Pentacon Six

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

PPaweł
-#
Posty: 1351
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

Pentacon Six

Post autor: PPaweł »

mrek pisze: 29 sty 2021, 08:18 A ja miałem za oknem na osiedlowym patio drzewko, które uwieczniałem teleobiektywem w różnych porach roku i różnym świetle. Niestety uschło
Mądrzy Murzyni wiedzą, że fotografia odbiera kawałek duszy. Widać przesadziłeś z fotografowaniem tego drzewka ;-)
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Pentacon Six

Post autor: mrek »

Wiem, bałem się, że to trochę moja sprawka. Uschło gdy nastała era cyfry :)
Ale rehabilituję się w zarządzie wspólnoty - posadziliśmy nowe lecz już nie takie fotogeniczne.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pentacon Six

Post autor: 4Rider »

PPaweł pisze: 29 sty 2021, 08:48 Mądrzy Murzyni wiedzą,
To chyba jednak byli Indianie 🌎
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1893
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Pentacon Six

Post autor: powalos »

Ja w mojej okolicy mam sporo takich śródpolnych wierzb-rokit. Niestety coraz ciężej je fotografować, bo nie przycinane corocznie (któż to teraz robi wierzbom na miedzach ?) niszczeją coraz bardziej. W tle innych pojawiły się różnego rodzaju ogrodzenia, bo ziemia na parcele została rozprzedana.
skan003_p_1200.jpg
skan005_p_1200.jpg
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pentacon Six

Post autor: 4Rider »

powalos, mam i ja takie między dwoma cmentarzami, cmentarzem z I WS i nowym komunalnym, a na wsiach też tego sporo stoi...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1893
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Pentacon Six

Post autor: powalos »

4Rider, i też ich nikt nie przycina ? Bo te wierzby powinny być corocznie przycięte niemal na łyso. Wtedy są zdrowsze i nie rozrastają im się korzenie. I ten powód był chyba podstawowy gdy rosły na miedzach.
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pentacon Six

Post autor: 4Rider »

powalos pisze: 29 sty 2021, 12:24im
Jednak tu u mnie na Północy większość jest przycinana, nie wszystkie ale wiekszosc.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Pentacon Six

Post autor: mrek »

powalos pisze: 29 sty 2021, 12:24 4Rider, i też ich nikt nie przycina ? Bo te wierzby powinny być corocznie przycięte niemal na łyso. Wtedy są zdrowsze i nie rozrastają im się korzenie. I ten powód był chyba podstawowy gdy rosły na miedzach.
W Sandomierskim zrobiłem koleżance zdjęcie wierzb na ścieżce koło jej domu rodzinnego. Koleżanka pamiętała je z dzieciństwa (lata 60/70) jako piękne drzewa. Ode mnie dostała ponure, czarne, popękane wiedźmy, nie wierzby. Dla mnie bomba, dla niej niekoniecznie. Boję się pytać czy odbitkę gdzieś powiesiła (-:
Oczywiście drzewa niecięte.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pentacon Six

Post autor: 4Rider »

... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ