wychodzę z ukrycia

Jak pokazac fotografie? Albumy, Passe partout, podklejanie zdjęc, prezentacje i strony www

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wychodzę z ukrycia

Post autor: J.A. »

aka, Grupa Fotograficzna Auschwitz. Po co się ograniczać.

Miburo, pewnych rzeczy się w Polsce po prostu nie robi.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

wychodzę z ukrycia

Post autor: skiper75 »

J.A. pisze:aka, Grupa Fotograficzna Auschwitz. Po co się ograniczać.

Miburo, pewnych rzeczy się w Polsce po prostu nie robi.
Musze sie odezwac. Poprostu pewnych rzeczy sie nie robi. Nie tylko w Polsce. Zwlaszcza jesli maja konotacje publiczna. A jak sa publiczne i aspiruja do miana sztuki szeroko pojmowanej to jednak powinny uszanowac pewne nazwijmy to zwyczaje.
Mnie tam jakas grupa na slasku ktora cyka familoki jest obojetna ale jak zobaczylem nazwe w watku to od razu mialem przed oczami jakis kompleks ludzi ktorzy sie tak nazwali.
Ale to tylko moje zdanie.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

wychodzę z ukrycia

Post autor: aka »

J.A. pisze: 29 kwie 2020, 12:23 aka, Grupa Fotograficzna Auschwitz. Po co się ograniczać.

Miburo, pewnych rzeczy się w Polsce po prostu nie robi.
W punkt.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

wychodzę z ukrycia

Post autor: pelovsky »

O panie, dobrze, że nikt z Was nie stał w manifestacji przeciwko zespołowi Myslovitz, to była dopiero obraza Polskości przez wielkie Pe!
Awatar użytkownika
rbit9n
-# jr admin
Posty: 5561
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:18
Lokalizacja: Rajsze
Kontakt:

wychodzę z ukrycia

Post autor: rbit9n »

"Cítíte to? Cítíte to? Fenidon, synku. Nic jinýho na světě takhle nevoní. Zbožňuju vůni fenidonu po ránu."
Podplukovník William "Bill" Kilgore


zemsta toxycznego fotomutanta flickr
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

wychodzę z ukrycia

Post autor: pelovsky »

To już jest po prostu zgroza.
ukryta opcja niemiecka, zdrada stanu chyba?
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

wychodzę z ukrycia

Post autor: aka »

rbit9n pisze: 29 kwie 2020, 18:54 co tam Myslovitz

https://youtu.be/UUAD3uFt7SA
pelovsky pisze: 29 kwie 2020, 18:59 To już jest po prostu zgroza.
ukryta opcja niemiecka, zdrada stanu chyba?
Górny Śląsk (łac. Silesia Superior, śl. Gůrny Ślůnsk[1], cz. Horní Slezsko, dś. Aeberschläsing, Oberschläsing, niem. Oberschlesien)

Mysłowice (łac. Mislovia[3], śl. Mysłowice[4], cz. Myslovice, niem. Myslowitz)

Do wyboru, do koloru ...

Jeszcze tu pole do popisu:

Gdańsk (kaszub. Gduńsk[6], niem. Danzig, łac. Gedanum, Dantiscum[7])
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

wychodzę z ukrycia

Post autor: Henry »

aka pisze: 29 kwie 2020, 12:09 Wiem, różne miejsca, różna historia...
Jeśli ta nazwa jest dla Ciebie "manifestacją" to tylko Ci się wydaje że wiesz...
J.A. pisze: 29 kwie 2020, 12:23 Miburo, pewnych rzeczy się w Polsce po prostu nie robi.
:lol:
Miburo pisze: 28 kwie 2020, 13:29 Stało się - mam własną stronę z galerią! to dopiero początek, będzie rozwijana, serdecznie wszystkich zapraszam:
"Czas epidemii to dla nas wszystkich czas aresztu domowego." - chyba dla Ciebie :-P
Ale zdjęcia z portfolio niezłe.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

wychodzę z ukrycia

Post autor: aka »

Henry pisze: 29 kwie 2020, 19:43 Jeśli ta nazwa jest dla Ciebie "manifestacją" to tylko Ci się wydaje że wiesz...
Gwoli ścisłości - czytaj ze zrozumieniem:
aka pisze: 29 kwie 2020, 12:09 Wiem, różne miejsca, różna historia, ale taki sam brak wyczucia, jeśli nie manifestacja...
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

wychodzę z ukrycia

Post autor: Miburo »

Szczerze mówiąc - jestem zaskoczony Waszą reakcją, ale z drugiej strony w jakiś sposób rozumiem Wasz punkt widzenia (zwracam się tu do aka i innych myślących podobnie). Pamiętajcie jednak, że bogactwem i siłą Rzeczypospolitej zawsze były wielokulturowość i wielojęzyczność - i o to nam dokładnie chodzi.

Przy okazji - zapraszam na Śląsk/Slezsko/Schlesien/Ślůnsk, żebyście sami mogli się przekonać, co daje człowiekowi i jak go ubogaca spotkanie różnych kultur.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

wychodzę z ukrycia

Post autor: aka »

Miburo pisze: 30 kwie 2020, 09:15 Pamiętajcie jednak, że bogactwem i siłą Rzeczypospolitej zawsze były wielokulturowość i wielojęzyczność - i o to nam dokładnie chodzi.
Szczególnie te, zaszczepiane siłą podczas zaborów (np. germanizacja w ramach kulturkampf) i okupacji. To po co były te powstania śląskie? Wielokulturowość w postaci jak w nazwie grupy fotograficznej? Kogo lub co to wzbogaca? Na tym kończę, nie czuj się zobowiązany do polemiki.
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

wychodzę z ukrycia

Post autor: pelovsky »

I w ten oto prosty sposób, jeden!!! autor odpowiedzi w wątku odniósł się do zawartości galerii Miburo. A ten przy okazji dowiedział się, że utrwalając swoją małą ojczyznę na fotografiach srebrowych jest ukrytym agentem Kulturkampf. O take Polske!
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

wychodzę z ukrycia

Post autor: J.A. »

Nie, Miburo próbuje bronić czego co jest nie do obrony, używając argumentacji naciągniętej jak guma w majtach rozmiaru s na dupie xl.

Idąc Twoim tokiem rozumowania, bez znaczenia jest to jak się grupa nazywa. Ważna jest tylko prezentowana przez tę grupę fotografia.

pelovsky, nazwa też ma znaczenie.

Co do Myslowitz. Nie brałem udziału w manifestacjach, ale swój sprzeciw wyraziłem nie płacąc im ani grosza, a pogardę nie posiadając ani jednego utworu, w dość bogatej płytotece.

Polackie nie polskie, to jest na sile nazywanie się po zagranicznemu, bo po polsku to takie...
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

wychodzę z ukrycia

Post autor: aka »

pelovsky pisze: 30 kwie 2020, 11:26 I w ten oto prosty sposób, jeden!!! autor odpowiedzi w wątku odniósł się do zawartości galerii Miburo. A ten przy okazji dowiedział się, że utrwalając swoją małą ojczyznę na fotografiach srebrowych jest ukrytym agentem Kulturkampf. O take Polske!
Prymitywna manipulacja. :-( Kulturkampf przytoczyłem w komentarzu do wypowiedzi Miburo o wielokulturowości. Nijak to co robili Niemcy germanizując nie była siłą Rzeczypospolitej. Nikt w tym wątku nie przypisuje żadnych intencji Mibrudo - a co do nazwy grupy to ja nadal nie wiem czym się kierowali autorzy. A co do małej ojczyzny, to jest to chyba Górny Śląsk, tak ogólnie rzecz ujmując?
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

wychodzę z ukrycia

Post autor: pelovsky »

aka pisze: 30 kwie 2020, 12:02 Nikt w tym wątku nie przypisuje żadnych intencji Mibrudo
Pomijając, że przekręcasz nazwę użytkownika, to jeszcze najpierw wypisujesz jakieś głodne kawałki i insynuacje, a potem się od nich wykręcasz. Jest kilka partii politycznych, w których na pewno świetnie byś się odnalazł.
J.A., piękny sprzeciw. A wiesz skąd się nazwa zespołu wzięła? Otóż pan Rojek odkrył takie słowo na drzwiczkach pieca w swoim rodzinnym domu. Dobrze, że są na świecie tacy ludzie jak Ty, którzy są w stanie oprotestować taki jawny przejaw poddawania się podłym niemieckim wpływom. I potrafią się tym pochwalić. Moja wiara w trwałość Rzeczypospolitej została odbudowana.
ODPOWIEDZ