Kominki do systemu C220

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Kominki do systemu C220

Post autor: Imperitus »

Salve,
Użytkownicy Mamiyii, orientuje się ktoś może czy wszystkie typy kominków miały takie same mocowanie? Mam w moim modelu ten stary typ jak w Kievach- każdą ściankę trzeba składać osobno. Chciałbym zanabyć kominek który daje się składać jednym ruchem. Znajomy ma taki w modelu C220, ale ja mam C220 f, i teraz zastanawiam się czy na pewno w tym systemie jest aż taka dowolność kombinacji bo stare instrukcje obsługi mojego modelu nie mają tego typu kominka.
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kominki do systemu C220

Post autor: zaphod »

Jeśli w 220 miał nowy, a ty w 220f masz stary to znaczy, że po pierwsze pasują do wszystkich, a po drugie obaj macie zestawy kompletowane z kilku egzemplarzy bo fabrycznie były skompletowane dokładnie na odwrót ;p
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
BW
-#
Posty: 221
Rejestracja: 30 maja 2013, 23:01
Lokalizacja: Rzeszów

Kominki do systemu C220

Post autor: BW »

- mocowanie jest takie same. Kominki od 220f są plastikowe i nie mają celownika "sportowego" przez co inaczej rozkłada się lupę. Od c330 S i f są w zasadzie takie same i można je złożyć jednym ruchem ręki. Starsze są takie jak ty opisujesz. 8-)
Awatar użytkownika
Imperitus
-#
Posty: 2088
Rejestracja: 01 sie 2018, 23:11
Lokalizacja: Toruń

Kominki do systemu C220

Post autor: Imperitus »

Materiał nie zachęca, jednak co metal to metal- a w modelu C220f nie jest go zbyt dużo :-P. Ale miałem parę razy w rękach ten aparat od znajomego i wygoda używania takiego kominka jest niesamowita. A że składaki- urok systemów modułowych ;-)
Najważniejsze to skompletować zestaw dobrze dopasowany do potrzeb. Ja właśnie w końcu kupiłem paramender :mrgreen:
"Ludzie, którzy nie potrzebują innych ludzi, potrzebują innych ludzi, by im okazywać, że są ludźmi, którzy nie potrzebują innych ludzi."
Terry Pratchett – Maskarada
ODPOWIEDZ