[K] Wężyk spustowy

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

maetwu
-#
Posty: 114
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:41
Lokalizacja: Kraków

[K] Wężyk spustowy

Post autor: maetwu »

Jak w temacie powyżej, kupię wężyk spustowy, jak najmniej awaryjny, niezawodny, z blokadą do długich czasów naświetlania, pasujący do zatrzasku przy wklęsłych płytkach linhofa. (Mam dwa wężyki, jeden stary produkcji niewiadomej wyskakuje czasami z tego klipsu i nie ma blokady, drugi, produkcji chińskiej ma tak długie to mocowanie, że nie działa to trzymadełko od płytki linhofa na wcisk- nie łapie go.)
Może ktoś ma na zbyciu, coś porządnego?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Wężyk spustowy

Post autor: 4Rider »

maetwu pisze: 19 gru 2020, 00:48 produkcji chińskiej ma tak długie to mocowanie
mnie się pół tego mocowania w takim uksyło gdy nosiłem wkręcony do Mamiya TLR.... i teraz pasuje do Bronica 8-)
Możesz spróbować kawałek uciąć nawet kombinerkami - to miękki metal..
Wężyki to towar deficytowy teraz, sam jakiś czas temu szukałam i w końcu znalazłem, dwa stare nieużywane, ale krótkie...
A zeszmelcowałam wogle ich już trochę...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
maetwu
-#
Posty: 114
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:41
Lokalizacja: Kraków

[K] Wężyk spustowy

Post autor: maetwu »

Jednak problem tkwi chyba w braku gładkiej nakładki linhofa do mocowania wężyka.
Załączniki
Taka gładka nakładka.
Taka gładka nakładka.
Linhof_41066_Nipple_Linhof_Studio_a2219.jpg (60.08 KiB) Przejrzano 1168 razy
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Wężyk spustowy

Post autor: 4Rider »

maetwu pisze: 19 gru 2020, 20:21 Jednak problem tkwi chyba w braku gładkiej nakładki linhofa do mocowania wężyka.
a to takiej nie znam...

A obiektyw nie ma normalnego gniazdka do wężyka wkręcenia?

No nie znam Linhofa z większych formatów to starsze konstrukcje mam..

Taki?
Przechwytywanie.JPG
Tam widać że można chyba bezpośrednio do obiektywu też wężyk wkręcić, - przydałby się tylko jakiś miękki nie sztywny
Ostatnio zmieniony 19 gru 2020, 21:12 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
maetwu
-#
Posty: 114
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:41
Lokalizacja: Kraków

[K] Wężyk spustowy

Post autor: maetwu »

Właśnie wstawiałem link, dokładnie tak to wygląda, próbowałem wkręcać wężyk bezpośrednio, ale to katorga, miejsca mało, na zimnie lub w jakimkolwiek terenie szkoda czasu na takie manipulacje.
Mają to w Wielkiej Brytanii, ale poczekam jeszcze kilka dni, może ktoś ma taki wężyk linhofa z tą gładką nakładką w Polsce.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Wężyk spustowy

Post autor: 4Rider »

maetwu pisze: 19 gru 2020, 21:11miejsca mało
Acha, no tak wygląda że mało.
Patrzałem na ebay, ale nic nie ma - są tylko te chińskie co u nas na allegro... :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10062
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[K] Wężyk spustowy

Post autor: J.A. »

maetwu, a ta nakładka, to nie jest po prostu nakrętka na zwykły stożkowy gwint wężyka?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
maetwu
-#
Posty: 114
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:41
Lokalizacja: Kraków

[K] Wężyk spustowy

Post autor: maetwu »

J.A. pisze: 19 gru 2020, 21:57 maetwu, a ta nakładka, to nie jest po prostu nakrętka na zwykły stożkowy gwint wężyka?
Dokładnie coś takiego, pierwszy raz coś takiego widzę. Oczywiście biorę też pod uwagę normalny wężyk bez tej nakładki/nakrętki, jeśli ktoś ma go wypróbowanego z tym szybkim zatrzaskiem linhofa. Patrząc do środka tego mocowania na płytce domyślam się, że jest to po prostu taka nakręcana gładka krawędź o którą może się wężyk zahaczyć w tym mocowaniu. Możliwe, że jest to niepotrzebne i są wężyki, które działają, trzymają się w tym mocowaniu. Jeden z moich przy delikatnym obchodzeniu, trzyma się, ale nie mam w nim blokady. Dlatego szukam, czegoś co będzie się trzymać i będzie miało blokadę.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

[K] Wężyk spustowy

Post autor: mrek »

maetwu pisze: 19 gru 2020, 21:11 Właśnie wstawiałem link, dokładnie tak to wygląda, próbowałem wkręcać wężyk bezpośrednio, ale to katorga, miejsca mało, na zimnie lub w jakimkolwiek terenie szkoda czasu na takie manipulacje.
Dziś zgrabiałymi palcami wkręcałem wężyk w stary obiektyw Walensak 135 mm.
Pomogło zdjęcie obiektywu i wkręcenie wężyka przed założeniem obiektywu.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
maetwu
-#
Posty: 114
Rejestracja: 13 lut 2018, 10:41
Lokalizacja: Kraków

[K] Wężyk spustowy

Post autor: maetwu »

mrek pisze: 20 gru 2020, 20:28
maetwu pisze: 19 gru 2020, 21:11 Właśnie wstawiałem link, dokładnie tak to wygląda, próbowałem wkręcać wężyk bezpośrednio, ale to katorga, miejsca mało, na zimnie lub w jakimkolwiek terenie szkoda czasu na takie manipulacje.
Dziś zgrabiałymi palcami wkręcałem wężyk w stary obiektyw Walensak 135 mm.
Pomogło zdjęcie obiektywu i wkręcenie wężyka przed założeniem obiektywu.
Miałem ostatnio podobne sytuacje, dlatego poszukuję jakiegoś rozwiązania, by mierzyć się z materią jak najmniej. :->
ODPOWIEDZ