Taśmy filmowe

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Taśmy filmowe

Post autor: 4Rider »

Aerogirl pisze: 19 lut 2021, 17:45 Ale ludzie komentujo zanim przeczytają cały post :)
Mylisz się - piszesz do gościa i kupujesz całą rolkę, no co Ty?
To Ty nie myślisz, a nie ja, całą Ci sprzeda taniej, ale nie dużo taniej.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Taśmy filmowe

Post autor: aka »

Aerogirl pisze: 19 lut 2021, 17:44 zamówię przez rodzinę w us, albo na ebay'u i ominę koszty graniczne
Ominiesz albo i nie. Z ebay - zapłacisz, a z USA to niby jak - wysyłający poda na formularzu CN nieprawdziwą kwotę czyli złamie prawo?
Wygląda na to, że chcesz powalczyć z wolnym rynkiem. Jeden sprzedawca na All... kupuje u Kodaka, konfekcjonuje i sprzedaje w kasetach po 36 klatek, czarno-białe importują i oferują (na zamówienie) rolki 122 m - kombinuj, a jak odniesiesz sukces to się podziel radością. ;-)
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Taśmy filmowe

Post autor: aka »

4Rider pisze: 19 lut 2021, 17:51 całą Ci sprzeda taniej, ale nie dużo taniej.
Raczej nie sprzeda, całe to w czarno-białych. To dwa różne biznesy, nie będzie sobie robił konkurencji.
Aerogirl
-#
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2020, 01:38

Taśmy filmowe

Post autor: Aerogirl »

Albo na ebayu z UK, z wyborem 25/50/100ft taniej i bez opłat... (choć zara... uk jest już poza tutejszymi gangami...)
4Rider pisze: 19 lut 2021, 17:48 A do kręcenia filmów analogowych to musisz mieć kasę - ja czegoś tu nie rozumiem ...
Nie chce kręcić filmów analogowych, tylko zmniejszyć koszt zdjęć kolorowych, bo w tym momencie zamówienie za 500zł 100ft do pocięcia, czyli jakichś 20 rolek, to wyjdzie 25zł za sztukę. W tym momencie ColorPlus chodzi po 30...
Ostatnio zmieniony 19 lut 2021, 18:09 przez Aerogirl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Taśmy filmowe

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 19 lut 2021, 17:59
4Rider pisze: 19 lut 2021, 17:51 całą Ci sprzeda taniej, ale nie dużo taniej.
Raczej nie sprzeda, całe to w czarno-białych. To dwa różne biznesy, nie będzie sobie robił konkurencji.
Ale jak nie spytasz to się nie dowiesz.
Zresztą 122 metry to nie dla filmowca, ktoś sobie chce taniej na tym popstrykac, albo zarobić. Masz rację nie sprzeda.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Taśmy filmowe

Post autor: 4Rider »

Aerogirl,

25 za kolor to teraz tanio przeciez.
Taniej już nie będzie, może kiedys.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Aerogirl
-#
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2020, 01:38

Taśmy filmowe

Post autor: Aerogirl »

4Rider pisze: 19 lut 2021, 18:08 Aerogirl,

25 za kolor to teraz tanio przeciez.
Taniej już nie będzie, może kiedys.
Dokładnie to napisałam. Przy obecnych cenach colorplusa - 30zł, nawet 5zł ograniczenia ceny na cięciu byłoby na +.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Taśmy filmowe

Post autor: 4Rider »

Aerogirl, no porobiło się tak przez pandemie, ja pamiętam te najtańsze Kodaki i Fuji po 10 złotych były jeszcze w 2018 roku, później podrożały do jakiś 15 w 2019 a pandemia zrobiła resztę, ale nie wiem czemu...

Ale to i tak nie mój temat, ja głównie robię w średnim BW i też podrożały ale mniej, a najwięcej w pandemii, w zeszłym roku wydałem ponad 2K na same filmy przez rok... A jeszcze z Instaxami i z 35mm to pewnie ze 3 wyszło..
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Aerogirl
-#
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2020, 01:38

Taśmy filmowe

Post autor: Aerogirl »

aka pisze: 19 lut 2021, 17:56
Aerogirl pisze: 19 lut 2021, 17:44 zamówię przez rodzinę w us, albo na ebay'u i ominę koszty graniczne
Ominiesz albo i nie. Z ebay - zapłacisz, a z USA to niby jak - wysyłający poda na formularzu CN nieprawdziwą kwotę czyli złamie prawo?
Wygląda na to, że chcesz powalczyć z wolnym rynkiem. Jeden sprzedawca na All... kupuje u Kodaka, konfekcjonuje i sprzedaje w kasetach po 36 klatek, czarno-białe importują i oferują (na zamówienie) rolki 122 m - kombinuj, a jak odniesiesz sukces to się podziel radością. ;-)
Wysyłający w us, do którego ja zamówię puszkę z fpp może ją na oko wycenić na 15zł, bo dla niego to będzie śmieć, vintage puszka :)
Nie chcę z nikim walczyć, tylko szukam alternatyw. Jeden sprzedawca w kraju, to bardzo ograniczona forma wolnego rynku z perspektywy konsumenta.
Dlatego pytałam o kontakt do Kodaka - skoro komuś udaje się od nich kupować, to najlepiej byłoby spróbować właśnie u źródła.

Próby ograniczenia kosztów przy bw są sprawą oczywistą i nikogo nie dziwią, nie rozumiem dlaczego przy kolorze jest to taka abstrakcja...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Taśmy filmowe

Post autor: 4Rider »

Aerogirl, kontakt do Kodaka chyba muszą mieć jakiś sklep w necie?
Ja redukując koszty przeszedłem na Fome z Ilforda pod koniec zeszłego roku i kupuje bezpośrednio w sklepie fabrycznym, chyba każda firma taki ma skoro Foma ma...?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Taśmy filmowe

Post autor: J.A. »

Aerogirl, gdzie to wołasz?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Taśmy filmowe

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 19 lut 2021, 18:34 Aerogirl, gdzie to wołasz?


Jak dużo wola to pewnie sama wola by taniej było, tak mi się wydaje.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Taśmy filmowe

Post autor: powalos »

4Rider, bo zapewne Aerogirl chce sam poładować to w kasety i sprzedawać z odpowiednim zyskiem. Tak mi się skojarzyło. ;-)
Fan Pentax'a.
Aerogirl
-#
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2020, 01:38

Taśmy filmowe

Post autor: Aerogirl »

4Rider pisze: 19 lut 2021, 18:19 Aerogirl, no porobiło się tak przez pandemie, ja pamiętam te najtańsze Kodaki i Fuji po 10 złotych były jeszcze w 2018 roku, później podrożały do jakiś 15 w 2019 a pandemia zrobiła resztę, ale nie wiem czemu...

Ale to i tak nie mój temat, ja głównie robię w średnim BW i też podrożały ale mniej, a najwięcej w pandemii, w zeszłym roku wydałem ponad 2K na same filmy przez rok... A jeszcze z Instaxami i z 35mm to pewnie ze 3 wyszło..
Raczej pandemia, to taki dodatek. Wzrost zainteresowania analogami na przestrzeni ostatnich lat jest ogromny. YT, Instagramy, moda, robią swoje. To ceny filmów amatorskich podskoczyły przynajmniej 3 krotnie przez ostatnich kilka lat. Jeszcze chwila i owe colorplusy będą w cenach profesjonalnej Portry 160.
Tylko skoro popyt jest większy, to można by zwiększyć produkcję, a jak na razie, to tylko wycofują filmy... Co najwyżej robią "eksperymentalne" rolki z tego, co im zostało przeterminowane w cenie wyższej, niż by sprzedali ten film świeży...

Mówi się, że teraz film będzie tylko drożał. No i tym bardziej fajnie byłoby znaleźć sposób ograniczania sobie tych kosztów. Jeśli w tym momencie nie będę w stanie, to biorąc pod uwagę tendencje wzrostową cen muszę się w zasadzie zacząć godzić z myślą ograniczenia do bw, a kolor traktować jako "guilty pleasure"... Nie wiem jak u innych i średnio mnie to interesuje, ale mnie hobby nie ma doprowadzać do katatonii. Dziwne, że nie chcę wydać takiej kasy na rolkę, przecież to hobby kosztuje... No, życie kosztuje, co nie znaczy, że nie szukam ciągle sposobów na oszczędzanie...
Aerogirl
-#
Posty: 9
Rejestracja: 09 mar 2020, 01:38

Taśmy filmowe

Post autor: Aerogirl »

J.A. pisze: 19 lut 2021, 18:34 Aerogirl, gdzie to wołasz?
W łazience.
powalos pisze: 19 lut 2021, 18:36 4Rider, bo zapewne Aerogirl chce sam poładować to w kasety i sprzedawać z odpowiednim zyskiem. Tak mi się skojarzyło. ;-)
Jaki to miałby być ten "odpowiedni" zysk? :P Bo jakoś nie mogę sobie tego przeliczyć. Ale jeśli dostanę aż tak tanio, żeby mi się to opłacało, to pomyślę ;) Choć na ten moment, to już chyba lepszym biznesem byłoby sprzedawanie Portry 160 na rynkach zagranicznych, bo u nas jest tańsza niż 400, a gdzie indziej nie bardzo. No i nie trzeba nic ciąć, tylko kupić i sprzedać.
Ostatnio zmieniony 19 lut 2021, 18:55 przez Aerogirl, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ