Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: rbit9n »

w przypadku Yashiki Electro 35GSN to tak, fabrycznie jest w obwodzie za baterią dioda, która obniża napięcie do 5,6V, więc można spokojnie używać 4LR44 lub 4SR44. nawet jeśli aparat jest sprawny, to dobrze sprawdzić podkładkę pod suwakiem włączającym światłomierz, tzw pad of death. no i trzecią sprawą jest to, że jak padną rezystory w obiektywie, to zgon i kaplica, chyba że znasz dobrego elektronika.
a co do rozmiarów...

Obrazek

aha, w mojej Minolcie Dynax 5 z 2003 roku zaczął żółknąć wizjer, lustra czy co tam jest, niby nie wpływa na zdjęcia, ale na komfort używania tak.
"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Imperitus »

Potorikku..., jak zależy Ci na rozmiarze a to w streecie ma znaczenie- to naprawdę rozważ Olka albo Pentaxa me super- jest nawet mniejszy
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
Potorikku...
-#
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2020, 01:07

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Potorikku... »

wosk pisze: 22 sie 2020, 06:38 "Popatrzę Minoltę Maxum 7000 bardzo dokładnie..."
Chcesz taką za darmo, tzn za koszty przesyłki? Z kitowym szkłem - wiem, będziesz musiał kupić coś lepszego, jeśli Ci system będzie pasował...
Bardzo dziękuję za tak miłą propozycję. Chętnie popracowałbym z tym aparatem, na pewno byłby świetny na start, trochę mi jednak niezręcznie przyjmować taki sprzęt za darmo, dlatego proszę, aby się Pan jeszcze namyślił i w wiadomości prywatnej zaproponował jakąś kwotę uwzględniającą koszty przesyłki i sam aparat :mrgreen: .
rbit9n pisze: 22 sie 2020, 07:10 w przypadku Yashiki Electro 35GSN to tak, fabrycznie jest w obwodzie za baterią dioda, która obniża napięcie do 5,6V, więc można spokojnie używać 4LR44 lub 4SR44. nawet jeśli aparat jest sprawny, to dobrze sprawdzić podkładkę pod suwakiem włączającym światłomierz, tzw pad of death. no i trzecią sprawą jest to, że jak padną rezystory w obiektywie, to zgon i kaplica, chyba że znasz dobrego elektronika.
a co do rozmiarów...

Obrazek

aha, w mojej Minolcie Dynax 5 z 2003 roku zaczął żółknąć wizjer, lustra czy co tam jest, niby nie wpływa na zdjęcia, ale na komfort używania tak.
Dziękuję bardzo za wskazówki dotyczące tego aparatu. Na pewno kiedyś, kiedy będę aparat ten kupował, to zwrócę uwagę na te elementy. Co do rezystorów, to z nimi problemów by nie było, męska część rodziny zna się na tym dosyć dobrze :mrgreen: . Będę raczej polował na jakąś okazję, bo na sam początek zabawy kupię jakąś lustrzankę, Forumowicze wiedzą, co mówią ;-) .
Imperitus pisze: 22 sie 2020, 09:39 Potorikku..., jak zależy Ci na rozmiarze a to w streecie ma znaczenie- to naprawdę rozważ Olka albo Pentaxa me super- jest nawet mniejszy
Rozważę na pewno, chociaż być może dzięki uprzejmości stanę się posiadaczem Minolty Maxum :-D . Jeśli nie, to będę szukał podobnej, bądź właśnie Pentaxa/Olympusa/Minoltę.
Potorikku...
-#
Posty: 13
Rejestracja: 20 sie 2020, 01:07

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: Potorikku... »

Czołem Forumowicze!
Na zakończenie mojego pierwszego (i na pewno nie ostatniego) tematu na tym forum, chciałbym wszystkim podziękować za pomoc. Dzięki Wam mogę z całą pewnością powiedzieć, że mam dobry start w fotografii analogowej. Wiem nie tylko to, co kupować, ale także jak i gdzie to robić, co na pewno się przyda, w niedalekiej przyszłości :mrgreen: . Specjalne podziękowania należą się Użytkownikowi wosk, który.... Podarował mi aparat Minolta 7000 AF. Bardzo przyjemnie robi się nim zdjęcia i z ogromną dumą patrzę na pierwszą lustrzankę z użytecznym autofocusem. Jest ona w świetnym stanie wizualnym i technicznym, była już na wyjeździe, gdzie "wystrzelałem" niemal całą rolkę HP-5 plus'a... Dziękuję raz jeszcze, pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę tylko ostrych i pięknych zdjęć.
Obrazek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: 4Rider »

No wiedziałem że będzie się kręcić 8-)
Poznaje obiektyw ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: aka »

Potorikku... pisze: 29 sie 2020, 17:07 mam dobry start w fotografii analogowej
O! i o to chodziło. Powodzenia i wytrwałości w rozwijaniu tego szlachetnego hobby. :-)
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: wosk »

Potorikku... pisze: 29 sie 2020, 17:07 Jest ona w świetnym stanie wizualnym i technicznym, była już na wyjeździe, gdzie "wystrzelałem" niemal całą rolkę HP-5 plus'a...
4Rider pisze: 29 sie 2020, 17:55 Poznaje obiektyw ;-)
Sprzęt był już w paru bardzo dobrych rękach :-) i trafił w kolejne. Niech służy!
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Pierwszy aparat analogowy dla amatora

Post autor: 4Rider »

wosk pisze: 12 wrz 2020, 09:49Niech służy!
4Rider pisze: 29 sie 2020, 17:55 No wiedziałem że będzie się kręcić
8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ