Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: J.A. »

skiper75 pisze: 20 gru 2020, 16:47 Wszakże to często biżuteria
no, biżuteria, nie chronometr. Tylko ci co chcą posiadać biżuterię kupują zegarek jako taki.
Zwróć uwagę jak wyglądają obecnie tanie zegarki. Zawsze udają takie wypasione.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:
skiper75 pisze: 20 gru 2020, 16:47 Wszakże to często biżuteria
no, biżuteria, nie chronometr. Tylko ci co chcą posiadać biżuterię kupują zegarek jako taki.
Zwróć uwagę jak wyglądają obecnie tanie zegarki. Zawsze udają takie wypasione.
Ja to jestem jednak z innej epoki. Czy zegarek czy aparat. Nie wiem. Moze swiat poprostu wymaga zebysmy wszystko mieli juz i teraz jak kazdy.
Poprostu tego nie akceotuje i zyje po swojemu
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: technik219 »

J.A. pisze: 20 gru 2020, 18:06 Tylko ci co chcą posiadać biżuterię kupują zegarek jako taki
Powiem więcej: jestem już w takim wieku, że nawet zakup solidniejszych butów muszę skonsultować z żoną. No bo jak kupię buty zdatne wytrzymać 5 lat, a odwalę kitą na którąś z chorób współistniejących albo zwyczajnie ze starości to co żona zrobi z tymi butami? Musiałaby dobierać chłopa wedle butów. A tak to najwyżej wyrzuci do plastików i po krzyku. Tak samo z zegarkami. Wystarczy taki za 15 złotych, wyczerpie się bateryjka, kupię nowy. Czy Rolex za 2,5 tysiąca baksów pokaże mi, że mam więcej czasu na dotarcie do drugiego brzegu? :roll:
Lux mea lex
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: powalos »

technik219, 🍺
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: 4Rider »

technik219, głupie gadanie: co Cie obchodzi co będzie po Twojej śmierci? a już kuriozum to z butami - nawet jakbym miał je nosić tydzień to wybrałbym wygodne za parę setek - bo na tańsze mnie nie stać póki żyje, a jak mam umierac to tylko w dobrych butach. A co zrobi żona? Co Cie to obchodzi? Lepiej się zastanów co Ty zrobisz jak ona pierwsza odejdzie - bo przy takim jak Twoje myślenie w literaturze często się to zdarza.. i i tu jest o czym myslec...
I to samo z zegarkiem i może nie Rolex, ale niezawodny, który nie odmówi posłuszeństwa w nieodpowiednim momencie - no zastanów się czyje są Twoje pieniądze? I Cholera wydaj je wszystkie zanim umrzesz, a przynajmniej się postaraj, bo dzieci to na ogół pasożyty, żony często też - każdy ma jedno życie i o siebie powinien się martwić - tak wiem to niepopularne myślenie...zjedzą mnie...
Wielce zadziwia mnie ta apoteoza bylejakosci...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
JohnH
-#
Posty: 73
Rejestracja: 22 gru 2019, 18:43
Lokalizacja: Kaszuby
Kontakt:

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: JohnH »

skiper75 pisze: 20 gru 2020, 19:14 Ja to jestem jednak z innej epoki. Czy zegarek czy aparat. Nie wiem. Moze swiat poprostu wymaga zebysmy wszystko mieli juz i teraz jak kazdy.
Poprostu tego nie akceotuje i zyje po swojemu
skiper75, jeżeli dobrze zrozumiałem przesłanie Twojej wypowiedzi, to chciałbym powiedzieć, że myślę podobnie.
Też żyję po swojemu i jak na dzisiejsze czasy to powiedział bym, że zupełnie pod prąd wszystkim modom, zwyczajom i zachowaniom.
Pierwsze primo, to że jestem tu na forum. Znaczy się, że fotografuję analogiem :-) Kto teraz fotografuje analogiem? Zrobiłem rok temu w podstawówce na wsi kółko fotograficzne. Dyrektor "na siłę" znalazł 6 chętnych. Nikt nie miał nawet najzwyklejszego aparatu cyfrowego. Zdechło śmiercią naturalną :-(
A propo butów, to kupuje od zawsze dobre skórzane buty. Łarze w nich co najmniej 5 lat. Do tego wełniana marynarka i koszula z kołnierzykiem oraz jakieś eleganckie spodnie. Chodzę tak wszędzie, do pracy, do sklepu, do kolegi na piwo, do kościoła.
I chciałbym powiedzieć tak przy okazji, że czuję się wtedy spójny w całej mojej filozofii życia. No wiecie, fotografia analogowa, dobra ambitna muzyka z winyla, czerwone wino od czasu do czasu. Mi to pasuje i czuję się z tym naturalnie i dobrze, bo cenię sobie rzeczy ładne, trwałe, ponadczasowe.
Skiper, widzę, że jesteś '75. Ja jestem '76 :-)
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: skiper75 »

JohnH pisze:
skiper75 pisze: 20 gru 2020, 19:14 Ja to jestem jednak z innej epoki. Czy zegarek czy aparat. Nie wiem. Moze swiat poprostu wymaga zebysmy wszystko mieli juz i teraz jak kazdy.
Poprostu tego nie akceotuje i zyje po swojemu
skiper75, jeżeli dobrze zrozumiałem przesłanie Twojej wypowiedzi, to chciałbym powiedzieć, że myślę podobnie.
Też żyję po swojemu i jak na dzisiejsze czasy to powiedział bym, że zupełnie pod prąd wszystkim modom, zwyczajom i zachowaniom.
Pierwsze primo, to że jestem tu na forum. Znaczy się, że fotografuję analogiem :-) Kto teraz fotografuje analogiem? Zrobiłem rok temu w podstawówce na wsi kółko fotograficzne. Dyrektor "na siłę" znalazł 6 chętnych. Nikt nie miał nawet najzwyklejszego aparatu cyfrowego. Zdechło śmiercią naturalną :-(
A propo butów, to kupuje od zawsze dobre skórzane buty. Łarze w nich co najmniej 5 lat. Do tego wełniana marynarka i koszula z kołnierzykiem oraz jakieś eleganckie spodnie. Chodzę tak wszędzie, do pracy, do sklepu, do kolegi na piwo, do kościoła.
I chciałbym powiedzieć tak przy okazji, że czuję się wtedy spójny w całej mojej filozofii życia. No wiecie, fotografia analogowa, dobra ambitna muzyka z winyla, czerwone wino od czasu do czasu. Mi to pasuje i czuję się z tym naturalnie i dobrze, bo cenię sobie rzeczy ładne, trwałe, ponadczasowe.
Skiper, widzę, że jesteś '75. Ja jestem '76 :-)
Nie no kurna az taki elegancki nie jestem. Ale mam tak ze wole jedne dzinsy za stwome niz piec za piatke.
Zarcik technika zalapalem i zawsze prosze zone ze jak odwale kite to zeby bron Boze nie sprzedala aparatow za tyle ile jej powiedzialem ze kosztowaly.
A tak powaznie to mysle ze teraz sa czasy online. Wezystko jest szybko i juz. Moje dzieciaki jak maja zrobic cokolwiek co daje final w przyszlosci chocby to byla nastepna minuta to sie poprostu nudza.
Syn gra w pile. Krece z tego filmiki. Obrobka z racji roznycj obowiazkow starego sprzetu i braku umiejetnosci zajmije mi wieki. Rodzice kreca ajfonami i wrzucaja w trakcie meczu. Zgdanijcie ktore filmiki sa ogladane chetniej. Lol
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: Bokeh »

Syn gra w pile. Krece z tego filmiki. Obrobka z racji roznycj obowiazkow starego sprzetu i braku umiejetnosci zajmije mi wieki. Rodzice kreca ajfonami i wrzucaja w trakcie meczu. Zgdanijcie ktore filmiki sa ogladane chetniej. Lol
Pytanie retoryczne.
He he, wiadomo przecież.
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: skiper75 »

Bokeh pisze:
Syn gra w pile. Krece z tego filmiki. Obrobka z racji roznycj obowiazkow starego sprzetu i braku umiejetnosci zajmije mi wieki. Rodzice kreca ajfonami i wrzucaja w trakcie meczu. Zgdanijcie ktore filmiki sa ogladane chetniej. Lol
Pytanie retoryczne.
He he, wiadomo przecież.
Co zrobisz jak nic nie zrobisz. Ale ja mam z tego frajde i wali mnie co reszta o tym mysli Obrazek
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: Z_photo »

technik219 pisze: 20 gru 2020, 12:17 ... za Olympusa OM 2N w 2008 roku w stanie "mint" dałem już tylko 270 złotych. Teraz chcą za niego ponad 400 złotych.
To już nieco nieaktualny poziom cen.
Trzeba mieć spore szczęście, żeby model 2n w bardzo dobrym stanie (również kosmetycznym) kupić za 400 zł lub ich równowartość - oferty z takimi cenami występują, ale są coraz rzadsze.
Jeszcze wyższe ceny uzyskuje model 1n. Zwykła jedynka (bez "n"), której podaż jest spora, nie szokuje ceną, ale kupując nawet dobrze wyglądający egzemplarz trzeba się liczyć z wydatkami pozwalającymi przywrócić aparat do pełnej sprawności. Jednocyfrowe Olympusy jednak warte są takich wydatków.
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: technik219 »

4Rider pisze: 20 gru 2020, 19:37 technik219, głupie gadanie: co Cie obchodzi co będzie po Twojej śmierci?(...) itd.

"Polacy są jak Kanadyjczycy, nie rozumieją sarkazmu, przenośni, ironii. Wszystko biorą jeden do jednego. Zgroza "
Maciej Maleńczuk w wywiadzie dla "Twojego Stylu".
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: 4Rider »

technik219 pisze: 21 gru 2020, 19:07
4Rider pisze: 20 gru 2020, 19:37 technik219, głupie gadanie: co Cie obchodzi co będzie po Twojej śmierci?(...) itd.

"Polacy są jak Kanadyjczycy, nie rozumieją sarkazmu, przenośni, ironii. Wszystko biorą jeden do jednego. Zgroza "
Maciej Maleńczuk w wywiadzie dla "Twojego Stylu".
Taaaa - a koty chodzą ogonem do przodu -
długo nad tym myślałeś, dobę, ale niech Ci będzie, co mi tam...

PS: Kiedy ćpałem z Maleńczukiem w pierwszej połowie lat '90 w Krakówku to on nie gadał tak "mądrze",
I co to jest o zgrozo "Twój Styl"?! - widać z Kukizem za rękę powinien chodzić ---->
aż zacytuję klasyka:
Proza życia to przyjaźni kat, pęka cienka nić
telewizor, meble, mały fiat: oto marzeń szczyt
hej, prorocy moi z gniewnych lat, obrastacie w tłuszcz
już was w swoje szpony dopadł szmal, zdrada płynie z ust
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: technik219 »

O! Widzę, że dotknęło Cię to do żywego. Może nawet wobec samego siebie także powinno się zachowywać ten minimum 2-metrowy dystans? Pomyśl nad tym ;-)
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: 4Rider »

technik219, wcale nie, mój post pisany całkiem na chłodno🐫 ,
jedynie co mogło mnie dotknąć to to co się stało z Maleńczukiem czy Kukizem -
przejście na ciemną stronę mocy zawsze smuci i boli 🐷 ...

PS: a siebie to nawet ja sam już od dawna nie lubię... 👽
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Chore ceny sprzętu na allegro, olx

Post autor: J.A. »

A ja się głupio zapytam,
kto to niby jest Malenczuk, że się go cytuje?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ