Szukam / kupię zestaw chemii ORWO C-9165 oraz AGFA process 41

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Samuel Knoll
-#
Posty: 35
Rejestracja: 20 lip 2018, 23:05

Szukam / kupię zestaw chemii ORWO C-9165 oraz AGFA process 41

Post autor: Samuel Knoll »

Witam wszystkich!

Szukam kompletnych/nieotwieranych zestawów chemii (najchętniej w proszku, ale i w płynie też) produkowanych chyba do końca lat 80tych przez ORWO (proces C-9165 do kolorowych diapozytywów) oraz przez AGFĘ (AGFA proces 41). Może komuś zajmuje miejsce w piwnicy i chciałby się pozbyć? W 2018 roku ktoś próbował sprzedać na Alledrogo oryginalnie zamknięty zestaw do C-9165, znalazłem aukcję w archiwum serwisu, nikt nie kupił wtedy, może to ktoś z naszego grona sprzedawał? Poniżej przykładowe zdjęcia z Internetu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zdaję sobie sprawę że po tylu latach chemia ta już prawdopodobnie działać nie będzie, jednakże mam pilną potrzebę posiadania tychże zestawów.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Szukam / kupię zestaw chemii ORWO C-9165 oraz AGFA process 41

Post autor: Imperitus »

Samuel Knoll, gdybyś jednak zapragnął kiedyś użyć takiej chemii to mam receptury i chętnie się podzielę. Tak tylko mówię ;-)
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Samuel Knoll
-#
Posty: 35
Rejestracja: 20 lip 2018, 23:05

Szukam / kupię zestaw chemii ORWO C-9165 oraz AGFA process 41

Post autor: Samuel Knoll »

Imperitus, dziękuje z chęć pomocy, sam mam pokaźną biblioteczkę książek o tematyce fotograficznej, i recepturę procesu C-9165 posiadam. Jednakże poskładanie tego to koszt wysoki z uwagi na to, że niektóre składniki są sprzedawane jedynie w dużych ilościach.

Chcę spróbować szczęścia ze starymi zestawami, i jest to plan przemyślany. Więc gdyby ktoś miał jeden z zestawów w/w, i chciałby się z nim rozstać, do zapraszam do kontaktu.
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Szukam / kupię zestaw chemii ORWO C-9165 oraz AGFA process 41

Post autor: Imperitus »

Samuel Knoll, tutaj facet ma masę chemii Orwo, może coś się znajdzie
https://allegrolokalnie.pl/oferta/zesta ... prl-unikat
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
kriswojno
-#
Posty: 47
Rejestracja: 09 gru 2012, 21:50
Lokalizacja: Warszawa

Szukam / kupię zestaw chemii ORWO C-9165 oraz AGFA process 41

Post autor: kriswojno »

Przepraszam że się wtrącam... a może interesuje Cię (lub kogoś innego) Process 82u.85 82CDu85CD Agfacolor?
ODPOWIEDZ