Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: aka »

PawelM pisze: 14 paź 2019, 19:03 Wszystko się zgadza. Ale mimo wszystko miło by było,
Ale nie jest niestety. To połączenie zakładu foto ze sklepikiem stacjonarnym plus handel w sieci. Jak widać ciężko coś wywołać i kupić nie wszystko się da, a ceny... A w cyfrowych filmy ilforda na półce (W-WA) i dobrej cenie.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: J.A. »

4Rider, a czego oczekujesz za 9 zł?
Pomyśl logicznie (wiem nie Ty, ale spróbuję).
Ile czasu zajmuje Ci wywołanie filmu cz-b? Godzinę. Wyobrażasz sobie, że ktoś będzie pracował za 9zł/h. Płacił z tych 9 zł energię, chemię, lokal, podatek itp.?
Nie było chamskie, tylko jeżeli Ci nie odpowiada wycena usługi, to z niej nie korzystasz, tak to działa.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: Tomasz. »

Ale taka prawda, jak Ci nie pasuje to zamawiasz gdzie indziej. I od kiedy nie mam u nich już zniżki, to nie kupuję w sklepie stacjonarnym. Bo nie podoba mi się narzut za zakup na miejscu, wolę taniej na allegro i dopłacić te 9 zł za inposta, a nie szukać miejsca parkingowego, zapłacić za postój, paliwo i jeszcze mieć droższy towar... co śmieszne, całkiem często to u nich kupuję na allegro :-D
Ale tak działa rynek, jak komuś nie pasuje to idzie gdzie indziej.
darekdp
-#
Posty: 198
Rejestracja: 03 kwie 2011, 21:19
Lokalizacja: Szczecin

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: darekdp »

Jeżeli nie podobają Ci się usługi w jakimś miejscu, to nie rób tam więcej. Bicie piany godzinami nic nie zmieni.
Tego typu problemy trzeba zgłaszać do rzecznika konsumentów.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 paź 2019, 20:43 4Rider, a czego oczekujesz za 9 zł?
Pomyśl logicznie (wiem nie Ty, ale spróbuję).
Ile czasu zajmuje Ci wywołanie filmu cz-b? Godzinę. Wyobrażasz sobie, że ktoś będzie pracował za 9zł/h. Płacił z tych 9 zł energię, chemię, lokal, podatek itp.?
Nie było chamskie, tylko jeżeli Ci nie odpowiada wycena usługi, to z niej nie korzystasz, tak to działa.
Nie chodzi o kasę, Wam wszystkim chodzi widzę że ostatnim i pierwszym argumentem jest ona...
Ale prawda jest taka że laby Fuji wołają taniej i lepiej, ale wysyłałem tam z sentymentu, bo pamiętam tonery 2M z początku lat ;90 które produkowali...
Mogę zapłacić i 20 złotych (a slajd zapłaciłem 24) ale żeby nie było dziwnych tłumaczeń, ect...\
Tylko o to chodzi o wciskanie kitu i tam kij ze mną - ja się znam i się obronię, a co z hipsterami z Lomo?

O następne kłamstwo: piszą że towar wysłany, a inpost mówi że PRZYGOTOWANA PRZEZ NADAWCĘ - lipa, którą stosuje wielu sprzedawców, raz nawet taki status paczka do mnie miała przez tydzień.

A filmy BW ostatnio wołam w stocku ID-68 i zajmuje mi to około 15 minut, a i w 13 się uwinę przy 7 minutowej kąpieli wywołującej.


Edytuję, bo się myliłem w sprawie paczki:
PACZKA NADANA W PACZKOMACIE.
14 PAŹ 2019, 22:15

Za to przepraszam.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2019, 21:35 przez 4Rider, łącznie zmieniany 2 razy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

darekdp pisze: 14 paź 2019, 20:57 Jeżeli nie podobają Ci się usługi w jakimś miejscu, to nie rób tam więcej. Bicie piany godzinami nic nie zmieni.
Tego typu problemy trzeba zgłaszać do rzecznika konsumentów.
Przykro mi mówić ale nic nie zrozumiałeś - tak - każdy równa do siebie, siebie kapujesz co właśnie Ci mówię?

Wielbłąda szukaj se w zoo.

PS: chamstwo za chamstwo Panie, jakie bicie piany - skąd u Was takie słowa to bardzo wulgarne jest!

PS 2: i sam se zgłaszaj do prokuratora Panie, śliskie społeczeństwo i tyle, niemiłe
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: J.A. »

4Rider pisze: 14 paź 2019, 21:05 A filmy BW ostatio wołam w stocku ID-68 i zajmuje mi to około 15 minut, a i w 13 się uwinę przy 7 minutowej kąpieli wywołującej.
nie obraź się, ale nie wywołany filmu w 13 min. Minimalny czas to pół godziny, a w przypadku usługi 40 min. Chcesz się założyć?
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: zladygin »

Panowie, nerwy na wodzy plizz...
Pewien mój kolega, znany z śp. AT, zanim zmusiłem go do samodzielnego machania kodeksem wywoływał filmy cz-b w rzeczonej firmie cz-b. Już pierwsze własne machanie pokazało, wynik jest lepszy
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 paź 2019, 21:13
4Rider pisze: 14 paź 2019, 21:05 A filmy BW ostatio wołam w stocku ID-68 i zajmuje mi to około 15 minut, a i w 13 się uwinę przy 7 minutowej kąpieli wywołującej.
nie obraź się, ale nie wywołany filmu w 13 min. Minimalny czas to pół godziny, a w przypadku usługi 40 min. Chcesz się założyć?
Pytałeś o BW - piszę o BW - C-41 robiłem tylko w wywoływarce Frontier - suchy jest po 15 może 20 minutach
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

zladygin pisze: 14 paź 2019, 21:14 Panowie, nerwy na wodzy plizz...
Pewien mój kolega, znany z śp. AT, zanim zmusiłem go do samodzielnego machania kodeksem wywoływał filmy cz-b w rzeczonej firmie cz-b. Już pierwsze własne machanie pokazało, wynik jest lepszy
Pozdrowienia dla Grzegorza 8-)
Ale my tu o C-41, którego używam marginalnie.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: zladygin »

Wiem, że o c-41, tak tylko mi się przypomniało a propos cz-b. Wolę kupować w fotonegatywie, zamawiam telefonicznie, zawsze jest o czym pogadać z p. Darkiem. I mam w mniej niż 24 h.
Grześka dawno nie widziałem. Ale oczywiście przekażę 😎
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: apphex »

Relax jest tragiczny. Jakość skanów pozostawia wiele do życzenia i jadą na ciągle regenerowanej chemii.

Z czarno-białe to w ogóle jest zabawna historia. Miałem kiedyś pogadankę z właścicielem przy okazji tego, ze zmienili sklep internetowy i jest gorzej niż przed zmianą. Gadka zeszła na ceny... i pan szef się oburzył:
- jakim to prawem ludzie myślą, ze czarno-białe.pl i czarno-białe to te same firmy.
- ale zalando i zalando.pl dla przykładu to jedna firma. Pan tak wymyślił sobie - odpowiadam i dodaję - i w dodatku ma Pan na stronie internetowej adres sklepu stacjonarnego to czemu się dziwić?

i okazało się wtedy, że to są w sumie 2 różne biznesy, z 2 różnymi magazynami, które w żaden sposób "nie współpracują ze sobą". Ze sklepu online i allegro nie można zamówić do sklepu stacjonarnego (raz tylko mi się udało to załatwić jak zamawiałem Agfy Vista i przyszły później niż zakładali). Do tego ceny stacjonarnie są ok 20-30% wyższe niż online.

Osobiście uważam, że są cholernie drodzy jeśli chodzi o chemię/filmy. Kupuję u nich tylko wtedy jak potrzebuję coś na już, w innym wypadku sobie zamawiam przez neta. Dla przykładu.. ostatnio pojawiła się stacjonarnie szpula HP5 30.5m.. za 405zł.. :shock: :shock:
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

A i proszę wrócić do pierwszego postu, nie chodzi o szczegóły procesu, ceny, ect...
Nawet na te pypcie wcześniej nie narzekałem - widział ktoś może? - no raz ale generalnie bez wskazania pypciownika.

O nabijanie w butelkę chodzi, o to co robią mechanicy samochodowi na ten przykład, oni się znają, reszta głupi i można kit wciskać, tylko o to i aż o to i to dopiero przy nawarstwieniu się kitów, nie w czwartek, nie w piątek ale dziś, chyba poniedziałek?

No dobra koniec z tym, chciałem zwrócić uwagę na pewien problem, nie wyszło, straciłem zainteresowanie tą sprawą, a następne filmy wyślę do Kielc - będzie następny teścik usługodawcy :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: apphex »

Ja akurat nigdy u nich nie wołałem więc nie wypowiem się na temat usługi. Nie mniej zastanawia mnie i bawi to wołanie 220 na dwie raty ;)
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: J.A. »

4Rider, chcesz się założyć, że nie wywołasz dowolnego filmu w czasie mniejszym niż pół godziny?
apphex pisze: 14 paź 2019, 21:29 Nie mniej zastanawia mnie i bawi to wołanie 220 na dwie raty
nie na dwie raty tylko razy dwa cena, a to wielka różnica.
Postaram Ci się to wytłumaczyć, bo nie liczę by 4Rider to ogarnął.
Otóż na szpulkę w Jobo wchodzą dwa filmy 120, lub jeden 220. Do koreksu 2520 możesz włożyć jedną szpulkę, do Multitanka 2550 tezy szpule, a do Multitanka 2560 cztery.
Jak łatwo policzyć po kolei możesz wywołać 2, 6, 8 filmów 120 na raz, lub 1, 3, 4 filmy 220 w jednym wsadzie.
Czas obróbki i ilość chemii niezależnie czy wołasz 2x120, czy 1x220 jest taka sama. Oczywiście w przypadku większych tanków na czasie się oszczędza, dla tego komercyjnie nie opłaca się wołać jednorazowo 1 czy dwóch filmów i kalkulacja ceny 9 zł/film jest minimum dla 6 filmów na raz. Ale cena 120 vs 220 musi być liczona jak 1 do 2.
Dla tego, cena wywołania 220 jest jak za dwa filmy 120.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
ODPOWIEDZ