Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka, oczywiście że nie. Zakup 115 dolarów wraz z przesyłką.
Pozdrawiam z topniejacego lasu nad Łyna ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 25 lut 2021, 12:45 oczywiście że nie
No to mamy przetestowaną kolejną granice bez naliczania VATu. :-)
Butów nie zamocz! ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 25 lut 2021, 13:56
4Rider pisze: 25 lut 2021, 12:45 oczywiście że nie
No to mamy przetestowaną kolejną granice bez naliczania VATu. :-)
Butów nie zamocz! ;-)
. Dawno temu przetestowana, już o tym pisałem, to mój z 10 zakup w Japonii poniżej 150 $.
A buty mam dobre - Nagaba, polski produkt - kupione z reklamy na Korex 2 lata temu - zarabiste 3 sezon, wkładki tylko wymieniłem ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

aka pisze: 01 lut 2021, 11:20 Sprawa jest oczywista - należny VAT od kwoty >22 Euro wg przepisów prawa, cło możemy pominąć. Dotychczasowa praktyka jest taka, że UC przy PP odpuszcza naliczanie dla przesyłek o stosunkowo niewielkiej wartości. Jaka jest górna granica? Nie wiadomo, doświadczenia indywidualne są takie jakie są. Nie ma co liczyć na takie pozytywne doświadczenie w przypadku dostawy firmą kurierską bo ta ma obowiązek odprawy zgodnie z przepisami (zwykle mają swoje agencje celne i pobierają sowitą opłatę za usługę odprawienia). W przypadku dostawy realizowanej w ramach "Global Shipping Programme" też zapłacimy należny podatek VAT, który naliczony i opłacany z góry jeśli cena+przesyłka przekracza 22 EURO - teraz jest mnóstwo ofert z UK z taką wysyłką (podobnie z US). Szczęśliwie Japonia nie jest w tym programie, ale trzeba unikać firm kurierskich (4Rider o tym pisał). Opłata za odprawienie przesyłki przez PP to ok. 20 zł, a opłaty firm kurierskich za taka usługę to czysty rozbój. Dla zepsucia humoru dodam, że ten limit 22 Euro ma być zniesiony decyzja EU co nie dziwi, jeśli pamiętamy, że wpływy z VAT mają przełożenie na wysokość składki wpłacanej do budżetu UE. Niewykluczone, że i ta praktyka UC przy PP może być zakończona jak się UE połapie. :-(
Sprostowanie: FedEx nie nalicza dodatkowej opłaty od odprawy przesyłki do osoby fizycznej z przedmiotem na użytek własny, z płatnością gotówką przy odbiorze od kuriera.
Przetestowałem taką dostawę mimo woli (sprzedawca nie informował o FedEksie, a opłata za wysyłkę była bardzo niska co uśpiło moją czujność). Kurier się zjawił w tydzień po wysłaniu dokumentów zakupu, a podatek był wyliczony od właściwej kwoty, ale kursem Euro zamiast USD (różnica, bagatela ok. 20%)- reklamacja uwzględniona, ale przeprosin nie było.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Nowy zakup okolofotograficzny, rower OFO (planuje zmianę nazwy na UFO ;-) )
Rower z europejskiej dystrybucji do miejskich wypożyczalni -
- przedni kosz mieści duża torbę foto - szer 33cm
- budowa aluminiowa, praktycznie bezobslugowa
- 3 biegi w piascie tylnej
- oświetlenie Led z dynamem w piascie przedniej (wbudowany akumulatorek ladowany z dynama dla tylniego światła - no postoje w nocy na skrzyżowaniach, przednie się świeci jak się jedzie)
- hamulce bębnowe tył i przód
- ładny kolor w stylu Lambo
- koła 26 cali bezdetkowe - pełna guma
- no jeździ super - dziś przyszedł i po polgodzinnym montażu była 2 godzinna jazda testowa. A te 3 biegi naprawdę dają radę i na nasze szlaki Warminskie wystarczające
Załączniki
IMG_20210402_130418.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: powalos »

:lol: super wygląda.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: Imperitus »

Fajny, ale te trzy biegi to dobre na te środkowopolskie równiny. Tutaj to byłoby o kant **** potłuc
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Imperitus, tak pełna racja, w góry to nie bardzo, dobry jest na szlaki rowerowe jak Green Velo i poboczne tu u nas - a jest tego naprawdę dużo i jest gdzie jeździć. No to z definicji rower miejski, trochę szosowy, ale na pewno nie trekingowy...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

A gdzie głowica statywowa na osi kierownicy?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

:-)
PPaweł, statyw mam na wyposażeniu samochodu do lasu go noszę, albo do klasztoru ;-)

Będę tam w koszu wozil Mamiya 645 z 55-110 i Foma 400 krecona na 800 lub 1600 więc statyw niepotrzebny, zresztą nie przepadam...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 02 kwie 2021, 14:29rower OFO
A miał być motorek... :-(
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 02 kwie 2021, 18:39
4Rider pisze: 02 kwie 2021, 14:29rower OFO
A miał być motorek... :-(
No miał, ale na razie nie mam gdzie trzymać motorka, czekam na nową miejscowke, a poza tym pilnie muszę zrzucić 25 kilogramów...
Stary rowerek... no nie miałem już do niego serca...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oKuba
-#
Posty: 3156
Rejestracja: 02 lis 2020, 00:55
Lokalizacja: Monachium

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: oKuba »

4Rider pisze: 02 kwie 2021, 18:47 a poza tym pilnie muszę zrzucić 25 kilogramów...
To jest wyzwanie! Wiem jak walczylem z dziesiecioma. Zycze wytrwalosci
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 02 kwie 2021, 18:47 Stary rowerek... no nie miałem już do niego serca...
No a taki był fajny .... :-(
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

jac123, postawiłem go obok śmietnika, może kogoś jeszcze ucieszy... ? - no po remoncie oczywiście , a jak nie to go zlomiarz przepije i też dobrze ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ