Adapter

Aparaty tradycyjne - Informacje i problemy z Waszym sprzętem. Bez względu na format - zapraszamy

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Adapter

Post autor: J.A. »

O adresach wiem od dość dawna i pies z tym tańcował.
Ale usuwanie danych o sprzedaży, zainteresowaniu i kwot, to debilizm. Często zanim wystawiłem coś nietypowego przeglądałem archiwum, a jak miałem zamiar coś kupić, to sprawdzałem po ile to chodzi.
Widzę, że Allegro idzie w kierunku hipermarketu, już dawno przestało być portalem aukcyjnym.
Ebay ma drugą szasnę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Adapter

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 02 cze 2019, 07:21 Ale usuwanie danych o sprzedaży, zainteresowaniu i kwot, to debilizm. Często zanim wystawiłem coś nietypowego przeglądałem archiwum, a jak miałem zamiar coś kupić, to sprawdzałem po ile to chodzi.
Widzę, że Allegro idzie w kierunku hipermarketu, już dawno przestało być portalem aukcyjnym.
Ebay ma drugą szasnę.
No tak jest niestety, odkryłem to jakiś czas temu przeglądając własne zakończone aukcje. Już większość ofert jest na "kup teraz" jak w sklepie... Ebay'a nie znam, ale ciekawą formę sprzedaży ma holenderski Marktplaats - niby jest tam licytacja, ale to nie jest licytacja, bo oferty mają nieograniczony czas trwania, a ta licytacja to po prostu proponowane oferty kupna, na które sprzedawca się godzi lub nie, zazwyczaj czekając aż uzyska kwotę, której oczekuje. Ale mam stamtąd kilka rzeczy, które kupiłem dużo taniej niż u nas, np: Mamiya 645 z 80/2.8, pryzmatem, kominkiem i oryginalnym paskiem za 250 euro lub solidny statyw Mamiya za 15 :-) (przesyłka na terenie Holandii 6,5 E)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Adapter

Post autor: oscylator »

Dobra informacja, mam siostrzeńca studiującego w Holandii.
Awatar użytkownika
technik219
-#
Posty: 3353
Rejestracja: 13 lut 2011, 20:15
Lokalizacja: ze wsi

Adapter

Post autor: technik219 »

J.A. pisze: 02 cze 2019, 07:21 Widzę, że Allegro idzie w kierunku hipermarketu, już dawno przestało być portalem aukcyjnym.
Zajmuję się tym od strony "firmowej" i potwierdzam: All..o wprowadza coraz to nowe warunki, ograniczenia, wprost rzuca kłody pod nogi sprzedającym. Działa w myśl zasady: albo przyjmujesz nasze warunki, albo sp...laj. Coraz mniej mnie bawi współpraca z tym portalem. To zaczyna być państwo w państwie.
Lux mea lex
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Adapter

Post autor: oscylator »

Gdyby ktoś potrzebował to znalazłem na niemieckim ebay-u rożne adaptery do Psixa 300 lub 500, PB, M42
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Adapter

Post autor: 4Rider »

Z Psixa na m42 (i tam na różne kanony i nicony) są dostępne na krajowym A po około 1``20 pln.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Adapter

Post autor: Nomad »

4Rider pisze: 04 cze 2019, 17:04 Z Psixa na m42 (i tam na różne kanony i nicony) są dostępne na krajowym A po około 1``20 pln.
Tyle że są to adaptery z Sixa na mały obrazek. Wątkotwórca potrzebuje adaptera z mocowania uniwersalnego Meyera na Sixa.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Adapter

Post autor: 4Rider »

Nomad pisze: 04 cze 2019, 17:28 Tyle że są to adaptery z Sixa na mały obrazek. Wątkotwórca potrzebuje adaptera z mocowania uniwersalnego Meyera na Sixa.
Tak wiem, ale powyżej wspomniano o PB i M42 - dlatego dodałem swój wpis. A adoptowanie w drugą stronę nie ma sensu (z M42 na Psixa) , więc myślałem że wiesz że ja wiem :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Adapter

Post autor: Nomad »

4Rider pisze: 04 cze 2019, 17:34
Nomad pisze: 04 cze 2019, 17:28 Tyle że są to adaptery z Sixa na mały obrazek. Wątkotwórca potrzebuje adaptera z mocowania uniwersalnego Meyera na Sixa.
Tak wiem, ale powyżej wspomniano o PB i M42 - dlatego dodałem swój wpis. A adoptowanie w drugą stronę nie ma sensu (z M42 na Psixa) , więc myślałem że wiesz że ja wiem :-P
Nie wiem ile wiem że Ty wiesz, ale jako minolciarz, jesteś u mnie w podejrzeniu (bez urazy, ale mam uraz do Minolty). W każdym bądź razie w tym przypadku adaptowanie z M42 czy PB na Sixa jak najbardziej ma sens, bo ten konkretny obiektyw daje taką możliwość.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Adapter

Post autor: 4Rider »

Nomad pisze: 05 cze 2019, 17:43 M42 czy PB na Sixa jak najbardziej ma sens, bo ten konkretny obiektyw daje taką możliwość.
Tylko pozornie, bo jeśli idzie o ten konkretny obiektyw, to nie adoptujesz z Psixa na m42 tylko wkręcasz mocowanie m42 bezpośrednio do obiektywu, analogicznie jak w systemie T2.

Co do uwagi o urazie, ja staram się nie mieć uprzedzeń, nawet Forda teraz kupiłem jako mercedesiarz :-P
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Adapter

Post autor: Nomad »

4Rider pisze: 05 cze 2019, 18:27
Nomad pisze: 05 cze 2019, 17:43 M42 czy PB na Sixa jak najbardziej ma sens, bo ten konkretny obiektyw daje taką możliwość.
Tylko pozornie, bo jeśli idzie o ten konkretny obiektyw, to nie adoptujesz z Psixa na m42 tylko wkręcasz mocowanie m42 bezpośrednio do obiektywu, analogicznie jak w systemie T2.
Z tym T2 jak najbardziej się zgodzę. Ale w każdym przypadku dokonujesz adaptacji;)
4Rider pisze: 05 cze 2019, 18:27
Co do uwagi o urazie, ja staram się nie mieć uprzedzeń, nawet Forda teraz kupiłem jako mercedesiarz :-P
jakbyś widział tyle padniętych korpusów co ja, to też byś się nabawił urazu. Dodam że nie dotyczy to tylko Minolty - takiego ME czy ME Super też bym nie dotykał, podobnie jak R3.
Fitcm
-#
Posty: 11
Rejestracja: 10 paź 2019, 12:18

Adapter

Post autor: Fitcm »

Czy adapter z wątku ma 73mm średnicy w najszerszym miejscu?
Awatar użytkownika
skiper75
-#
Posty: 1318
Rejestracja: 30 maja 2019, 02:28

Adapter

Post autor: skiper75 »

4Rider pisze:
J.A. pisze: 02 cze 2019, 07:21 Ale usuwanie danych o sprzedaży, zainteresowaniu i kwot, to debilizm. Często zanim wystawiłem coś nietypowego przeglądałem archiwum, a jak miałem zamiar coś kupić, to sprawdzałem po ile to chodzi.
Widzę, że Allegro idzie w kierunku hipermarketu, już dawno przestało być portalem aukcyjnym.
Ebay ma drugą szasnę.
No tak jest niestety, odkryłem to jakiś czas temu przeglądając własne zakończone aukcje. Już większość ofert jest na "kup teraz" jak w sklepie... Ebay'a nie znam, ale ciekawą formę sprzedaży ma holenderski Marktplaats - niby jest tam licytacja, ale to nie jest licytacja, bo oferty mają nieograniczony czas trwania, a ta licytacja to po prostu proponowane oferty kupna, na które sprzedawca się godzi lub nie, zazwyczaj czekając aż uzyska kwotę, której oczekuje. Ale mam stamtąd kilka rzeczy, które kupiłem dużo taniej niż u nas, np: Mamiya 645 z 80/2.8, pryzmatem, kominkiem i oryginalnym paskiem za 250 euro lub solidny statyw Mamiya za 15 :-) (przesyłka na terenie Holandii 6,5 E)
Na eabaju jest taka opca o jakiej mowisz z holandi. Czesto jest razem z kup teraz i licytuj. Wszystko razem. Do wyboru do koloru
oscylator
-#
Posty: 83
Rejestracja: 01 gru 2009, 08:16

Adapter

Post autor: oscylator »

Fitcm pisze: 10 paź 2019, 14:41 Czy adapter z wątku ma 73mm średnicy w najszerszym miejscu?
W rzeczy samej, po odkręceniu mojego Prakticara pomiar wykazuje 73mm.
Fitcm
-#
Posty: 11
Rejestracja: 10 paź 2019, 12:18

Adapter

Post autor: Fitcm »

oscylator pisze: 14 paź 2019, 16:59
Fitcm pisze: 10 paź 2019, 14:41 Czy adapter z wątku ma 73mm średnicy w najszerszym miejscu?
W rzeczy samej, po odkręceniu mojego Prakticara pomiar wykazuje 73mm.
W takim razie mam taki do sprzedania, jeśli ktoś będzie szukał to zapraszam do kontaktu :)
ODPOWIEDZ