[K] Soczewki do Start 66

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

JohnH
-#
Posty: 73
Rejestracja: 22 gru 2019, 18:43
Lokalizacja: Kaszuby
Kontakt:

[K] Soczewki do Start 66

Post autor: JohnH »

Koledzy, poszukuję jakiegoś dobitego Starta 66, z którego mógłbym wykręcić soczewki z dolnego obiektywu.
Szczególnie zależy mi na tej wewnętrznej, którą przy wyciąganiu niechcący uszkodziłem.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Soczewki do Start 66

Post autor: 4Rider »

Mam cały obiektyw ale ze starego Starta pierwszego - ale to był Euktar a nie Emitar jak później,
[ale używałem go kiedyś w powiększalniku i ma wymontowaną migawkę],
co do soczewki zrób jakiś film testowy, może będzie ciekawy efekt, a może uszkodzenie nie ma dużego wpływu...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PPaweł
-#
Posty: 1343
Rejestracja: 16 sty 2021, 19:53
Lokalizacja: Stolica Śląska

[K] Soczewki do Start 66

Post autor: PPaweł »

Na OLX wisi jakiś Start chyba rozjechany traktorem, OIDP bez przedniej soczewki, ale może głębsze ocalały. 160 złotych, co ciekawe w dwóch różnych ogłoszeniach.
JohnH
-#
Posty: 73
Rejestracja: 22 gru 2019, 18:43
Lokalizacja: Kaszuby
Kontakt:

[K] Soczewki do Start 66

Post autor: JohnH »

4Rider pisze: 23 sty 2021, 12:17 co do soczewki zrób jakiś film testowy, może będzie ciekawy efekt, a może uszkodzenie nie ma dużego wpływu...
4Rider, wypstrykałem już 2 rolki swego czasu. Na pierwszej rolce wyszło, że wpada straszna flara do środka i robi się mydło.
Przełożyłem więc tą samą soczewkę z górnego obiektywu do dolnego. Zrobiłem drugą rolkę i zdjęcia z niej są jakieś takie nieostre.

Myślałem, że oba obiektywy są identycznie zbudowane, przynajmniej na oko widać, że soczewki są te same. Ale jednak coś jest jeszcze na rzeczy. Dlatego postanowiłem dopaść jakiegoś złoma, aby wyciągnąć z niego tą jedną soczewkę.
Na OLX wisi jakiś Start chyba rozjechany traktorem.
PPawel, to ogłoszenie wisi już tam chyba kilka lat :-)
Pisałem do gościa rok temu (a może jeszcze wcześniej), że mogę ten złom wziąć za 30zł. Ale nawet nie odpisał.
Tak na prawdę, to szkoda nawet tych 30zł, bo z tego aparatu naprawdę nie ma już co wyciągnąć.
ODPOWIEDZ