Krótka historia ze stokami

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Krótka historia ze stokami

Post autor: Adams »

Od jakiegoś czasu córka nie daje mi spokoju i ciągle powtarza: zarobisz miliony, wystaw te swoje zdjęcia na stoki. Ja z tego ciągle korzystam i mi podobni też kupuja setkami tam zdjęcia na potrzeby swojej pracy. Byłem niewzruszony. Ale moja córka nie dawała spokoju, nawet jej mąż podesłał mi 3 linki do najbardziej obleganych stoków.
Dobra, mówię sobie , milionik się przyda (patrząc na ceny slajdów).
Pierwszy zonk - istock tylko ze smartfona można obsługiwać :-) a ja cały czas starą Nokię mam.
No ale nie wzruszony wszedłem na drugi link - wybrałem piękne skanowane na bębnie zdjęcia i załadowałem. Kazali poczekać na weryfikację, no to poczekałem.
Na drugi dzień cały w skowronkach włączyłem stronę zobaczyć jak się pnę na liście milionerów a tu szok i informacja, Twoje zdjęcia zostały odrzucone ze względu na ziarno filmowe :-).
No cóż, trzeba się pogodzić że z analogiem to tylko wydatki.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Krótka historia ze stokami

Post autor: 4Rider »

Może stoki narciarskie będą odpowiedniejsze?
Ale pewnie tam tematyka jedna pójdzie ...
Aczkolwiek zawsze zostaje przecież zdjęcie z misiem, nie?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Krótka historia ze stokami

Post autor: PPaweł »

Ziarno ziarnem, a ta kontrola stocków to też swoją drogą jest przecież jakaś masówka robiona Hindusami. Najlepsze było, jak mi jeden stock odrzucił co do jednego zdjęcia przyjęte w drugim. Między innymi dlatego, że na landszafciku gór obawiali się naruszenia znaków towarowych :-)
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Krótka historia ze stokami

Post autor: skiper75 »

Taaaaa... zarobilem. Jakies 2$ minus podatek. Przelewaja dopiero chyba po 10$. Musialbys miec z 10k zdjec zeby realnie zarobic stowke. To dobry biznes jest. Dla klientow co potrzebuja na szybko landszaft wsadzic w prezentacje.
Oczywiscie to moja subiektywna ocena jest.

Ps
Oczywiscie cyfre wkladalem. Analog nie przechodzi. Chyba. Przynajmniej mnie.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Krótka historia ze stokami

Post autor: jac123 »

Ja to zupełnie nie w temacie jestem. Ale jak toto odróżnia cyfrę od analoga?
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Krótka historia ze stokami

Post autor: oKuba »

skiper75 pisze: 07 kwie 2021, 21:18 Aczkolwiek zawsze zostaje przecież zdjęcie z misiem, nie?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Krótka historia ze stokami

Post autor: J.A. »

jac123 pisze: 07 kwie 2021, 21:25 Ja to zupełnie nie w temacie jestem. Ale jak toto odróżnia cyfrę od analoga?
przypuszczam, że po metadanych w exifie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Krótka historia ze stokami

Post autor: Adams »

Ale tam nie było info że to analog, tylko że zdjęcie posiada ziarno filmowe. Z ciekawości plik z cyfry przepuściłem przez VSCO i też przyszła informacja że ziarno filmowe na zdjęciu jest.
Zachęcony odpowiedziami wyszukałem kilka innych zdjęć i np zdjęcie panoramowane z biegnącą osobą (ostrą) i rozmytym tłem też zostało odrzucone tym razem przez wartość artystyczną ;-) czyli nieostrości.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Krótka historia ze stokami

Post autor: Adams »

BTW, kiedyś oglądałem wywiad z fotografem ,który stworzył pierwszego stoka i bardzo narzekał że zaczął przez to dużo niej zarabiać. Stawki poleciały :-)
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
PPaweł
-#
Posty: 1342
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Krótka historia ze stokami

Post autor: PPaweł »

Bo to nie fotograf ma zarobić :-) Autorzy zdjęć zawsze się znajdą i statystycznie rzecz biorąc nawet z imienin cioci raz na jakiś czas trafi się zdjęcie do reklamy. Jak się zniechęcą jedni, bo mają furę zdjęć i jedno pobranie na tydzień, to przyjdą inni, co jeszcze o tym nie wiedzą. Taki Amway.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Krótka historia ze stokami

Post autor: J.A. »

PPaweł, dokładnie.
Zreszta to samo dotycz tzw. ochrony majątkowych praw autorskich.
Na „dziele” nie mają zarabiać twórcy, tylko dystrybutorzy.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Krótka historia ze stokami

Post autor: morotegari »

Jestem na Istocku od dawna, mam tam może ponad 200 zdjęć, ostatnie wrzuciłem może 2 lata temu.
W moim przypadku fotografie wszystkie analogowe, właśnie z cyfry mi niezbyt przechodziły weryfikację :-) W cyfrze zawsze byłem do tyłu i to pewnie dlatego...
Ale kiedyś była opcja do zaznaczenia analog/cyfra.
Ile zarobiłem- może 3 razy wyciągnąłem po 100$... 200$ wydałem na filmy, 100$ na licznik do roweru :lol:
Ogólnie jest obecnie spory spadek zarobków- to stock ma zarabiać, nie Ty. Zawsze tak było, lecz jedynie ta sytuacja się pogłębiła.
Odkąd jestem fotografem na wyłączność, weryfikacje traktowane są z większym przymrużeniem oka.
Na Twoim miejscu przeskalowałbym zdjęcie- mniejsze powinno przejść weryfikację.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Krótka historia ze stokami

Post autor: skiper75 »

morotegari pisze:Jestem na Istocku od dawna, mam tam może ponad 200 zdjęć, ostatnie wrzuciłem może 2 lata temu.
W moim przypadku fotografie wszystkie analogowe, właśnie z cyfry mi niezbyt przechodziły weryfikację :-) W cyfrze zawsze byłem do tyłu i to pewnie dlatego...
Ale kiedyś była opcja do zaznaczenia analog/cyfra.
Ile zarobiłem- może 3 razy wyciągnąłem po 100$... 200$ wydałem na filmy, 100$ na licznik do roweru :lol:
Ogólnie jest obecnie spory spadek zarobków- to stock ma zarabiać, nie Ty. Zawsze tak było, lecz jedynie ta sytuacja się pogłębiła.
Odkąd jestem fotografem na wyłączność, weryfikacje traktowane są z większym przymrużeniem oka.
Na Twoim miejscu przeskalowałbym zdjęcie- mniejsze powinno przejść weryfikację.
Wow. 0.1$ za pobranie. 3k pobran z 200 zdjec. Musza byc mega. Szacun.
Awatar użytkownika
morotegari
-#
Posty: 452
Rejestracja: 20 kwie 2008, 15:07
Lokalizacja: Legnica

Krótka historia ze stokami

Post autor: morotegari »

Bzdura, kiedyś były po prostu znacznie wyższe stawki :-)
Zależy też do czego kupujący chciał takie zdjęcie wykorzystać- raz pamiętam wpadło mi 40$ za jedno pobranie.
Ale tak jak pisałem wcześniej- było to kilka lat temu.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Krótka historia ze stokami

Post autor: skiper75 »

morotegari pisze:Bzdura, kiedyś były po prostu znacznie wyższe stawki :-)
Zależy też do czego kupujący chciał takie zdjęcie wykorzystać- raz pamiętam wpadło mi 40$ za jedno pobranie.
Ale tak jak pisałem wcześniej- było to kilka lat temu.
Obrazek
ODPOWIEDZ