Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Imperitus, to przygotuj 2 razy więcej, za 1000 może uda Ci się takiego trafić w mięcie.
Ja na razie biorę to co jest w moim zasięgu, a potem się zobaczy, może pandemia minie? To sobie taki kupię, a zaraz potem, albo wcześniej 40mm do Broni 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: zladygin »

No więc przyszło w pobrexitowej Wielkiej Brytanii. Pocztą Jej Królewskiej Mości i Polską. Nie wzięli cła, nie wzięli VATu. W załączeniu pełny zestaw naklejek na paczce. W Polsce nie była otwierana - oczywiście teraz już jest :-) .
Załączniki
IMG-3068.jpg
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: skpt »

O! A mnie ostatnio dupkę do Bronki z GB oclił ebay.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

skpt pisze: 09 lut 2021, 12:02 O! A mnie ostatnio dupkę do Bronki z GB oclił ebay.
Global Shipping Programme
zladygin pisze: 09 lut 2021, 11:45 Nie wzięli cła, nie wzięli VATu.
A za co mieli wziąć?
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

To raczej efekt bałaganu na PP niż przepisów związanych z VAT. Cło się nie należy bo produkt tworzony w UK.
No i ważne jaka wartość przesyłek
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

mrek pisze: 09 lut 2021, 12:19 To raczej efekt bałaganu na PP niż przepisów związanych z VAT. Cło się nie należy bo produkt tworzony w UK.
No i ważne jaka wartość przesyłek
Gadu gadu... Praktyka tak wygląda, póki co:
aka pisze: 01 lut 2021, 11:20 Sprawa jest oczywista - należny VAT od kwoty >22 Euro wg przepisów prawa, cło możemy pominąć. Dotychczasowa praktyka jest taka, że UC przy PP odpuszcza naliczanie dla przesyłek o stosunkowo niewielkiej wartości. Jaka jest górna granica? Nie wiadomo, doświadczenia indywidualne są takie jakie są. Nie ma co liczyć na takie pozytywne doświadczenie w przypadku dostawy firmą kurierską bo ta ma obowiązek odprawy zgodnie z przepisami (zwykle mają swoje agencje celne i pobierają sowitą opłatę za usługę odprawienia). W przypadku dostawy realizowanej w ramach "Global Shipping Programme" też zapłacimy należny podatek VAT, który naliczony i opłacany z góry jeśli cena+przesyłka przekracza 22 EURO - teraz jest mnóstwo ofert z UK z taką wysyłką (podobnie z US). Szczęśliwie Japonia nie jest w tym programie, ale trzeba unikać firm kurierskich (4Rider o tym pisał). Opłata za odprawienie przesyłki przez PP to ok. 20 zł, a opłaty firm kurierskich za taka usługę to czysty rozbój. Dla zepsucia humoru dodam, że ten limit 22 Euro ma być zniesiony decyzja EU co nie dziwi, jeśli pamiętamy, że wpływy z VAT mają przełożenie na wysokość składki wpłacanej do budżetu UE. Niewykluczone, że i ta praktyka UC przy PP może być zakończona jak się UE połapie. :-(
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

aka pisze: 09 lut 2021, 12:25 UC przy PP odpuszcza naliczanie dla przesyłek o stosunkowo niewielkiej wartości.
No ja nadal bym "odpuszczanie" nazywał bałaganem i przepraszam kolegów pracujących w PP
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

mrek pisze: 09 lut 2021, 12:47
aka pisze: 09 lut 2021, 12:25 UC przy PP odpuszcza naliczanie dla przesyłek o stosunkowo niewielkiej wartości.
No ja nadal bym "odpuszczanie" nazywał bałaganem i przepraszam kolegów pracujących w PP
Z całą pewnością nie jest to sprawa bałaganu, a polityki. Dostałem przesyłkę z CH z pieczątka odprawy celnej, bez naliczania VAT. To raczej skutek wewnętrznej regulacji UC a raczej MF. Za należności celne nie odpowiadają koledzy pracujący w PP, a celnicy.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

105mm do C330 zakupione zgodnie z zapowiedzią - wersja stara srebrna, budżetowa ;-) (99$) - przesyłka też eko za 16 dolcy - będzie szło ze 3 tygnie. U tego sprzedawcy (Japończyk) to już 3 zakup - pierwszy raz szło 2 tygnie, drugi miesiąc ale to był zakup około 10 grudnia - więc wiadomo...
Ale zima że hej - u nas pada ustawicznie od wczoraj od południa, drogi masakra, na wieś co jechałem zwykle 15 minut dziś ponad 30!
Tymczasowo załadowalem staruszkę Ikonte 520 z 1936 - moja ulubiona starowinka - i zrobiłem dziś dwa zdjęcia, w kieszeni się mieści i dziś to ważne 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

aka pisze: 09 lut 2021, 12:25
mrek pisze: 09 lut 2021, 12:19 To raczej efekt bałaganu na PP niż przepisów związanych z VAT. Cło się nie należy bo produkt tworzony w UK.
No i ważne jaka wartość przesyłek
Gadu gadu... Praktyka tak wygląda, póki co:
aka pisze: 01 lut 2021, 11:20 Sprawa jest oczywista - należny VAT od kwoty >22 Euro wg przepisów prawa, cło możemy pominąć. Dotychczasowa praktyka jest taka, że UC przy PP odpuszcza naliczanie dla przesyłek o stosunkowo niewielkiej wartości. Jaka jest górna granica? Nie wiadomo, doświadczenia indywidualne są takie jakie są. Nie ma co liczyć na takie pozytywne doświadczenie w przypadku dostawy firmą kurierską bo ta ma obowiązek odprawy zgodnie z przepisami (zwykle mają swoje agencje celne i pobierają sowitą opłatę za usługę odprawienia). W przypadku dostawy realizowanej w ramach "Global Shipping Programme" też zapłacimy należny podatek VAT, który naliczony i opłacany z góry jeśli cena+przesyłka przekracza 22 EURO - teraz jest mnóstwo ofert z UK z taką wysyłką (podobnie z US). Szczęśliwie Japonia nie jest w tym programie, ale trzeba unikać firm kurierskich (4Rider o tym pisał). Opłata za odprawienie przesyłki przez PP to ok. 20 zł, a opłaty firm kurierskich za taka usługę to czysty rozbój. Dla zepsucia humoru dodam, że ten limit 22 Euro ma być zniesiony decyzja EU co nie dziwi, jeśli pamiętamy, że wpływy z VAT mają przełożenie na wysokość składki wpłacanej do budżetu UE. Niewykluczone, że i ta praktyka UC przy PP może być zakończona jak się UE połapie. :-(
No ja dostałem paczkę (wartość ok 1000 zł) z UK poprzez firmę kurierską (wysyłka grudzień, dostawa koniec stycznia) i żadnych opłat nie było. W UK przesyłkę realizował Rojal Mail , a w Polsce DPD, która obsługuje tutaj RM. Przesyłka w ramach Global Shipping Programme.
Tak, że praktyka jest bardzo różna. W chwili obecnej jest chyba sporo bałaganu.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

jac123 pisze: 09 lut 2021, 20:49 No ja dostałem paczkę (wartość ok 1000 zł) z UK poprzez firmę kurierską (wysyłka grudzień, dostawa koniec stycznia) i żadnych opłat nie było. W UK przesyłkę realizował Rojal Mail , a w Polsce DPD, która obsługuje tutaj RM. Przesyłka w ramach Global Shipping Programme.
Tak, że praktyka jest bardzo różna. W chwili obecnej jest chyba sporo bałaganu.
A to nie jest ten głośnik wcześniej opłacony co go w pierwszej paczce nie było? A co tam było na formularzu CNxx?
Wg mojej wiedzy to przy tym programie RM obsługuje wysyłkę do firmy Pitney Bowes, a ta przez Niderlandy do Polski firmą DPD. Na Paypalu jest rozbicie płatności dla sprzedawcy za RM i dla Pitney Bowes za dalszą "drogę" i oczywiście plus opłaty celne jeśli są. Schody mogą się zacząć, jeśli transakcja się komplikuje i w czasie rozciąga np. przy zwrocie , reklamacji itp.
jac123 pisze: 09 lut 2021, 20:49 W chwili obecnej jest chyba sporo bałaganu.
Bałagan mało prawdopodobny, raczej okres przejściowy i prognozowany termin pojawienia się przesyłki w UC w Polsce.

Generalnie - tu nie ma żadnych cudów, wszystko jest logiczne i łatwe do przewidzenia. Jedno jest pewne, że fiskus bez przyczyny nie rezygnuje z daniny. Najprawdopodobniej nie nalicza VATu gdy jego kwota jest mniejsza niż koszt operacji naliczenia i pobrania. Inaczej jest w przypadku, gdy przesyłka jest odprawiana przez firmę kurierską, która słono sobie liczy za usługę odprawy.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: aka »

4Rider pisze: 09 lut 2021, 18:10 (99$) - przesyłka też eko za 16 dolcy
No to ciekawe jak Cię UC potraktuje? Może się nie załapiesz na naliczenie i pobranie stosownych kwot, czego Ci życzę.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

-
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 07:26 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

.
Ostatnio zmieniony 10 lut 2021, 07:26 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

aka pisze: 09 lut 2021, 21:37
jac123 pisze: 09 lut 2021, 20:49 No ja dostałem paczkę (wartość ok 1000 zł) z UK poprzez firmę kurierską (wysyłka grudzień, dostawa koniec stycznia) i żadnych opłat nie było. W UK przesyłkę realizował Rojal Mail , a w Polsce DPD, która obsługuje tutaj RM. Przesyłka w ramach Global Shipping Programme.
Tak, że praktyka jest bardzo różna. W chwili obecnej jest chyba sporo bałaganu.
A to nie jest ten głośnik wcześniej opłacony co go w pierwszej paczce nie było? A co tam było na formularzu CNxx?
Wg mojej wiedzy to przy tym programie RM obsługuje wysyłkę do firmy Pitney Bowes, a ta przez Niderlandy do Polski firmą DPD. Na Paypalu jest rozbicie płatności dla sprzedawcy za RM i dla Pitney Bowes za dalszą "drogę" i oczywiście plus opłaty celne jeśli są. Schody mogą się zacząć, jeśli transakcja się komplikuje i w czasie rozciąga np. przy zwrocie , reklamacji itp.
jac123 pisze: 09 lut 2021, 20:49
Ten głośnik co go nie było w I paczce dopiero idzie, zobaczymy jeszcze jak będzie ....
Ja nie miałem żadnego rozbicia płatności dla sprzedawcy za RM i dla Pitney Bowes. Po prostu zapłaciłem za przesyłkę w ramach GSP i już.
ODPOWIEDZ