatu za jedynie metodę na cokolwiek.

Skądinąd, dziura ozonowa spowodowała wymianę freonów na propan-butan i zanik gaśnic halonowych (no tu się nie dało dmuchać propanem-butanem).
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Waga sprzętu foto

Post autor: mrek »

powalos pisze: 09 kwie 2021, 21:30 Poszukaj: wózek transportowy.
Np. taki https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/ ... gKwQPD_BwE

lub wózek wędkarski
https://www.decathlon.pl/p/wozek-wedkar ... 0&c=Czarny
Znalazłem coś mniejszego. Pompowane koła!!! Rączka nie jest składana, no trudno.
https://elektrostatyk.com/pl/products/wozek-w2/
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
ODPOWIEDZ