Acros v2

Ciemnia fotograficzna - Podzielcie się receptami wywoływaczy i efektami ich użycia z różnymi negatywami - mile widziane skany ;)

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Ats
-#
Posty: 40
Rejestracja: 26 cze 2018, 20:44

Acros v2

Post autor: Ats »

Pewnie do wszystkich już dotarło ale....https://emulsive.org/articles/news/bran ... utumn-2019

Ktoś mi powie na czym polega ta magia acrosa? Nigdy na nim nie focilem, a cena teraz specjalnie nie zachęca....
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Acros v2

Post autor: 4Rider »

Już było dziś o tym na forum w tym wątku:

koniec-fuji-fp-100c-t11337-15.html

Mam 5 szpulek w lodówce starego Acrosa :-)

Specjalny przepis na Acrosa Yoonson'a (z archiwum AT):

negatyw [Fuji Acros 100*] (nie pytaj dlaczego) naświetlony w okolicy 3asa z czerwonym filtrem. wołany w r09 1+100 22*C 5min i 20sek w ciągłym mieszaniu.

*przypis
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Ats
-#
Posty: 40
Rejestracja: 26 cze 2018, 20:44

Acros v2

Post autor: Ats »

No cóż to chyba trzeba kupić i przetestować. :D
Nomad
-#
Posty: 1069
Rejestracja: 14 sie 2015, 22:28
Lokalizacja: Kraków

Acros v2

Post autor: Nomad »

Mam jedną rolkę starego... w sumie, może nabędę nowego i porównam.
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Acros v2

Post autor: Miburo »

Magia acrosa polega na tym, że bez zbędnego gadania - jest to najlepszy i najpiękniejszy negatyw na świecie. Cena, niestety, również jest najwyższa:-/
Awatar użytkownika
zousan
-#
Posty: 87
Rejestracja: 20 sty 2014, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Acros v2

Post autor: zousan »

Jakoś wszystkie te artykuły wieszczące powrót Acrosa ignorują istotną informację zawartą w komunikacie Fujifilim. Otóż nowe filmy w formacie 35mm oraz 120 mają pojawić się na jesieni wyłącznie na rynku japońskim. Wprowadzenie ich na inne rynki ma być dopiero uzależnione od popytu w Japonii.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
pelovsky
-#
Posty: 511
Rejestracja: 22 sie 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk stolica Kaszub

Acros v2

Post autor: pelovsky »

Miburo pisze: 11 cze 2019, 09:18 jest to najlepszy i najpiękniejszy negatyw na świecie.
Jeśli już subiektywnie swoje zdanie wyrażasz, to przynajmniej dodaj "moim zdaniem", bo mnie np. Acros wcale się nie podoba.
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Acros v2

Post autor: apphex »

pelovsky pisze: 11 cze 2019, 09:28
Miburo pisze: 11 cze 2019, 09:18 jest to najlepszy i najpiękniejszy negatyw na świecie.
Jeśli już subiektywnie swoje zdanie wyrażasz, to przynajmniej dodaj "moim zdaniem", bo mnie np. Acros wcale się nie podoba.
A ja nie miałem z nim do czynienia więc nie mam zdania ;-)
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
Tristan
-#
Posty: 148
Rejestracja: 23 lut 2015, 23:56
Lokalizacja: Wrocław

Acros v2

Post autor: Tristan »

Miburo pisze: 11 cze 2019, 09:18 najlepszy i najpiękniejszy negatyw na świecie
Moim zdaniem daje bardzo analityczny obrazek. Jak cyfra w trybie cz-b. Poza tym na dziwne uczulenie spektralne. np. blond włosy mojej partnerki wyszły jakieś ciemne. Być może taka charakterystyka dedykowana bardziej wschodnim karnacjom (jak w przypadku Pro 400H)
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Acros v2

Post autor: wosk »

Tristan pisze: 12 cze 2019, 07:45 Moim zdaniem daje bardzo analityczny obrazek. Jak cyfra w trybie cz-b. Poza tym na dziwne uczulenie spektralne. np. blond włosy mojej partnerki wyszły jakieś ciemne. Być może taka charakterystyka dedykowana bardziej wschodnim karnacjom (jak w przypadku Pro 400H)
Analityczny obrazek, bo z bardzo małym ziarnem (prawidłowo wywołany i nie prześwietlony negatyw ma ziarno prawie niezauważalne). Efekt osiągnięty dzięki autorskiej technologii Fuji ( technologie Sigma Crystal i Super Uniform Fine-Grain, znacznie zwiększająca ilość światła przechwytywanego przez ziarno filmu - cokolwiek by to nie znaczyło ;-) . Uczulenie spektralne nie jest dziwne, to film ortopanchromatyczny, czyli uczulony na wszystkie zakresy widma, z nieco obniżoną czułością na czerwony i purpurowy ( w porównaniu do materiału panchromatycznego). Podejrzewam, że coś lekko sknociłeś z portretem, bo włosy miałyby prawo wyjść ciemniejsze, gdyby były czerwone ;-) . Osobiście bardzo lubię ten negatyw i teraz jestem w kropce. Mam połowę lodówki starego Acrosa, więc chyba będę musiał wyrzucić, by zrobić miejsce nowemu :-D
Poniżej Acros w Ultrafinie Plus 1+4
Hasselblad008kadr.jpg
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Acros v2

Post autor: powalos »

wosk, gdzie wyrzucisz ? Będę czekał z workiem na odpadki. :lol:
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
wosk
-#
Posty: 979
Rejestracja: 06 mar 2007, 22:26
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Acros v2

Post autor: wosk »

powalos pisze: 12 cze 2019, 15:37 wosk, gdzie wyrzucisz ? Będę czekał z workiem na odpadki. :lol:
Wiedziałem, że szybko chętny się znajdzie :mrgreen:
skpt
-#
Posty: 657
Rejestracja: 17 kwie 2018, 10:17
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Acros v2

Post autor: skpt »

wosk pisze: 12 cze 2019, 15:18 (prawidłowo wywołany i nie prześwietlony negatyw ma ziarno prawie niezauważalne)
Ano właśnie, tylko jak szybkozmienna pogoda jest, a i wiele obrazków w różnych warunkach na jednej rolce, to potem złość ogarnia... Ale fakt faktem, że jak "dobrze wszystko usiądzie" to gęsia skórka i kocie mruczenie (-:
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Acros v2

Post autor: apphex »

wosk pisze: 12 cze 2019, 15:43
powalos pisze: 12 cze 2019, 15:37 wosk, gdzie wyrzucisz ? Będę czekał z workiem na odpadki. :lol:
Wiedziałem, że szybko chętny się znajdzie :mrgreen:
Ja odkupię 8-)
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Miburo
-#
Posty: 318
Rejestracja: 18 paź 2012, 06:59
Lokalizacja: Gliwice

Acros v2

Post autor: Miburo »

@pelovsky, nie będę dodawał, że moim zdaniem, bo po pierwsze, to jest chyba zrozumiałe, po drugie - piszę absolutnie dogmatycznie, Across jest najlepszy na świecie i tyle. równie dobrze możesz mi powiedzieć, że nie pasuje ci hp5 bo cośtam albo txp320 bo cośtam innego...co nie zmienia faktu, że to również są najlepsze negatywy na świecie, tylko w innych zastosowaniach. na fomie, chociaż tanio, wszystkiego nie uciągniesz;-)

ps. lubię fomę ale też poszczególne materiały w poszczególnych zastosowaniach, żeby nie było!
ODPOWIEDZ