co właśnie wywołałeś?

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Dzisiaj wywołane z tej niedzielnej przechadzki: DELTA 100 (120) i ILFORD PAN400 (135). Wołane razem w HC-110 bo podstawowe czasy wołania takie same. Tak więc: HC-110 1:63 ("H"), 19°C, 13 min. Oczywiście szeroka DELTA jedna klatka opuszczona (jak przewidywałem), a dodatkowo jedna nachodzi delikatnie końcami na dwie sąsiadujące. PAN400 jak dla mnie ok w tym rozcieńczeniu.
IMG_20210216_115846_m.jpg
IMG_20210216_120250_m.jpg
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Agfa Aviphot 200 od czmielka. Wołana w HC-110 1:31, 20°C przez 6 i 1/2 min. Był to mój pierwszy Aviphot a jednocześnie test TLR-a "IKOFLEX". Takiego złomka, którego kiedyś, ktoś mi dał. Aparat był bez lustra, z otwartą stale migawką. Kilka lat wstecz, znajomy pentaksiarz zabrał go do Zielonej Góry, do swojego kolegi, "złotej rączki" w aparatach foto. Powiem tak: aparat wrócił ze sprawną migawką, zamontowanym lustrem od polskiego STARTA. W migawce nie działa tylko samowyzwalacz. Na matówce nie widać kilku milimetrów dołu kadru (lustro oryginalne powinno być nieco większe). Brak mu też okładziny z prawej strony. Usprawniałem go z powodu obiektywu zdjęciowego, którym jest Tessar "T", Zeiss-Opton 75/3.5. I tak sobie leżał na półce kilka lat. Okazuje się, że sprawuje się całkiem dobrze i film jest pięknie naświetlony. Uff, ale się rozpisałem. ;-)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2021, 18:21 przez powalos, łącznie zmieniany 1 raz.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

powalos, ten cienki Aviphot?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Tak. Ten cienki. Powiem tak, że trochę ciężko się go wkręca do koreksu (wołałem w krokusie 800). Trzeba też uważać przy bełtaniu, bo potrafi wyskoczyć z rowków. On jest naprawdę cienki, ale szczegółowość na negatywie jest zaskakująca. Gdy zeskanuję to coś pokażę. Żadne rewelacje bo to naprawdę był test i aparatu i filmu.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

co właśnie wywołałeś?

Post autor: Imperitus »

powalos, też go mam jeszcze 3 rolki. Jest wręcz niekomfortowo cienki :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

No to wstawiam. Skanowane Epsonem V600 na 2400dpi, z neutralnymi ustawieniami, softem fabrycznym. Odwrócone w Fast Stone i nic więcej. Zmniejszone o 50% liniowo, bez wyostrzania.
avi004m.jpg
avi006m.jpg
avi009m.jpg
Ostatnio zmieniony 26 lut 2021, 14:00 przez powalos, łącznie zmieniany 1 raz.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

powalos pisze: 22 lut 2021, 17:06 No to wstawiam. Skanowane Epsonem V600 z neutralnymi ustawieniami, softem fabrycznym. Odwrócone w Fast Stone i nic więcej. Zmniejszone o 50% liniowo, bez wyostrzania.
No no... Chyba sobie sprawię.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

Tylko ten cienki to naprawdę ma bardzo delikatne podłoże. Kupiłem właśnie ten - chociaż czmielek ma też tzw. gruby - ale chciałem jak najmniej przeterminowany. Wyobrażam sobie jak będą na nim wychodziły obłoki na niebie. ;-)
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

powalos pisze: 22 lut 2021, 18:15 Tylko ten cienki to naprawdę ma bardzo delikatne podłoże. Kupiłem właśnie ten - chociaż czmielek ma też tzw. gruby - ale chciałem jak najmniej przeterminowany. Wyobrażam sobie jak będą na nim wychodziły obłoki na niebie. ;-)
A jaka jest różnica między tą Agfą a Rollei Superpanem 200? Czasy wołania są takie same?
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

aka, czas w HC-110 dostałem od czmielka. na Digitaltruth dla Rollei Superpana podają 6 min. Ponoć to ten sam materiał więc chyba tak. Nie chciałem ryzykować zawalenia pierwszego wołania więc napisałem do sprzedającego. Interesował mnie tylko HC-110.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2021, 14:01 przez powalos, łącznie zmieniany 1 raz.
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

powalos, pewnie trzeba zweryfikować samemu. Tak czy inaczej, test tej pary zdany na 6!
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

aka pisze: 22 lut 2021, 19:04 Tak czy inaczej, test tej pary zdany na 6!
Potwierdzam. Ilość szczegółów mnie zaskoczyła. Tym bardziej, że Tessary do demonów ostrości się nie zaliczają. Chociaż te z czerwonym "T" uważane są za bardzo dobre.
Fan Pentax'a.
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

co właśnie wywołałeś?

Post autor: skpt »

Porcję potworków na fomie 400 naświetlanej na 100 plus korekty na Niemca. Część leżaki, może i więcej niż roczne, część z wczorajszego psaceru.
Obrazek
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

co właśnie wywołałeś?

Post autor: powalos »

To jeszcze jedno z Aviphot 200. Nieco mniejsze, bo odciąłem na dole kadru płot, który nie mieścił się w głębi ostrości. Pozostałe jak przy poprzednich fotkach.
avi005m.jpg
Fan Pentax'a.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

co właśnie wywołałeś?

Post autor: aka »

skpt, kiepsko wstawione - nie otwiera się w przeglądarce jak te od kolegi powalos i guzik z podziwiania. :-(
ODPOWIEDZ