Obiektywy Nikon

Obiektywy do aparatów i powiększalników.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Rafi
-#
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2020, 22:33

Obiektywy Nikon

Post autor: Rafi »

Witam wszystkich na forum. Jestem tu nowy i proszę was o info ile mogą być warte te dwa obiektywy ?
Załączniki
Proszę o pomoc w wycenie
Proszę o pomoc w wycenie
Proszę o pomoc w wycenie
Proszę o pomoc w wycenie
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Obiektywy Nikon

Post autor: Imperitus »

Wchodzisz na allphotolenses.com i sprawdzasz
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektywy Nikon

Post autor: 4Rider »

A fuj!
Nie dość że do Nikona to jeszcze do syfrówki :oops: :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Vox
-#
Posty: 150
Rejestracja: 05 kwie 2019, 10:32

Obiektywy Nikon

Post autor: Vox »

Ten drugi zoom niekoniecznie do cyfry.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektywy Nikon

Post autor: 4Rider »

Vox pisze: 06 gru 2020, 12:06 Ten drugi zoom niekoniecznie do cyfry.
No wiem, ale wygląda jak do cyfry, taki jakiś sztuczny, złocony: VR ED literka D :mrgreen:
(tak wiem te do analoga też bywały z D - mam takie z ostatnimi modelami Minolty)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektywy Nikon

Post autor: aka »

4Rider pisze: 06 gru 2020, 11:41 Nie dość że do Nikona to jeszcze do syfrówki
Drugi jak najbardziej na pełną klatkę, analog czy cyfra nie ma to znaczenia.
Pierwszy do DX/APS-C czyli na "pół klatki". Na pełnej klatce od 20 mm w górę nie winietuje, wiem bo mam.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektywy Nikon

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 06 gru 2020, 13:34
4Rider pisze: 06 gru 2020, 11:41 Nie dość że do Nikona to jeszcze do syfrówki
Drugi jak najbardziej na pełną klatkę, analog czy cyfra nie ma to znaczenia.
Pierwszy do DX/APS-C czyli na "pół klatki". Na pełnej klatce od 20 mm w górę nie winietuje, wiem bo mam.
No naprawdę wielkie odkrycie - już pisałem że posiadam ową świadomość specyfikacji, a nawet rechot dodałem obrazkowy: :mrgreen:
Ale ze względu na pierwszy i podobność drugiego do pierwszego i że jako są razem to z prawdopodobieństwem granicznym💯 wiadome jest jak były użytkowane i dlatego napisałem co napisałem i w tym miejscu muszę jeszcze wyjaśnić że nie mam garba ani jednego ani tym bardziej dwóch... 🐫

PS: co do cyfrowych obiektywów też używałem do analogów kity Sony i te co są od 18mm nie winietują od 23 mm 8-)

PS: Wy tu tak wszyscy wszystko precyzyjnie, od linijki i na poważnie, a poezja, a między_wiersze❓
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektywy Nikon

Post autor: aka »

4Rider pisze: 06 gru 2020, 14:18 cyfrowych obiektywów
Jakiś nowy wynalazek?
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektywy Nikon

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 06 gru 2020, 15:14
4Rider pisze: 06 gru 2020, 14:18 cyfrowych obiektywów
Jakiś nowy wynalazek?
Nie taki nowy, amerykański Panie Inżynierze :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektywy Nikon

Post autor: aka »

4Rider pisze: 06 gru 2020, 15:16 Panie Inżynierze
Tylko bez epitetów poproszę. ;-) A tak przy okazji - ten na zdjęciu też jest cyfrowy?
Załączniki
Pentax_Auto_110_18mm_lens.jpg
Pentax_Auto_110_18mm_lens.jpg (52.98 KiB) Przejrzano 2938 razy
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Obiektywy Nikon

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 06 gru 2020, 15:26 A tak przy okazji - ten na zdjęciu też jest cyfrowy?
Mnie Starego Misia na Sztuczny Miód chciałeś przerobić? 🐻

Wiadomo że to do filmu 110 🎞 📸


PS: patrzę a tam nawet na tym obiektywie jest napisane 110 🤣
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektywy Nikon

Post autor: aka »

4Rider pisze: 06 gru 2020, 15:37 Mnie Starego Misia na Sztuczny Miód chciałeś przerobić?
:-D
No nie. Rzecz w tym, że "cyfrowy" w odniesieniu do obiektywu to niezbyt trafne określenie. Jak skonstruowany do krycia matrycy APS-C, a nie pełnej klatki 135, to niby jest "cyfrowy"? Jeśli tak, to przez analogię, Pentax-110 nie kryjąc pełnej klatki też jest "cyfrowy". ;-)
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Obiektywy Nikon

Post autor: J.A. »

Trochę się zapędziłeś kolego aka, z tymi analogiami.
Cyfrowe obiektywy jak najbardziej istnieją. Bo powstały specjalnie do naświetlania matryc.
Bardzo dobre szerokie „eLki” do EOSów szyły za grosze bo się nie nadawały do matryc nawet tych „pełnoklatkowych”.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Z_photo
-#
Posty: 987
Rejestracja: 14 gru 2018, 01:46
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Obiektywy Nikon

Post autor: Z_photo »

4Rider pisze: 06 gru 2020, 15:37 Wiadomo że to do filmu 110 🎞 📸
Niekoniecznie do filmu: https://www.manuellfokus.no/pentax-110-18mm-f2-8/ ;-)
_________________________________________________________________________________
Warto mieć małego bzika i go pielęgnować - żeby dużego nie dostać.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Obiektywy Nikon

Post autor: aka »

J.A. pisze: 06 gru 2020, 16:39 Trochę się zapędziłeś kolego aka, z tymi analogiami.
Cyfrowe obiektywy jak najbardziej istnieją. Bo powstały specjalnie do naświetlania matryc.
Bardzo dobre szerokie „eLki” do EOSów szyły za grosze bo się nie nadawały do matryc nawet tych „pełnoklatkowych”.
No bo Canon to kiepska firma jest... ;-) A na poważnie, to że eLKi się nie nadawały to jeszcze nie powód, żeby współczesne obiektywy nazywać "cyfrowymi" bo bardzo dobrze się sprawdzają z filmem. Mam Nikkora 24-70 mm f/2.8 G ED AF-S, zwanego "stałkojebcem" i jest dobry na cyfrze i na filmie, czyli jest "cyfrowo-analogowy"? Ten Nikkor z wątku 12-24, jest pomyślany dla APS-C, jest stosunkowo lekki i relatywnie niezbyt drogi i nie kryje całej klatki FX na krótszych ogniskowych, ale od 20 mm jest bardzo dobry również na filmie, ale to nie powód by go nazywać "cyfrowym".
ODPOWIEDZ