info o studiach.'

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

covalska
-#
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:48
Lokalizacja: trn.

info o studiach.'

Post autor: covalska »

witam wszystkich :)

chciałam zasięgnąc Waszych opinii na temat studiów fotograficznych.? gdzie? co? jak?
interesuje mnie fotografia. jak narazie jestem kompletnym amatorem, jednak od sierpnia zaczynam kurs foto, tak żeby miec jakiekolwiek pojęcie o tym co mi się podoba.
od zawsze robilam zdj. zwykłymi aparatami cyfrowymi, aktualnie idzie już mój sprzęt (nikon d80) :)

w przyszłości chciałabym pracowac w jakiejś agencji reklamowej, coś z tym związanym. reklama, media, pr etc.

i tu pytanie czy lepiej iśc na studia zwiazane z fotografią czy wybrac inne?
tak czy siak do tego co chce w życiu robic studia są podyplomowe, więc sama juz sie gubie czy lepiej pocwiczyc foto i w tym kierunku sie ksztalcic a pozniej doksztalcac pod reklame czy wybrac jednak cos innego, foto zostawic jako hobby(na ktore pewnie z wiekiem bede miala mniej czasu) i nastepnie doksztalcac sie pod ta reklame czy pr.

a i na maturze mam zamiar zdawac polski(podstawowy), ang (rozszerzony) i wos (i tu sie okaze czy bedzie to podstawowy czy roz. wartoloby jednak to drugie)

prosze o rady i opinie, bo ja mam straszny mętlik w głowie.
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
covalska
-#
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:48
Lokalizacja: trn.

Post autor: covalska »

o dziękuję. ;)

tylko jeden wątek z tych podanych przez Ciebie czytałam i dlatego pytałam się tutaj ale teraz widzę, że w pozostałych linkach jest to co szukam :)
znalazła raz pewna pani aparat.'
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Skrócę Ci trochę drogę, bo do tego dochodzi większość tych mądrzejszych.

Studia dzienne sobie odpuść. Rób dużo zdjęć, analizuj je, wkręcaj się w jakieś konsultacje (?) itp. Potem ewentualnie można się wybrać do Opavy. Ale i bez tego można być świetnym fotografem w którejś z dziedzin.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

I może będę trochę chamski, ale jak chcesz siedzieć w tym zawodzie, to musisz sobie umieć radzić sama, zwłaszcza gdy źródła informacji są na wyciągnięcie ręki ;-)
covalska
-#
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:48
Lokalizacja: trn.

Post autor: covalska »

e tam chamski. wiem wiem, umiem sobie radzic z podanymi info tylko wczoraj miałam dosyc ciezki dzien i tyle różnych opinii czytałam na różnych forach i szczerze mówiac wolalam isc na łatwizne(to też czasami przydatna rzecz) i założyc nowy topic :)

możecie już zamknąc ten temat ;)
znalazła raz pewna pani aparat.'
akiko
-#
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2008, 07:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: akiko »

Ja tez często idę na łatwiznę, to chyba normalne u tej płci ;p. I może skorzystam z okazji i spytam: Czy ktoś mi wreszcie powie co zdawac na maturze aby dostac się na takowe studia? Bo tego jesczze nigdzie nie znalazłam. Zastanawiałam sie nad fizyką, ale czy to takie konieczne?
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

akiko, to to rzeczywiście leniwa jesteś. Co zdawać? Cokolwiek. Na żadnej ASP i na ITFie (z tego co mi wiadomo) nie biorą pod uwagę wyników matury, masz po prostu ją zdać, żeby mieć średnie wykształcenie. Możesz zdać 3 przedmioty na podstawie na 30% i się dostać na ITF, możesz zdać 5 przedmiotów rozszerzonych na 100% i się nie dostać ;-)
covalska
-#
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:48
Lokalizacja: trn.

Post autor: covalska »

z tego co mi wiadomo to po prostu liczy się Twoja teczka z pracami i chyba jest jakaś rozmowa kwalifikacyjna (prawda?) ;>
a matura jest tylko po to żeby miec wykszt. średnie jak to kui napisał.'
znalazła raz pewna pani aparat.'
Awatar użytkownika
ku6i
VIP
Posty: 409
Rejestracja: 02 mar 2007, 14:21

Post autor: ku6i »

Kubi :-P
covalska
-#
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:48
Lokalizacja: trn.

Post autor: covalska »

przepraszam literówka ;p Kubi ;p
znalazła raz pewna pani aparat.'
akiko
-#
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2008, 07:26
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: akiko »

Acha. Dziękuję serdecznie :) Tak przestudiowałam całą stronę internetową ITF-u i nic nie znalazłam i się załamałam bo nie wiedziałam czego się mam spodziewać. Dzięki :)
deadman
-#
Posty: 8
Rejestracja: 17 lip 2008, 21:29
Lokalizacja: Wwa

Post autor: deadman »

szkoda czasu na studia :roll:
Awatar użytkownika
Maciej
-#
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:37
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

Zależy na jakie studia.
"Mów mądrze do głupca, a nazwie cię idiotą."
Gadu-Gadu: 6128949
covalska
-#
Posty: 6
Rejestracja: 16 lip 2008, 13:48
Lokalizacja: trn.

Post autor: covalska »

a tam szkoda czasu.' co jak co ale myślę, że to studia najbardziej poszerzają nasze horyzonty, bo w końcu po latach 'ogólnej' edukacji uczymy sie czegos zwiazanego z nasza przyszłą pracą, uczy sie tez człowiek mniej więcej tego co chce.'

żeby się jeszcze dostac na te studia co się chce ohh <marzyciel>
znalazła raz pewna pani aparat.'
ODPOWIEDZ