Fujica vs Mamiya - sonda

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Co kupić (planowany zakup dziś kilka minut po 20):

Mamiya
3
38%
Fujica
5
63%
 
Liczba głosów: 8

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 18 gru 2019, 18:21

Nie używałem, sam wygląd wystarczy. Ja tak mam, że raczej mint i dla oka miły wygląd też ważny.
Pewnie że ważny, ale nie najważniejszy, ma M645 jest bez zarzutu [Bronia również taka była/jest]
ale kiedyś moim ulubionym aparacikiem była Mamiya NC1000S z 50/1.4 - poobdzierana była straszliwie, z czarnej zrobiła się czarno złota, bo pod farbą był złoty metal - i chyba za to ją lubiłem 8-)
No niestety gdzieś mi zaginęła pod koniec żywotności AT...

Tak wygląda ta kaseta z tyłu w tym egzemplarzu:
t.JPG
Jakby odpiąć grip to można za nią trzymać aparat, który staje się zgrabniejszy...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: aka »

4Rider pisze: 18 gru 2019, 18:30
aka pisze: 18 gru 2019, 18:21

Nie używałem, sam wygląd wystarczy. Ja tak mam, że raczej mint i dla oka miły wygląd też ważny.
Pewnie że ważny, ale nie najważniejszy, ma M645 jest bez zarzutu [Bronia również taka była/jest]
ale kiedyś moim ulubionym aparacikiem była Mamiya NC1000S z 50/1.4 - poobdzierana była straszliwie, z czarnej zrobiła się czarno złota, bo pod farbą był złoty metal - i chyba za to ją lubiłem 8-)
No niestety gdzieś mi zaginęła pod koniec żywotności AT...

Tak wygląda ta kaseta z tyłu w tym egzemplarzu:

t.JPG

Jakby odpiąć grip to można za nią trzymać aparat, który staje się zgrabniejszy...
No może bym się przekonał jak bym wziął do ręki taki mint egzemplarz... Wiesz, bierz tę Mamiję! Wygląda na mniej sponiewieraną, a Ty i tak ją sprzedasz po 10 rolkach ;-)
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 18 gru 2019, 18:44 Wygląda na mniej sponiewieraną, a Ty i tak ją sprzedasz po 10 rolkach ;-)
Może nie. Bronia miała być alternatywą dla M645 - sprzedałem jeden egzemplarz z dwoma obiektywami i kupiłem Bronię,
no ale zostały mi wtedy jeszcze 2 obiektywy do M645 - sprzedałem ten droższy i kupiłem body m645 z fantastyczną matówką w niebieską kratkę i w dużo lepszym stanie niż poprzednia :-) -
a ostatnio dokupiłem do niej 55 mm. A że w lesie TTL bierze górę nad ręczną światłomiarką, a i różnica
między 645 a 6x6 niewielka, postanowiłem ją sprzedać, bo i tak by leżała w ciepełku - a półkowników już trochę mam - i kupić
coś większego formatu - bo czasem nawet te 12 klatek to dla mnie za dużo na jeden raz, a lubię od razu wołać po powrocie z
pleneru i nie strzelać z tego powodu na siłę 8-)

A w LFa nie idę - choć próbowałem - dla mnie to niewygodne i za dużo czasu zabiera - może na starość... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 gru 2019, 18:58 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: aka »

4Rider pisze: 18 gru 2019, 18:55 bo czasem nawet te 12 klatek to dla mnie za dużo na jeden raz, a lubię od razu wołać po powrocie z
pleneru i nie strzelać z tego powodu na siłę
Też tak mam, a z małym obrazkiem to już męka jest - końca nie widać...
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: J.A. »

Fuji ma lepszy obiektyw.
Nowsze powłoki itd.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: 4Rider »

Niestety mam 3 opcję - gdzie dwóch...
I w zasadzie tu na miejscu, bo we Francji - wersja M Super 23 z tylnym miechem, co prawda w trochę gorszym stanie niż ta powyżej,
ale cena 'japońska' bez podatku - hmmmm...
Pisałem do Rolanda - bo tak ma na imię Francuz - i odpisał potwierdzając sprawność i co najważniejsze
używał aparatu przez ostatnie 5 lat 8-) 1500 opinii - każda pozytywna, każda.

A i obiektyw z ogniskową mniejszą niż ta powyższa:
3.JPG
3.JPG (96.2 KiB) Przejrzano 2678 razy
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: wosk »

Ależ ta Mamiya jest brzydka :roll:
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 18 gru 2019, 19:17 Fuji ma lepszy obiektyw.
Nowsze powłoki itd.
No racja te w Mamyia to tessary - ale dobry tessar nie jest zły - chyba...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: 4Rider »

wosk pisze: 18 gru 2019, 19:26 Ależ ta Mamiya jest brzydka :roll:
No dobra, zrobię co zapowiedziałem na początku - za 31 minut zgodnie z głosowaniem.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: aka »

4Rider pisze: 18 gru 2019, 19:24 Niestety mam 3 opcję - gdzie dwóch...
Bita była...
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: 4Rider »

Wybór się dokonał:
sonda.JPG
Aparat zgodnie z umową został zakupiony - nawet trafiłem na lepszy przelicznik waluty niż ostatnio :-)
acz paypal wziął znów 50 pln za transakcję :-( - cóż za wygodę się płaci 8-)

Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2019, 20:12 przez 4Rider, łącznie zmieniany 1 raz.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: jac123 »

Gdybyś chciał, to mam cały taki zestaw Super 23 do sprzedania, sam kompletowałem. Jest to najlepszy zestaw do 6x9 z wymiennymi obiektywami.
Fuji też miałem, ale głupi sprzedałem, ale kupię jeszcze raz taki. Zejefajny aparacik.
Gdyby coś to pytaj.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 18 gru 2019, 20:10 Gdybyś chciał, to mam cały taki zestaw Super 23 do sprzedania, sam kompletowałem. Jest to najlepszy zestaw do 6x9 z wymiennymi obiektywami.
No niestety za późno ostatnie pieniądze na sprzęt w tym roku właśnie wydałem.
Ale wystarczyło jeszcze na gitarę dla córki :-)

A i z tej okazji obdarzony setnym Follower'sem :-D

Dobranoc - idę odpocząć to był bardzo intensywny dzień...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: szable »

stan Mint łatwiej Ci będzie spieniężyć, jak już się zabawką nacieszysz, co nastąpi nieuchronnie :)
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Fujica vs Mamiya - sonda

Post autor: Nomad »

To Fuji nie ma wymiennych obiektywów? Marzy mi się Texas Leica z wymiennymi od lat.
ODPOWIEDZ