Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

dak
-#
Posty: 115
Rejestracja: 11 lip 2018, 06:21

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: dak »

Aż zrobiłem małe śledztwo, bo lubię takie zagadki, a oto efekt:
„Queen Elizabeth II kneels down with a camera and watches the Badminton Horse Trials on October 14, 1975 in Badminton, England. (Photo by Anwar Hussein/Getty Images)”
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

dak pisze: 01 lut 2021, 20:061975
Pomyliłem się o 4 lata rocznikowo - to będzie 8% - całkiem nieźle - w teleturnieju byłoby to w granicach tolerancji ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

zladygin pisze: 01 lut 2021, 16:39 Brytole przenoszą się na Pacyfik. W dzisiejszej prasie natknąłem się na tekst:
"Informację potwierdziły w weekend brytyjskie media. Wynika z nich, że Londyn w poniedziałek złoży formalny wniosek o przystąpienie do obszaru wolnego handlu obejmującego 11 krajów Azji i Pacyfiku. Zrobi to Liz Truss, brytyjska minister handlu międzynarodowego na spotkaniu z przedstawicielami rządów Japonii i Nowej Zelandii. Na razie będzie to tylko wniosek o członkostwo, negocjacje dotyczące szczegółów mają rozpocząć się na wiosnę".
Podkreślenie moje :-(
No pięknie nas Donek urządził... Będziemy się kisić w naszym eurokołchozie.
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

Znaczy... Narzekanie na eurokołchoz w wątku o uciążliwościach celnych i podatkowych wynikających z kupowania poza wspólnym unijnym obszarem handlu? :-D
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

PPaweł pisze: 02 lut 2021, 09:58 Znaczy... Narzekanie na eurokołchoz w wątku o uciążliwościach celnych i podatkowych wynikających z kupowania poza wspólnym unijnym obszarem handlu? :-D
To oczywiste. Przecież to wszystko decyzje polityczne, cła , podatki, Brexit itd są dziełem określonych krajów, ludzi/polityków.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Jacek jak zwykle politycznie widzi szklankę do połowy pustą, ciekawe na jakim poziomie by żył, jakimi drogami by jeździł, po jakich parkach chadzał, do jakich szkół dzieci posyłał i w jakich warunkach by się leczył*, ja wszędzie widzę tablice informacyjne o dotacjach
UE do inwestycji - dotacjach większościowych, nie wspominając czy żyłby spokojnie zważywszy na położenie geograficzne ...
- tak więc jak wszędzie są plusy dodatnie i plusy ujemne ...

*w szpitalach wiele przebywałem i tych dla dzieci i tych dla dorosłych i wszędzie widziałem serduszka i wspominając medycynę,
muszę jeszcze w tym miejscu oddać honor Jurkowi Owsiakowi i WOŚP - to są fakty niezaprzeczalne,
kto miał chore dzieci dobrze o tym wie ... [moja żona nawet twierdzi że WOŚP to najlepsze co się Polsce przydarzyło po 1989 roku]
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 02 lut 2021, 10:20 Jacek jak zwykle politycznie widzi szklankę do połowy pustą, ciekawe na jakim poziomie by żył, jakimi drogami by jeździł, po jakich parkach chadzał, do jakich szkół dzieci posyłał i w jakich warunkach by się leczył*, ja wszędzie widzę tablice informacyjne o dotacjach
UE do inwestycji - dotacjach większościowych, nie wspominając czy żyłby spokojnie zważywszy na położenie geograficzne ...
- tak więc jak wszędzie są plusy dodatnie i plusy ujemne ...

*w szpitalach wiele przebywałem i tych dla dzieci i tych dla dorosłych i wszędzie widziałem serduszka i wspominając medycynę,
muszę jeszcze w tym miejscu oddać honor Jurkowi Owsiakowi i WOŚP - to są fakty niezaprzeczalne,
kto miał chore dzieci dobrze o tym wie ... [moja żona nawet twierdzi że WOŚP to najlepsze co się Polsce przydarzyło po 1989 roku]
Daj spokój. Podnieś głowę do góry i odrzuć kompleksy.
Pamiętam Polskę jak żadnej unii jeszcze nie było na świecie. Były drogi, parki itd.
Podstawowe prawo ekonomii mówi , że nie ma darmowych obiadów. Polacy to pracowity naród, potrafimy na siebie zapracować.
* z racji wykonywanej pracy finanse szpitali znam na wylot, sprzęt zakupiony przez WŚOP to mała kropelka, choć jak widać niebotycznie wypromowana
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Ach szkoda gadać, było tak wspaniale teraz jest gównianie :-?
Ale tak, kiedyś człowiek młodszy był ... ;-)

Co do szpitali to połóż tam umierające swe dziecko, potem wylecz raka i HCVa, którego dostałeś w gratisie i lecz dalej dwubiegunową, wiesz wtedy możemy pogadać jak to wygląda od środka, co mówią lekarze, pielęgniarki i co widzą pacjenci ...
Bo skandalicznie nic nie wiesz chłopaku :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: wosk »

jac123 pisze: 02 lut 2021, 11:05 ... sprzęt zakupiony przez WŚOP to mała kropelka, choć jak widać niebotycznie wypromowana
Nie jestem fanem Owsiaka, nie podobają mi się idee jakie przy okazji przemyca, nie chcę wnikać w koszty jego fundacji itd. Ale sprzęt zakupiony przez WOSP to nie jest kropelka, to znaczna pomoc dla szpitali. Sam pracuję na sprzęcie ze zbiórki - czekałem na niego pewnie z 10 lat, gdyby nie WOSP czekałbym pewnie kolejne 5 -10. Z drugiej strony działalność Orkiestry usprawiedliwia "nicnierobienie" Ministerstwa Zdrowia w pewnych zakresach (a bo dostaliście od Owsiaka). Gdyby tego nie było wszyscy mieliby większą determinację...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

wosk, gratuluję Tysięcznego posta :-)

jac123,
4Rider pisze: 02 lut 2021, 11:18 co mówią lekarze
i patrz w górę.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1355
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: PPaweł »

jac123 pisze: 02 lut 2021, 11:05 Pamiętam Polskę jak żadnej unii jeszcze nie było na świecie. Były drogi, parki itd.
Były drogi, ale nie wszystkie. Dalece nie wszystkie. Dojazd do do Warszawy to była wyprawa na cały dzień, a teraz z Wrocławia to są niecałe cztery godziny. O sprawach typu swobodna możliwość pracy gdziekolwiek w Unii i przejazdu tam bez zawracania głowy paszportem, a w większości nawet dowodem osobistym to już nawet nie ma co gadać. Albo handel bez martwienia się o cło. Jak dobrze pójdzie, to nawet nie trzeba się będzie martwić o wymianę waluty, ale to jeszcze trochę potrwa.
jac123 pisze: 02 lut 2021, 11:05 Polacy to pracowity naród, potrafimy na siebie zapracować
To jest zwyczajnie nieprawda. W Polsce nie ma tradycji pracowitości i nigdy nie było. Raz na jakiś czas udaje się wielka "narodowa" akcja typu budowanie Gdyni na złość Niemcom, albo budowanie Nowej Huty, bo Rosjanie kazali, ale żeby tak po prostu, stabilnie pracować na dobrym poziomie, to po prostu nie ma i nie było.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: wosk »

4Rider pisze: 02 lut 2021, 11:28 wosk, gratuluję Tysięcznego posta :-)
O! Nawet nie zauważyłem, to co - wchodzę do jakiejś elitarnej grupy? ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

wosk pisze: 02 lut 2021, 11:37 wchodzę do jakiejś elitarnej grupy?
W mojej elitarnej grupie jesteś od dawien, dawna i permanentnie (mimo wszystko, bo nevermind) ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: J.A. »

Bez komentarza
Załączniki
004BB885-C03C-4CF6-8341-BD8F71E6E70B.jpeg
9C6FC2AD-3B91-4B47-83B5-891539F8B21D.jpeg
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: jac123 »

4Rider pisze: 02 lut 2021, 11:18 Ach szkoda gadać, było tak wspaniale teraz jest gównianie :-?
Ale tak, kiedyś człowiek młodszy był ... ;-)
Co do szpitali to ............................. wiesz wtedy możemy pogadać jak to wygląda od środka, co mówią lekarze, pielęgniarki i co widzą pacjenci ...
Bo skandalicznie nic nie wiesz chłopaku :-P
Jakby to powiedzieć, robię to codziennie rzec można. :evil:
Teraz nie jest gównianie, jest jak jest, kierunek jest słuszny bym powiedział. A gównianie było za komuny.
ODPOWIEDZ