Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Problemy z doborem materiału, naświetlaniem w ciężkich warunkach.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

Nie wiedziałem do jakiego działu dać ten temat więc zostało tylko tu, co sądzicie o trzymaniu filmów na balkonie w szczelnym pudle? Pogoda sama w najbliższym czasie zadba o niską temperaturę a jeśli rodzice zobaczą następną porcję filmów w lodówce to czeka mnie lincz. Jeśli temperatura nie wzrośnie powyżej 5°C to chyba będzie dobrze nie?
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: zladygin »

Włożyłbym na wszelki wypadek do woreczków strunowych i dopiero później do pudełka. Resztą bym się nie przejmował - ale zakładam, że w przypadku dni słonecznych nie będzie na nie świecić.

edit: tak myślę, czy nie byłoby dobrze pakowanie dokonać na balkonie, w czasie mrozu. Zawsze w powietrzu będzie przy niskich temperaturach będzie mniejsza wilgotność
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

zladygin, pewnie byłoby dobrze, ale już za późno :-P
Zresztą, nie wprowadzałem za dużo wilgoci bo filmy były w pojemniczkach, one są dość szczelne. W lodówce jest zasadniczo większa wilgotność bo tam jest plusowa temperatura.
Myślałem też ewentualnie nad włożeniem czegoś pochłaniającego wilgoć do pudełka, ale tak jak mówiłem- każdy z nich jest w osobnym plastikowym pojemniczku
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: zladygin »

Imperitus pisze: 12 sty 2021, 13:28 zladygin, pewnie byłoby dobrze, ale już za późno :-P
Zresztą, nie wprowadzałem za dużo wilgoci bo filmy były w pojemniczkach, one są dość szczelne. W lodówce jest zasadniczo większa wilgotność bo tam jest plusowa temperatura.
Myślałem też ewentualnie nad włożeniem czegoś pochłaniającego wilgoć do pudełka, ale tak jak mówiłem- każdy z nich jest w osobnym plastikowym pojemniczku
Najważniejsze, to chronić przed bezpośrednim słońcem.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

zladygin, z tym akurat nie będzie problemu, filmy są w blaszanym pudle wewnątrz kosza okrytego kocami- trzymamy w tym warzywa
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: wosk »

Gorzej jeśli Mama sięgnie po marchewkę a wymaca pudło z filmami ;) Ale cóż - bez ryzyka nie ma zabawy. Też boję się wilgoci, dlatego do woreczków z materiałami foto przechowywanymi w lodówce wkładam małe saszetki z krzemionką. Czy to ma sens - nie wiem...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

wosk pisze: 12 sty 2021, 15:57 Gorzej jeśli Mama sięgnie po marchewkę a wymaca pudło z filmami ;)
Na szczęście wie o nim :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: 4Rider »

Ja bym zadbał o panowanie nad lodówka, ja nawet w kuchni gdzie rządzi żona mam wydzielona dolna szufladę i ta szuflada jest moja - mieszcze tam roczny zapas filmów, głównie 120, ale wcisne i te większe i mniejsze i parę instanxow - oczywiście trzeba zadbać o odpowiedniej wielkości lodówkę dla żony ;-)


Ogólnie każdy film nieotwarty jest odpowiednio zabezpieczony fabrycznie - miałem Fuji ponad 2 lata trzymane w garażu przez lata i zimy - wróciłem i wykonałem dobre zdjęcia - kolory - trochę się zdziwiłem ale wyszły ok, miałem też tam PMK i Rodinal i też działały ok - inna chemia już nie bo się butelki rozbily przy transporcie - ale nie było szkody w/w materiałach mimo że były razem i był kontakt między opakowaniami...

Sezon mrożonych ogórków czy jak? :-D
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: 4Rider »

PS: znaczy się wsadzsz je w normalne pudełka plastikowe takie spożywcze i ochraniasz przed światłem - to wszystko, szczególnie jak nie masz wielkiej ilości - ale na Twoim miejscu powalczylbym jednak o szufladę w lodowce.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

4Rider pisze: 12 sty 2021, 18:15 PS: znaczy się wsadzsz je w normalne pudełka plastikowe takie spożywcze i ochraniasz przed światłem - to wszystko, szczególnie jak nie masz wielkiej ilości - ale na Twoim miejscu powalczylbym jednak o szufladę w lodowce.
Chciałbym, ale lodówka u mnie w domu ma tylko jedną szufladę. Sama lodówka ma 80 cm wysokości a nas jest 4 osoby, nie mogę im zabierać za dużo miejsca
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: Imperitus »

Alleluja! Jakub powrócił :-D
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: 4Rider »

Nawet nie myślałem że są takie małe lodówki - są mniejsze samochodowe wiem, mam i ja - ale chyba piszesz o akademiku, a nie o domu tam inna sprawa - świeże filmy trzymaj normalnie w szufladzie, aby daleko od kaloryfera a będzie dobrze - to nie szczepionka na Covod-19 - nie popadajmy w skrajnisci...

PS: dzięki też się ciesze
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: powalos »

Imperitus pisze: 12 sty 2021, 19:25 lleluja! Jakub powrócił
Również się cieszę. :-)
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: J.A. »

Panowie.
Filmy w oryginalnych fabrycznych opakowaniach są zamknięte hermetycznie.
Wytrzymują nawet kąpiel w rzece.
Nie wiem jak głębokiej, ale na pewno do 1,5 m. Sprawdzone organoleptycznie.
Oczy-wiszące, mowa o zawartości kartonika, a nie o kartoniku.😇
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Przechowywanie filmów w klimacie pasywnym

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 12 sty 2021, 21:03 Panowie.
Filmy w oryginalnych fabrycznych opakowaniach są zamknięte hermetycznie.
Wytrzymują nawet kąpiel w rzece.
Nie wiem jak głębokiej, ale na pewno do 1,5 m. Sprawdzone organoleptycznie.
Oczy-wiszące, mowa o zawartości kartonika, a nie o kartoniku.😇
Dziękuję że znów się że mną zgadzsz, to budujace.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ