[K] Obiektyw do Kieva 88

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: Nomad »

technik219 pisze: 02 gru 2020, 21:34 ii "solidna czwórka".
Pamiętam jak niegdyś wybrzydzano na radziecką optykę, mlaskając na widok "enerdowskiej". To były jakieś nasze kompleksy, że wszystko co z zachodu, nawet tego zaodrzańskiego jest lepsze. Optyka "ze wschodu" okazuje się teraz całkiem-całkiem. W porównaniu do tych fantastycznych plastików wzbudza respekt solidnym szkłem, stalą i mosiądzami. I znowu jest "w cenie". Fakt: rozrzut jakościowy to nie mit. Jednak zdecydowaną większość tych obiektywów goniących plan produkcyjny da się wyregulować.
No nie do końca. Krzywo wklejonej tylnej soczewki w Jupiterze 12 nie naprostujesz.
Podobnie upierdliwe są opiłki metalu sypiące się z listków przysłony.
Ale też np Kalejnarowi zazwyczaj niczego nie brakowało jako długiej portretówce, Jupitery prawidłowo złożone robiły robotę.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: technik219 »

Quasi Petzvala robi się odwracając przednią soczewkę. Na quasi Trioplana odwraca się tylną soczewkę. Oczywiście fotografuje się przy pełnej przysłonie, chociaż można popróbować 2,8 - 4. Dobre efekty daje zastosownie w tych układach konwertera 2x.
Lux mea lex
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

[K] Obiektyw do Kieva 88

Post autor: 4Rider »

technik219, wielkie dzięki dzięki i przypomniało mi się nawet ze kiedyś wiedziałem, ale się zastanawiam na co mi to w zasadzie....? Jednym słowem odechcialo mi się ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ