Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Czyli Korex po godzinach w ciemni ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

Od kilku dni prowadzę z kimś korespondencję z firmowego konta CZARNO-BIAŁE (ten ktoś z firmowego konta, nie ja ;-) ).
W piątek po pytaniu o cenę wołania (C-41) filmu 220 odpowiedzieli mi że liczą podwójnie, uszczypliwie z uśmiechem napisałem że jak wysyłam film 24 klatkowy to nie liczą mi 2/3 ceny, a oni na to że film 24 klatkowy zajmuje całą szpulę i to dlatego, zapytałem: a 220 nie? - no nie podobno wołają na dwóch szpulach, okej robi się coraz dziwniej (ciekawe skąd wiedzą gdzie film ciachnąć :mrgreen: ), dziś pytam o wywołane filmy kiedy będą u mnie(były u nich w środę), a oni na to:
Slajd jest już wywołany, zaś filmy będą wołane dziś. Zamówiła Pani forsowanie, prosimy o dopłatę za 4 forsowania C41. (4x4,5 zł).
- pani bo konto mam kobiece - po żonie odziedziczyłem - a napisali tak, bo ja sobie na szpuleczce 400 asa napisałem naświetlone na 800 a na drugiej 640, a na 200 naświetlone na 400 - naświetlałem testowo, po za tym że to się mieści w tolerancji to chyba coś nie tak tam się dzieje usługowo... 50% dopłaty - złośliwość czy jak?

Odpisałem tak:
Wolaj pan nominalnie film to wytrzyma jeśli specjalnie czegoś nie zepsujecie 1EV mieści się w tolerancji pierwszy raz słyszę o takich doplatach a jestem w temacie 30 lat najpierw twierdzi pan ze filmy 220 wola na 2 szpulach ‎dziś kolejna dziwna rzecz. Proszę dziś nadać filmy w paczkomacie są czynne cała dobę. Dziwne rzeczy się dzieją u was w firmie, która pamiętam jeszcze z przed ery cyfrowej, smutne to. Pozdrowienia.. M
Zobaczymy co zrobią.
A mówią że ja wariat.... 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Henry
-#
Posty: 1039
Rejestracja: 24 sty 2008, 19:00
Lokalizacja: Olsztyn

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: Henry »

Ty masz na to papier. Ale i tak nie powinnaś bazgrać po szpulkach ;-)

Podwójna cena ma sens, ale to z dwoma szpulkami to pewnie ściema żeby uciąć dyskusję co do ceny.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

Henry pisze: 14 paź 2019, 15:15 Ty masz na to papier. Ale i tak nie powinnaś bazgrać po szpulkach ;-)

Podwójna cena ma sens, ale to z dwoma szpulkami to pewnie ściema żeby uciąć dyskusję co do ceny.
No właśnie nie chodzi mi o cenę, a o argumentację - myślałem że chodzi im o zużycie chemii i to oczywiście bym przyjął a oni mi jakieś farmazony piszą.
Sorry niezrozumiale napisałem, nie chodzi o szpulki a o kasety filmu 135 (już tak nie wiele w maluchu robię, że już na wszystkie filmy mówię: rolka, szpulka - sorry :-D )

Ale już żądanie +50% za przetrzymanie minutę czy dwie dłużej filmu w wywojce to już chyba nie bardzo?
Napisałem tak na szpulkach - sorry - na kasetach by ułatwić im dobre wykonanie usługi, dla mnie to rybka przy hybrydowej kolorowej amatorskiej fotografii 1EV w tą czy w tamtą stronę, byle w granicach tolerancji materiału...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Bokeh
-#
Posty: 714
Rejestracja: 26 maja 2017, 21:37

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: Bokeh »

Znam sklep dobrze ale jako stacjonarny. Tam robię część zakupów.
Politykę mają taką, że te same materiały na stronie do wysyłki są tańsze niż wtedy, gdy pojawię się tam osobiście i chcę kupic coś na miejscu.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

Bokeh pisze: 14 paź 2019, 16:14 Znam sklep dobrze ale jako stacjonarny. Tam robię część zakupów.
Politykę mają taką, że te same materiały na stronie do wysyłki są tańsze niż wtedy, gdy pojawię się tam osobiście i chcę kupic coś na miejscu.
No też tam kupowałem (wysyłkowo) i wołałem kilka razy C-41 (wysyłkowo) - a teraz to ja się zastanawiam...
Myślą że zjedli wszystkie rozumy, a klienci to hipsterzy z Lomo*? - no jeszcze tak nie twierdzę, ale takie wnioski mi do głowy przychodzą...

*użyłem eufemizmu 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PawelM
-#
Posty: 47
Rejestracja: 31 paź 2017, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: PawelM »

4Rider pisze: 14 paź 2019, 14:05 50% dopłaty - złośliwość czy jak?
W Warszawie (zasłużenie) dobrą opinię ma zakład Relax przy pasażu Wiecha (na tyłach Ściany Wschodniej). Nawet inne zakłady im wożą filmy do obróbki. Zwykle wołanie C-41 kosztuje tam 10 zł, a forsowne - 15 zł. Powiedzmy że w ich przypadku to ma sens, bo zawsze mają duży ruch, a chyba jednak mało kto zamawia wołanie forsowne, więc muszą zapuścić proces z jedną szpuleczką. Ale w "czarno-białych"? Swoją drogą zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ceny w ich sklepie stacjonarnym na Prostej są wyższe od tych ze sklepu internetowego. I czy to jest jakaś stała marża - żebym mógł sprawdzić ceny w sklepie www i policzyć, ile więcej zapłacę w sklepie stacjonarnym. Sprzedawca na Prostej (nie właściciel) jakoś nie chciał o tym rozmawiać, ale przy okazji spytałem o przez telefon w sklepie internetowym. Powiedzieli, że oni się mieszczą gdzie indziej , a ceny w sklepie stacjonarnym są "inne": raz wyższe, raz niższe od internetowych - zależy od dostawy itd. Czyli totolotek taki. Ale na te niższe ceny jakoś nie trafiłem. Szkoda.
aka
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 11 maja 2017, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: aka »

PawelM pisze: 14 paź 2019, 16:58 dlaczego ceny w ich sklepie stacjonarnym na Prostej są wyższe od tych ze sklepu internetowego
To proste jest. W sklepie stacjonarnym kupują ci, którzy potrzebują w danej chwili (nagła potrzeba, a zakup w sieci to czas oczekiwania czasem kilka dni i kłopot z odbiorem przesyłki) oraz ci, którzy działają pod wpływem impulsu. Oczywiście stacjonarna oferta skierowana jest do "lokalsów". A jeśli chodzi o wołanie, to mogą sobie cenić ile chcą, ale niech informują o pełnych kosztach rzetelnie na stronie. Wydaje mi się, że kiedyś ta informacja była pełna. Swoja drogą +50% za forsowanie to żadna nowość, wielu od dawna tak ceniło.
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1711
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: jac123 »

Eee panie, czarno-biały film to mógłbyś sam wywołać.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

aka pisze: 14 paź 2019, 17:43 Swoja drogą +50% za forsowanie to żadna nowość, wielu od dawna tak ceniło.
Nigdy nie stosowałem takich stawek wobec klientów (dawne czasy), a jak każdy równam do siebie.
W labie Fuji gdzie przez lata nosiłem kolory w Starym Mym Mieście, nawet za krosy liczono normalną stawkę.

Na aukcji nic nie ma o dodatkowych opłatach, jest o mejlu o odebraniu przesyłki, mejli nigdy nie było.

A z drugiej strony to lichwa pobieranie opłaty za co? - za minimalnie dłuższy czas na usługę, w której zresztą różnicy nie będzie widać na granicy 1EV! = milczą ciekawe co w przesyłce dostanę. mogłem od razu żądać zwrotu filmów i kasy za nie wykonaną usługę, bo teraz napiszą że już wywołali. Dla mnie to psucie renomy firmy i po Prostu skandaliczne zachowanie, nie wspominając już o bzdurach, które mi wypisują traktując jak idiotę, a nawet idioty nie powinni tak traktować.
W Wawce chyba w głowach się poprzewracało, będę słał do Mego Starego Miasta i tyle, więcej zachodu, bo trza pisać, ale zboleję to.

I dodam że nie chciałem żadnego forsowania nic o nim nie pisałem, tak se na kasetkach napisałem i cóż?
W środę mieli filmy, a jak dziś pytam o wysyłkę zwrotną, to mi gość wali o forsowaniu - 5 dni później!
jac123 pisze: 14 paź 2019, 17:56 Eee panie, czarno-biały film to mógłbyś sam wywołać.
A kto to woła BW u kogoś?


PS: chyba ciśnienie mnie skoczyło patrząc co napisałem :mrgreen:
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

Ach zapomniałem Wam powiedzieć, zaraz po mym pierwszym poście wysłałem im linka do tej dyskusji, ciekawe czy zabiorą głos?
Wątpię, ale jak zwykle liczę na to że się mylę, niestety z wiekiem mylę się coraz rzadziej jeśli o ludzi idzie... :-(
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
Tomasz.
-#
Posty: 215
Rejestracja: 23 sie 2016, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: Tomasz. »

To dziwne, bo z tego co pamiętam to u nich w cenniku jest wspomniane, że za forsowanie są dopłaty.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

Tomasz. pisze: 14 paź 2019, 18:22 To dziwne, bo z tego co pamiętam to u nich w cenniku jest wspomniane, że za forsowanie są dopłaty.
Czytaj Niewierny:
Opis
Oferujemy: Wywołanie filmu barwnego, kolorowego, monochromatycznego typ 35 mm. w procesie negatywowym wysokotemperaturowym C41
Opis usługi:

Oferujemy wywołanie filmu negatywowego lub slajdu na negatyw - typ 35mm. w procesie C41

Wywołujemy wszystkie rodzaje filmów przeznaczonych do obróbki w procesie C41 (także monochromatyczne) starej daty i nowe firm: Fuji, Ilford, Kodak, Polaroid, Agfa, Konica, Rollei, Tudor... Otrzymanie przez nas przesyłki z filmem przeznaczonym do obróbki potwierdzamy mailem. Po wywołaniu film tniemy - w zależności od formatu klatki na 6-cio klatkowe odcinki i pakujemy w koszulkę pergaminową Kaiser przystosowaną do wpięcia w segregator. (filmy z klatkami w formacie 24x12mm., 24x24mm. czy panoramy staramy się ciąć "z głową" ) Film razem umieszczamy w papierowej kopercie i w takim stanie, w sztywnej i zabezpieczonej kopercie bąbelkowej, wysyłamy do Klienta w sposób wskazany w zamówieniu (paczka, list, kurier). UWAGA filmy ORWO typ NC 16, 17, 19, 21 wywołujemy w innym procesie w innej cenie.

Powierzony film wywołujemy:

- w ciągu 3 dni roboczych od chwili jego otrzymania

- w procesorze Jobo w procesie C41

- w oryginalnej chemii zgodnie z parametrami procesu

Informacje dodatkowe

Oferta usługi wywołania filmu ważna jest rok od chwili zakupu.

UWAGA ! Prosimy nas (ewentualnie) nie obwiniać za zarysowania spowodowane kasetą lub aparatem (w większości przypadków są to "linie telegraficzne" - równoległe do perforacji linie ciągnące się przez część lub cały film).

Służymy pomocą i wyjaśnieniami - w miarę posiadanych możliwości odpowiemy na pytania i pomożemy rozwiązać problemy z dziedziny fotografii.

Nasze wieloletnie doświadczenie jest najlepszą gwarancją jakości. Fotografią i obróbką materiałów fotograficznych zajmuję się od ponad 40 lat, w tym od 30 lat jako właściciel firmy fotograficznej. Jako firma działamy na rynku od 1989 roku. Specjalizujemy się w sprzedaży chemii, papierów, filmów i akcesoriów do fotografii czarno-białej i barwnej, a także w usługach fotograficznych czarno-białych i barwnych, tradycyjnych i cyfrowych.

Jesteśmy w Polsce jedynym oficjalnym dystrybutorem wyrobów firmy Paterson Photographic Ltd z Anglii.

Informacje dodatkowe

Oferowany towar jest nowy.

Udzielamy gwarancji na zakupiony towar.

Kupujesz to, co widzisz na zdjęciu - sami fotografujemy wystawiane przedmioty.

Zawsze wystawiamy fakturę lub paragon.

Zawsze płacisz za jedną wysyłkę - nawet przy zakupie na kilku aukcjach.

Przesyłki nadajemy najczęściej w dniu (roboczym) złożenia/przyjęcia zamówienia lub następnego dnia roboczego.

Zapraszamy na pozostałe nasze aukcje.

Załoga Czarno-Białe. 30 lat na rynku.
I piszę jeszcze raz nie zamawiałem żadnego forsowania! Informacja dla informacji, Proforma!
Po pierwsze wciskanie usługi wmawianie rzeczy które niezaistniały, a po trzecie nie ma co forsować o 2/3 czy o 1 EV w C-41 jakoś specjalnie, no BOSZE!
I to 5 dni po otrzymaniu przesyłki (gdy grzecznie pytałem o zwrotną), a skoro slayd wywołali to zaglądali do środka, no proszę i sami wiedzą że 1 EV nie ma tu większego znaczenia przy amatorskich kolorowych negatywach no jak to wygląda?
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
PawelM
-#
Posty: 47
Rejestracja: 31 paź 2017, 17:58
Lokalizacja: Warszawa

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: PawelM »

aka pisze: 14 paź 2019, 17:43 Oczywiście stacjonarna oferta skierowana jest do "lokalsów".
Wszystko się zgadza. Ale mimo wszystko miło by było, żeby "lokals" mógł z góry wiedzieć, ile zapłaci w sklepie stacjonarnym, jeśli przyciśnie go pilna potrzeba i chce na cito kupić np. papier (multigrade, oczywiście ;> ), puszkę filmu albo koszulki na negatywy. Cyfrowi mają drastycznie mniejszy asortyment "analogowy", nie wszystko jest od razu dostępne na miejscu, ale wchodzę na stronę, sprawdzam dostępność/proszę o ściągnięcie z magazynu i od razu wiem, ile zapłacę. U nich nie ma dodatkowych opłat za ściągnięcie towaru z magazynu do wskazanego przez klienta lokalnego sklepu, ale gdyby były, to pewnie w cenniku na stronie www byłaby taka informacja.
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: J.A. »

4Rider, film 220 zajmuje DWA miejsca w koreksie, a film 120 JEDNO
Wywołujæc w koreksie można wywołać tylko 1 film 220, albo 2 120. A chemii i czasu należy poświęcić tyle samo.
Odpowiednio w większych puszkach idzie 4x120 lub 2x220, 6x120 lub 3x220.
Nie pojmuję co w tym dziwnego.
4Rider pisze: 14 paź 2019, 15:54 Ale już żądanie +50% za przetrzymanie minutę czy dwie dłużej filmu w wywojce to już chyba nie bardzo
jeżeli wywołują w dużych tankach, a tak pewnie robią, to wywołując minimum 5 filmów koszt czasu (nie chemii tylko czasu) rozkłada się na 5 albo więcej filmów. Wywołując jeden w innym procesie, a forsowanie to inny proces. Koszt czasu to już nie rozkłada się na nic.
Żeby wywołać 1 film potrzeba ok 40 min czasu, żeby wywołać 5 filmów potrzeba tylko 45-50 min.
Może Ci nie pasować ich kalkulacja. Wywołuj sobie sam, nikt z pistoletem Cię nie zmusza.
4Rider pisze: 14 paź 2019, 14:05 a napisali tak, bo ja sobie na szpuleczce 400 asa napisałem naświetlone na 800 a na drugiej 640, a na 200 naświetlone na 400 - naświetlałem testowo, po za tym że to się mieści w tolerancji to chyba coś nie tak tam się dzieje usługowo
człowieku. Na kasecie napisałeś, że święcone na -1EV i oczekujesz, że usługodawca wywoła nominalnie? A skąd on ma wiedzieć, że „tak se” napisałeś? Dla zgrywy. Potem byś ich obsmarował, że „napisałem -1EV a oni niedowołali”
Jak piszesz takie głupoty, to potem napisz do usługodawcy dokładną instrukcję, albo lepiej zadzwoń i wytłumacz.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Dziwne rzeczy w CZARNO-BIAŁE

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 14 paź 2019, 19:37 4Rider, film 220 zajmuje DWA miejsca w koreksie, a film 120 JEDNO
Wywołujæc w koreksie można wywołać tylko 1 film 220, albo 2 120. A chemii i czasu należy poświęcić tyle samo.
Odpowiednio w większych puszkach idzie 4x120 lub 2x220, 6x120 lub 3x220.
Nie pojmuję co w tym dziwnego.
4Rider pisze: 14 paź 2019, 15:54 Ale już żądanie +50% za przetrzymanie minutę czy dwie dłużej filmu w wywojce to już chyba nie bardzo
jeżeli wywołują w dużych tankach, a tak pewnie robią, to wywołując minimum 5 filmów koszt czasu (nie chemii tylko czasu) rozkłada się na 5 albo więcej filmów. Wywołując jeden w innym procesie, a forsowanie to inny proces. Koszt czasu to już nie rozkłada się na nic.
Żeby wywołać 1 film potrzeba ok 40 min czasu, żeby wywołać 5 filmów potrzeba tylko 45-50 min.
Może Ci nie pasować ich kalkulacja. Wywołuj sobie sam, nikt z pistoletem Cię nie zmusza.
Kolega Pana MM się znalazł :-P (jednak urodzić się dekadę wcześniej wiele zmienia... - czyżby? - wątpię.)

Facet wyraźnie pisał że film 220 zajmuje mu 2 szpule, a nie że wciska 2 filmy 120 na jedną szpulę - pewnie inne jeszcze - to już lepiej w labach Fuji wołają, po drugie robi to byle jak bo pełno pypci jest po skanie, u mnie na BW osobistym wołaniu są dwa może 3, a czasem wcale, nie wołam koloru, bo robię około 10 szpulek rocznie przy powiedzmy 100 BW, po to są punkty usługowe by z nich korzystać, po prostu wyślę filmy do Krakowa lub do Częstochowy (acz kilkakrotnie wysyłałem do C-B) - takie hurtowe wołanie wszystkiego na raz jest do dupy - lepsza wywoływarka w labie powtarzam niż Rutynowy Pan z brudnym korex'em. Widzę że Ty też rutyniarz - nie moje to co mnie to obchodzi? - Prawda? Odechciewa się znając szczegóły - to tak jak z parówkami. Zwykłe Korpo i tyle.


A mówienie: jak ci się nie podoba wołaj sam jest po prostu Chamskim odwracaniem Kota ogonem :-P

PS: a kiedyś ich tu chwaliłem - se poszukaj, ja się wstydzę...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ