Wybór statywu podróżnego

Statywy, światłomierze, skanery.. i wszystko czego jeszcze możemy używac

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Wybór statywu podróżnego

Post autor: mrek »

Mam ten sam świetny model, faktycznie "the best", z tym że katuję go bardziej we wnętrzach niż zewn. Ale zrobił już pewnie z setkę tysięcy zdjęć więc sporo zapinań i odpinań oraz dźwigał niejedno z większego formatu (max to 15 kg Mentora Panoramy, ale tylko na wprost i na chwilę).
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Wybór statywu podróżnego

Post autor: zladygin »

szable pisze: 21 gru 2020, 15:11 Mój z popękanymi zaciskami to Manfrotto 055 Pro B
Te pęknięcia pochodzą zapewne od zbyt mocnego dokręcania śrub regulacyjnych.
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Wybór statywu podróżnego

Post autor: zladygin »

JacekK pisze: 21 gru 2020, 14:27 Właśnie byłem w podobnej "potrzebie" posiadania podróżnego statywu i kupiłem (trochę w ciemno) Vanguarda Veste, ale ze skręcanymi zaciskami. Jaki jest :?: :?: :?: Jeszcze nie miałem okazji użyć go w terenie. Może ktoś z Was tego używa?
Miałem Vanguarda, ale chyba trochę mocniejszego - nie pamiętam modelu, bo od ponad roku jest w naprawie. Też z zakręcanymi nogami. Służył mi dość długo pod 4x5, do czasu aż mu osobiście wyrwałem segment z jednej nogi. Nawet zbyt dużej siły nie użyłem.
Zastąpiłem go Fotopro - też nie pamiętam jaki model, nogi trzysegmentowe - ale głowicę kulową zastąpiłem manffrotowską MHXPRO-3WG. Czasami zakręcanie jest upierdliwe, ale w sumie jest ok.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Wybór statywu podróżnego

Post autor: aka »

zladygin pisze: 21 gru 2020, 16:07 wyrwałem segment z jednej nogi
Ja rozkręciłem jeden zacisk w Gitzo, szczęśliwie w domu i bez obciążenia. Trzeba uważać również przy dokręcaniu blokady, ani za mocno, ani a słabo. Zacisk wydaje się prostszy w praktyce - klikasz i już.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Wybór statywu podróżnego

Post autor: mrek »

szable pisze: 21 gru 2020, 15:11 też skontaktowałem się z podlinkowanym serwisem, zobaczymy co odpowiedzą.
Dzięki za link!
Mnie już odpowiedzieli i przyślą mi taki kluczyk gratis.
A Ty masz odpowiedź?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Wybór statywu podróżnego

Post autor: szable »

tak, błyskawiczna odpowiedź. Jeden taki języczek od nowszej wersji, podobno masywniejszy niż ta stara opcja - około 31PLN. 6szt daje ~200PLN. Chyba się skuszę. Do moich zastosowań nie widzę jakiejś alternatywy statywowej na horyzoncie.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Wybór statywu podróżnego

Post autor: mrek »

"Języczek" czyli komplet zapięcia? Na każdą średnicę nogi?
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Wybór statywu podróżnego

Post autor: szable »

ten listek plastikowy. śruba zostaje ta co była, tak zrozumiałem. Na jedną średnicę 31 zeta na drugą 33 zeta chyba jakoś tak. W sumie prawie 200 zł. Zdecydowałem że zamówię , przyjdzie to dam znać.
Adams
-#
Posty: 848
Rejestracja: 12 mar 2007, 15:28
Lokalizacja: Poznań

Wybór statywu podróżnego

Post autor: Adams »

Mój 190 został kupiony w 2001roku.
Przeszedł wiele i nic z nim sie nie dzieje złego. Kiedyś tylko musiałem wymienić jeden zatrzask, pękł ze względu na zbyt mocne skręcenie śruby.
Zeiss I(N)ikon
https://podologiapoznan.pl/
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
JacekK
-#
Posty: 68
Rejestracja: 29 lis 2020, 12:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Wybór statywu podróżnego

Post autor: JacekK »

zladygin Dzięki. Myślę, że dobrze trafiłem. Nie mam ciężkiego sprzętu, najczęściej podpinam do lekkiego bezlusterkowca i do różnych małych i niewystających daleko poza środek statywu odtimerów (Ercony, Bessy 66, Flexareta). Po rozłożeniu sztywny, po złożeniu jest "akuratny" wagowo i rozmiarowo.
ODPOWIEDZ