Negatywy 68+

Ciemnia fotograficzna - Wszystko o procesie wywoływania negatywów czarno-białych

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 06 sty 2021, 15:05
J.A. pisze: 06 sty 2021, 13:40 90% ważnych fotografii to reporterka
Ważnych fotografii, czy ważnych chwil/obserwacji?
wazne trzeba oddzielić od pięknych, a te niepotrzebne już nikomu poza autorem i może garstka odbiorców - to wszystko

Ważne pewnie to te nagradzane na światowych konkursach, ale tam więcej niż 90% to reporterka. Myślę że prawie wszystkie i ja to rozumiem żalu nie mam, taki jest świat po prostu

Ale cieszę się że cieszy mnie to co robię i to fotografia jest tym uniesieniem i ta radosna strona mnie, reszta jest dość depresyjna i mroczna i czasem (czesto) przenika do mych prac, mówiąc staroswiecko, ale pocieszeniem jest to ze do utrwalenia mroku użyłem światła - i czyż to nie jest piekne
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: 4Rider »

Jeszcze ja encore o poezji, karta z własnoręcznie wykonanego tomiku ulubionej poetki:
Załączniki
IMG_20191125_115226.jpg
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Negatywy 68+

Post autor: J.A. »

Ważnych chwil to 99%.
Zwróć uwagę, że zdjęcia, które znają „wszyscy”, to fotografie reporterskie, społeczne Itp.
Ja osobiście wolę landszafty i reporterki nie robię, ale pamiętam tylko twórców fotografii dokumentalnej i ich znane fotografie.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: skpt »

Imperitus pisze: 06 sty 2021, 00:19 i właśnie dlatego jak patrzę na moje fotki i pobudki jakie mną kierują żeby je popełniać to z mojej perspektywy to kicz :-D
Patrząc po sobie, to bycie kiczownikiem spełnionym, to nie najgorszy los ;-) Szczerość w cenie :-) Nawiasem, mimo okazyjnego przekomarzania się i braku nabożnego stosunku do pewnego Terryego, bardzo lubię czytać co piszesz (-:
4Rider pisze: 06 sty 2021, 00:22 Poezja - kto kurwa czyta dziś Poezje?
Mnie się zdarza. Ale z reguły nic nie pojmuję.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: 4Rider »

skpt, Poezja nie jest do rozumienia a do odczuwania, do kontemplacji, czasem do zmniejszania samotności... - tak mnie się tak wydaje...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: skpt »

4Rider pisze: 06 sty 2021, 23:06 skpt, poezja nie jest do rozumienia a do odczuwania - mnie się tak wydaje...
To pewnie stąd moje kłopoty. Jak ludzie czują, że ziemia jest płaska, to miewam problemy z adaptacją do ich emocji. Co robić? Jak żyć? Dość jednak krotochwili. Dobrej nocy wszystkim (-:
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Negatywy 68+

Post autor: Imperitus »

skpt, ja tam wolę poezję która nie wymaga przeżywana, jedynie zrozumiena. Jest taka na szczęście :-D
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: zladygin »

Fotografia to poezja taka...
sadziak42
-#
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2021, 12:28

Negatywy 68+

Post autor: sadziak42 »

zladygin pisze: 07 sty 2021, 11:35 Fotografia to poezja taka...

Fotografia jest poezją, ale również i prozą. Dla każdego coś się znajdzie.
Dorobek Szkoły Dusseldorfskiej jest bardzo ważny a poezją nie jest.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: 4Rider »

sadziak42 pisze: 07 sty 2021, 14:35 ale również i prozą.
Prozą jest fotoreportaż i ogólnie reporterka - tak ja to widzę...
Fotoreportaż może być nawet powieścią... Lubię powieści...


Obrazek4Rcan_20200920_0019 by Jakub Czwarty--> dla sadziak42


Minolta Dynax 9xi
Sigma AF 24/2.8
Rollei Superpan@100
Rodinal 1+50 19* 19'


Obrazek4Rcan_20200920_0027 by Jakub Czwarty encore
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
sadziak42
-#
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2021, 12:28

Negatywy 68+

Post autor: sadziak42 »

Co do klejenia reportażu i prozy to nie był bym taki pewny. Alex Webb może być uznawany za reportażystę ale i za poetę obrazu.
4Rider.. lubisz powieści i to widać. Pozwól, że coś zauważę. W pierwszej Twojej fotografii są dwie fotografie. Jedna to sam pniak w kwadracie. Byłaby to klasyczna, fotograficzna klateczka. Drugim obrazem jest przestrzeń za pniakiem. Cudowne prześwitywanie światła przez pnie drzew, i co z tego że niedoskonałe? Ale magiczne, poetyckie i mnie akurat inspirujące.
W drugiej fotografii, tej z dokumentacją autoperformensu, czy swoistym autoportretem.. gdyby to były same autoportrety to podciągnął bym je w jakiejś całości. Szału nie ma, ale na początek by coś fajnego było. Gdybyś sfocił tylko samo to miejsce, może w węższej proporcji boków to powstałaby niby nudna, zwyczajna, ale za to fajna fotografia. Trochę formy, trochę opowiadania o medium. Ja bym szedł w tę stronę.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: 4Rider »

sadziak42, pierwsze to też autoperformence jak nazwales - jestem tam w u górze po lewej wielbiący światło i las... - a i jest pociagniete w sumie już cały album ze 40 zdjęć na razie rozszezony jeszcze o 2 osoby - na flickr całość - oczywiście że szału nie ma - nigdy szalowy nie byłem i nigdy nie bede..

to jeszcze jedno i drugie z tego albumu:

ObrazekDistancia VIII by Jakub Czwarty

ObrazekAinulindalë by Jakub Czwarty


Ale w sumie to działalność poboczna, dopiero rozwijana, takie tam szkice pomysłów...

Dla Ciebie polecam mój stary album:

https://www.flickr.com/photos/4rider/al ... 7836270510

Obrazektwórz poezję by Jakub Czwarty



[bo właśnie staram się wrócić do tego symbolizmu, w wersji radykalnej ...]
Tu:

https://www.flickr.com/photos/4rider/al ... 9639641942


ObrazekAdiós a los Ostracizados by Jakub Czwarty
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
sadziak42
-#
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2021, 12:28

Negatywy 68+

Post autor: sadziak42 »

To kolorowe jest bardzo fajne. Komercyjne nawet :-). Nada się na okładkę CD, książki (ale z poezją:-)

Dla Ciebie polecam mój stary album:

https://www.flickr.com/photos/4rider/al ... 7836270510

15 zdjęć jest fajnych. Z różnych "bajek", ale mają swoją wartość. Dla mnie nr 1 to to nieostre z kobietami zasłoniętymi bukietem kwiatów . To piękna, niepokojąca i swej "inności" bardzo dobra. Ale jak zestawiasz tają jakość z pluszowymi zabawkami to uczciwie napiszę - Twoja sprawa, ale to ślepy kierunek.

Przejrzałem Twój Flickr.. Jakby Cię ukierunkować, pokazać różnicę, zwrócić uwagę na to, co sam nie widzisz w swoich zdjęciach to materiał byłby znacznie lepszy. Oczywiście można napisać - robię to co czuję, tak chcę i już, ale są też osobiste pozytywne ambicje, by robić, to co się robi jak najlepiej. Nie mamy ciśnienia i nic nie musimy oczywiście.
Muszę zrewidować swoje podejście - nie jest aż tak źle jak za pierwszym spojrzeniem. Tylko za dużo, za różne poetyki, trochę infantylnych bym wyrzucił, poukładał w podobne narracje i byłoby całkiem, całkiem. A uwierz - znam się.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Negatywy 68+

Post autor: 4Rider »

sadziak42 pisze: 07 sty 2021, 16:21 Tylko za dużo
właśnie sprzeciw starej szkoły mało=lepiej, jak pisałem wsześniej fotografia to moje życie i niewiele poza nią, dużo fotografuję i już nie chce się wybierać esencji, acz drzewa kręcą mnie najbardziej, nie lubię ludzi i staram się ich zrażać - to taki chory egzamin mej zbolałej głowy, ale przepraszam...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
sadziak42
-#
Posty: 16
Rejestracja: 03 sty 2021, 12:28

Negatywy 68+

Post autor: sadziak42 »

Nie rań się zatem ludźmi, zabawkami, starymi butami. To fotografuj tylko drzewa. Bądź Fotografem Drzew.
Zrób odbitki na Fomabron ciepłym tonie Chamois, wykąp w kawie, oderwij brzegi "od linijki". "Kupię Cię" wtedy w całości.
ODPOWIEDZ