Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Szukam, Kupię, Sprzedam, Zamienię ...
UWAGA! Przeczytaj regulamin bazaru zanim dodasz post!

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: Tristan »

Cześć,
Poszukuje psixa, najlepiej z Biometarem 80mm.
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: szable »

Mam swojego sprawdzonego PSixa w zestawie:

Body jak nowe.
Biometar 80 w wersji Zebra
Flektogon 50 w wersji z powłokami MC, bardzo ostry, w stanie ideał fabryka,
Wszystko z oryginalnymi futerałami ze skóry.

Aparat i obiektywy sprawdzone - po serwisie, w ciągłym użytkowaniu.
Do tego profilaktycznie usunięta pięta achillesowa tego aparatu - nakładanie klatek - jest po przeróbce na ręczny przesuw filmu.
(możliwa dzięki temu jest multiekspozycja)
Cały system wart uwagi, bez ukrytych wad,
cena do negocjacji.

Zapraszam do rozmów.

https://allegro.pl/oferta/pentacon-six- ... 7807949456
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: jac123 »

Ten gwint można dość łatwo wyprostować.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: 4Rider »

Nie rozumiem czemu ludzie brną w to G...
Proszę mi to wytłumaczyć bo wzgląd ekonomiczny to już raczej odpada patrząc na rynek japoński...
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
zaphod
-#
Posty: 462
Rejestracja: 21 lut 2010, 20:37
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: zaphod »

4Rider pisze: 29 wrz 2019, 06:17 Nie rozumiem czemu ludzie brną w to G...
Proszę mi to wytłumaczyć bo wzgląd ekonomiczny to już raczej odpada patrząc na rynek japoński...
Rynek japoński stał się ostatnio mniej atrakcyjny z powodu zainteresowania naszych celników, przekonałem się kupując wistę 45 ze dwa miesiące temu.
A do rzeczy - jak ktoś chce akurat psixa, to co komu do tego. Plusem tego systemu są dostępne, dobre i (w miarę) tanie szkła.
F100 + C33 + 45D + AF10 Super
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: 4Rider »

zaphod pisze: 29 wrz 2019, 08:00 A do rzeczy - jak ktoś chce akurat psixa, to co komu do tego.
Bo miałem i dobrą radą służę, to odruch człowieczeństwa nic więcej.

W UE też można taniej, miałem Mamiya 645 z 80/2.8 oraz pryzmatem, paskiem za 280 euro z przesyłką z Holandii*.
Polski rynek jest najdroższy i najuboższy jeśli idzie o naszą dziedzinę.

*ale nie ibaj tylko lokalne serwisy.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: pelovsky »

4Rider pisze: 29 wrz 2019, 12:35 miałem Mamiya 645 z 80/2.8 oraz pryzmatem, paskiem za 280 euro z przesyłką z Holandii
moja kosztowała (owszem, 13 lat temu) 130 euro z wysyłką - body, sekor 80/2.8, pasek, pryzmat z pomiarem. Zakup wynikał z frustracji funkcjonowaniem PSixa ;-) Biometara 80 używam najwyżej przez przejściówkę jako portretowca do małego obrazka.
PSixa kupiłem, bo komplet z pryzmatem z pomiarem kosztował 200zł, co w czasach studenckich było ceną do przyjęcia, jak się przesiadało z Lubitiela 166B.
Rozumiem, że realia cenowe średniego formatu od lat 2000-cznych się nieco zmieniły, że niektórzy mogą mieć sentyment młodości do PSixa, ale sam bym to tego aparatu nie wracał.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: 4Rider »

pelovsky pisze: 29 wrz 2019, 12:46 ale sam bym to tego aparatu nie wracał.
Zawsze wiedziałem że Kaszubi to mądrzy ludzie ;-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: jac123 »

No ale format 6x6, to nie 645 i ceny tego formatu w Japonii są zupełnie inne. Podaj mi przykład najtańszego sensownego 6x6 z Japonii?
ps. Gdańsk nigdy nie był stolicą Kaszub, co nie znaczy że Kaszubi nie są mądrzy
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: szable »

dodam od siebie, że główne zarzuty wobec systemu to:
1. nakładanie klatek
2. rozregulowane czasy

W moim nakładanie klatek zostało raz na zawsze usunięte (ręczny przesuw filmu oryginalną gałką od spodu), czasy są łatwe do regulacji, bo mechaniczne - u mnie działają po serwisie perfect.

A z takich innych przemyśleń, bardziej moich subiektywnych to jakby tak w Psix zrobić mocowanie obiektywów z systemu Pentaxa 67 to mielibyśmy najlepszego średniaka ever.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: 4Rider »

Zenza bronica s2 mint full zestaw sklepowy powtarzam mint 1600 płn - sam się zastanawiam nad nia. Jest tam body komin lupa kominowa kaseta nikkor pasek jakiś pierścień adaptujacy kaseta i coś tam jeszcze, sorry za formę, ale z pleneru piszem.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
jac123
-#
Posty: 1712
Rejestracja: 11 maja 2008, 20:53
Lokalizacja: Polska

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: jac123 »

No ok, niech będzie ta Zenza, jednak ceny Psixa zaczynają się od 600 - 700 zł z obiektywem, a to 1000 zł różnicy....

ps. w plenerze ale cały czas on - line, eh co ta technika robi z ludźmi ...
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: pelovsky »

jac123 pisze: 29 wrz 2019, 13:32 ps. Gdańsk nigdy nie był stolicą Kaszub
moje "Gdańsk stolica Kaszub" jest dodane humorystycznie, w nawiązaniu do forsowanych kiedyś przez urząd miasta tabliczek na wjeździe do Gdańska.
jac123 pisze: 29 wrz 2019, 13:32 Podaj mi przykład najtańszego sensownego 6x6 z Japonii?
Ja nie szukam 6x6, a już tym bardziej w Japonii. Chociaż ostatnio zacząłem się rozglądać za czymś typu RB/RZ, ale to tylko z racji kupienia w komplecie z kamerą Canon Scoopic 16m Sekora 90/3.8 (co za egzotyczny komplet) - i tu wydaje mi się, że za 400 euro z cłem i VATem da się coś wyrwać (ale nie zgłębiałem tematu).
szable pisze: 29 wrz 2019, 14:02 główne zarzuty wobec systemu to:
moje dodatkowe zarzuty (z pamięci, jaką pozostawił po sobie ten aparat), to obrzydliwie ciemny pryzmat z pomiarem (do tego nie mieszczący się w etui na aparacie), beznadziejna matówka utrudniająca ostrzenie, brak jakiejkolwiek automatyki pomiaru, pryzmat na rtęciowe baterie (chyba dobrze pamiętam?). W zasadzie jedyny plus to urok Biometara 80 oraz (wtedy) niska cena.
Analogicznie, przez pierwsze lata fotografowania używałem Praktiki VLC3 i uważałem, że to spoko aparat. Potem kupiłem sobie Canona AE-1 (z przypadku, bo za 5 euro z wysyłką) i to w porównaniu jest jednak inna liga (chociaż przecież niezbyt wysoka).
szable
-#
Posty: 532
Rejestracja: 29 maja 2009, 21:47
Lokalizacja: Świnoujście
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: szable »

pelovsky pisze: 29 wrz 2019, 14:53 moje dodatkowe zarzuty (z pamięci, jaką pozostawił po sobie ten aparat), to obrzydliwie ciemny pryzmat z pomiarem (do tego nie mieszczący się w etui na aparacie), beznadziejna matówka utrudniająca ostrzenie, brak jakiejkolwiek automatyki pomiaru, pryzmat na rtęciowe baterie (chyba dobrze pamiętam?).
Pryzmat TTL jest ustrojstwem akcesoryjnym, faktycznie nie wyszedł naszym braciom zza Odry zbyt dobrze :) ja zawsze wolałem kominek z lupą.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Kupię Pentacon SIX w bardzo dobrym stanie

Post autor: 4Rider »

jac123 pisze: 29 wrz 2019, 14:41 No ok, niech będzie ta Zenza, jednak ceny Psixa zaczynają się od 600 - 700 zł z obiektywem, a to 1000 zł różnicy....

ps. w plenerze ale cały czas on - line, eh co ta technika robi z ludźmi ...
Ta jest mint z gadżetami - podstawowe komplety robocze kosztują 1000-1300 pln.
Aparat za 700 złotych to nie jest dobry aparat w dzisiejszych czasach, jeśli idzie o średnie SLR.


ad 2: W końcu się przekonałem, ale wybrałem drogę środka, to BB z pełną klawiaturą fizyczną 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
ODPOWIEDZ