Zakupy w Azji [i nie tylko]

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 01 paź 2020, 02:31 Napisz mi proszę kto się zajmuje taką rewitalizacją.
Przepraszam, ale nie mogę Ci tu pomóc - to była usługa-przysługa po starej znajomości
i ten człowiek nie zajmuje się już tym zawodowo...
Ale myślę że w Krakowie na pewno znajdzie się ktoś taki...
Pozdrawiam i przykro mi że nie mogłem Ci pomóc... :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

Ależ, no problem. W ciemnicy mam starego 3 silnikowego technicsa i trochę mi pływają moje stare kasety, ale ponieważ od 40 lat znam każdą nutkę na tych nagraniach to sobie donucam ;)
Brakuje mi w kaseciakach funkcji losowego odtwarzania utworów, które znam od blisko półwiecza
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: LD »

mrek pisze: 02 paź 2020, 07:30 Ależ, no problem. W ciemnicy mam starego 3 silnikowego technicsa i trochę mi pływają moje stare kasety, ale ponieważ od 40 lat znam każdą nutkę na tych nagraniach to sobie donucam ;)
Brakuje mi w kaseciakach funkcji losowego odtwarzania utworów, które znam od blisko półwiecza
Może trzeba tylko paski wymienić i przestaną "pływać" kasety. Jak i to model tego Technicsa?
Co do losowych odtwarzań utworów to nie CD, w kaseciakach nie spotkałem czegoś takiego.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

LD pisze: 02 paź 2020, 10:11Może trzeba tylko paski wymienić i przestaną "pływać" kasety. Jak i to model tego Technicsa?
Tam chyba nie ma pasków, to pewnie Digital Servo Quartz DD. Co prawda wałki są dwa i sądzę, że połączenie pomiędzy nimi jest mechaniczne (bo inaczej musiał by mieć 4 silniki) ale nie zaglądałem. Zabrałem spod śmietnika i używam. Potem się dowiedziałem, że to sąsiad z dołu wystawił bo mu żona kazała. Mojej na wszeli wypadek nie zapraszam do ciemnicy. Modelu nie pamiętam.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 02 paź 2020, 10:36 Tam chyba nie ma pasków
Też mam magnetofon z napędem bezpośrednim - bezpaskowy. Spróbuj wyczyścić tor przesuwu taśmy i odkurz w środku, nasmaruj mechanizm - powinno pomóc. Te bezpaskowe powinny być jak silniki w autach na łańcuchu - prawie bezobsługowe...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: LD »

4Rider pisze: 02 paź 2020, 10:46
mrek pisze: 02 paź 2020, 10:36 Tam chyba nie ma pasków
Też mam magnetofon z napędem bezpośrednim - bezpaskowy. Spróbuj wyczyścić tor przesuwu taśmy i odkurz w środku, nasmaruj mechanizm - powinno pomóc. Te bezpaskowe powinny być jak silniki w autach na łańcuchu - prawie bezobsługowe...
Dla ścisłości magnetofon z napędem bezpośrednim to nie znaczy od razu że nie ma pasków. Pierwszy z brzegu Kenwood KX9010, napęd bezpośredni na wałek przesuwu a napęd lewego capstana paskiem, hamulec lewej szpulki też jest realizowany za pomocą paska. Napęd bezpośredni oznacza że wałek przesuwu napędzany jest tym silnikiem bezpośrednio ale już dowijanie czy przewijanie realizowane jest poprzez przeniesienie na zębatki paskami. Po prostu trzeba znać typ i wtedy okaże się co siedzi w środku.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

LD pisze: 02 paź 2020, 13:13 Po prostu trzeba znać typ i wtedy okaże się co siedzi w środku.
Zszedłem do ciemnicy i odczytałem model Technics RS-B965
Poszperam w sieci... i wyjaśniło się
Trzy silniki to Motor: 1 x reel, 1 x capstan, 1 x door
I faktycznie, drugi wałek napędzany jest paskiem
Obrazek
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: LD »

mrek pisze: 02 paź 2020, 17:09Technics RS-B965
Odnośnie określenia ciemni ciemnica dość niefortunne.
Jak byś chciał się pozbyć magnetofonu, tzn jak całkiem padnie, chętnie go przygarnę.
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

Fortunne i moje moje własne: ciemnia w piwnicy to nic innego jak ciemnica :-)
Niestety, nie oddam bo mam po jakimś kolekcjonerze (koleżanka likwidowała mieszkanie) stos kaset Stilonu z nagraniami muzyki poważnej z PR II z lat 80-90 + wycineczki programu radiowego z gazet. To był kolekcjoner klasa! A niektóre audycje odtwarzane z CD, o czym w zapowiedzi z dumą donosił redaktor PR II.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

LD pisze: 02 paź 2020, 17:47
mrek pisze: 02 paź 2020, 17:09Technics RS-B965
Jak byś chciał się pozbyć magnetofonu, tzn jak całkiem padnie, chętnie go przygarnę.
raczej całkiem nie padnie, a myślę że ktoś tu jakiejś okazji szuka - zatem podaje średnia wartość od 1200 PLN za takiego do remontu nawet do 1800 PLN za odrestaurowanego..
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
mrek
-#
Posty: 2337
Rejestracja: 07 mar 2007, 03:17
Lokalizacja: Kraków

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: mrek »

Też znalazłem aukcje zawierające pobożne życzenia sprzedających ale doczytałem także, że ten model choć niby topowy, to muzykę odtwarza jak mp3.
Dla mnie wystarczy, a największa jego zaleta to potencjometr na wyjściu słuchawkowym.
od 24x36 po 18x24 + szkiełko i oko
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

mrek pisze: 02 paź 2020, 18:20 to muzykę odtwarza jak mp3.
No to już lata '90 i nigdy nie lubiłem nazwy tej firmy, ja używam teraz Kenwood'a z pierwszej połowy lat '80 [wtedy full_wypas]
- ale mam też inne z lat '70 - '80 [Fisher i Sony] - i szczerze jak przepuszczę dźwięki przez Ampka Kena to ja nie słyszę różnicy między mp3 320kb/s a kasetą wydaną w latach '90 -'00 czy też nagraną dziś z radia... - no ale tym audiofilem nie jestem, jak i nawet foto_ortodoksem... :mrgreen:
mrek pisze: 02 paź 2020, 18:20 a największa jego zaleta to potencjometr na wyjściu słuchawkowym.
ten mój przy nodze też ma 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: LD »

4Rider pisze: 02 paź 2020, 17:57
LD pisze: 02 paź 2020, 17:47
mrek pisze: 02 paź 2020, 17:09Technics RS-B965
Jak byś chciał się pozbyć magnetofonu, tzn jak całkiem padnie, chętnie go przygarnę.
raczej całkiem nie padnie, a myślę że ktoś tu jakiejś okazji szuka - zatem podaje średnia wartość od 1200 PLN za takiego do remontu nawet do 1800 PLN za odrestaurowanego..
Okazji nie szukam, naciągać nikogo nie zamierzałem, sam mam 3 i je używam. A pytać zawsze warto :)
Z tym remontem ro różnie bywa, taka niby drobna rzecz jak rolka dociskowa. Kupujesz, sprzedawca pisze jak oryginał, a później okazuje się taśma lata jak chce w kasecie i klniesz bo Ci taśmę (ulubioną, jedyną) pogięło lub zrobiło nitkę bo rolka to nie walec tylko beczka. Oryginalnych, nowych nikt nie produkuje. Sam swoje naprawiałem to wiem o czym piszę.
Zresztą sam wiesz że z aparatami jest tak samo.
LD
-#
Posty: 457
Rejestracja: 20 kwie 2009, 11:43

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: LD »

mrek pisze: 02 paź 2020, 17:54 Fortunne i moje moje własne: ciemnia w piwnicy to nic innego jak ciemnica :-)
Tak dla przypomnienia:
Ciemnica – w chrześcijaństwie tymczasowa kaplica do przechowywania Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum. Ciemnica to ozdobiona okolicznościowa kaplica lub ołtarz do przechowywania Najświętszego Sakramentu od mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do liturgii Wielkiego Piątku.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zakupy w Azji [i nie tylko]

Post autor: 4Rider »

Tak dla upomnienia:
LD pisze: 02 paź 2020, 18:45 Tak dla przypomnienia:

Ciemnica – w chrześcijaństwie tymczasowa kaplica do przechowywania Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum. Ciemnica to ozdobiona okolicznościowa kaplica lub ołtarz do przechowywania Najświętszego Sakramentu od mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do liturgii Wielkiego Piątku.
Ja ciee krynce, powinno być tak jeśli już:
Ciemnica – w chrześcijaństwie tymczasowa kaplica do przechowywania Najświętszego Sakramentu w czasie Triduum. Ciemnica to ozdobiona okolicznościowa kaplica lub ołtarz do przechowywania Najświętszego Sakramentu od mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek do liturgii Wielkiego Piątku.


https://www.google.com/search?q=Ciemnic ... e&ie=UTF-8


ale niżej mogłeś też zobaczyć:

https://pl.wiktionary.org/wiki/ciemnica


nie ma jak fiksacja funkcjonalna wynikająca z definicji kopiuj wklej :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ