Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Wszystko o aparatach, akcesoriach, sprzęcie ciemniowym.

Moderatorzy: rbit9n, Jerzy, zladygin, Michał Kowalski

Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

fotocyfrowe pisze: 21 maja 2019, 22:43
Myślę, że czas przy powiększalniku i koreksach spędziłem więcej niż masz lat !
Chyba jednak nie, J.A. jest prawie Twoim równolatkiem (54) :-P Ale jest czepialski czasem (no może czasem nie jest), nie ma co się przejmować ;-) A Ty też niepotrzebnie się oburzasz 8-)
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: J.A. »

fotocyfrowe, pudło.
Dokładnie czytam co kto pisze zanim się „przyczepię” ;-)
Po pytaniach jakie zadajesz śmiem twiedrdzić, że z fotografią analogową zetknąłeś bardzo niedawno, a już na pewno nie robiłeś pod powiększalnikiem. Może i robiłeś Zdjęcia Fenixem, ale na pewno nie obrabiałeś ich sam.
Ktoś kto twierdzi, że spędził lata w ciemni i przerobił setki filmów, wie jakiej trwałości spodziewać się po chemii. Ktoś kto uważa się za wygę w fotografii analogowej wie, że czasy w aparatach klasy „box” to coś około i bez znaczenia jest czy 1/30,1/50 czy coś w tym stylu.

Uważaj co piszesz.
Załączniki
E540536A-1704-4402-B9E0-99C5EAAF6680.jpeg
812A029A-EFEF-4EE8-8131-8B594A315021.jpeg
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
fotocyfrowe
-#
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2016, 14:03

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: fotocyfrowe »

To raczej Ty spudłowałeś, Od lat '70 robię zdjęcia,
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 19:20 przez fotocyfrowe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: apphex »

Moi drodzy, po co kłótnie? Po co wasze swary głupie.. ?

fotocyfrowe

Jeśli jesteś z Warszawy to na Grzybowskiej 5 (na tyłach bloku, ale możesz też wygooglować nr tel) jest serwis foto. Zajmują się tam głównie sprzętem analogowym i mają darmową wycenę - sądzę, że to najbardziej odpowiedni kierunek, w którym powinieneś podążać
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

To trochę zabawne takie przekomarzanie się na kompetencje i 'profesjonalizm', raczej młodzieży przystoi :-D

PS: mój pierwszy powiększalnik to też był owalny Krokus z lat '60, czarny, ja go nazywam "Krokus typu Grucha" ;-)
Co do aparatu LF, pięknego zresztą, to przypuszczam że to jakaś samoróbka (w tamtych czasach było wiele zakładów rzemieślniczych) lub składak (co na jedno wychodzi) skoro nie ma tabliczki.
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
J.A.
-#
Posty: 10034
Rejestracja: 11 maja 2011, 14:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: J.A. »

4Rider, ja o swoich kompetencjach nic nie piszę.
M7 + 4,5/50 + 4/80 + 4,5/150
"Mędrzec uczy się nawet od głupca, głupiec nie uczy się wcale"
fotocyfrowe
-#
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2016, 14:03

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: fotocyfrowe »

apphex pisze: 22 maja 2019, 11:30 Jeśli jesteś z Warszawy to na Grzybowskiej 5 (na tyłach bloku, ale możesz też wygooglować nr tel) jest serwis foto.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 19:21 przez fotocyfrowe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: powalos »

fotocyfrowe, to jeden z najlepszych serwisów foto w Polsce. Teraz już nie prowadzi go jego założyciel - który głównie robił analogi - a jego synowie. Naprawiałem u nich kilka Pentax'ów serii "Z" (wysyłkowo) i byłem bardzo zadowolony.
Fan Pentax'a.
fotocyfrowe
-#
Posty: 58
Rejestracja: 21 sty 2016, 14:03

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: fotocyfrowe »

No właśnie zauważyłem,
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 19:21 przez fotocyfrowe, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

J.A. pisze: 22 maja 2019, 11:50 4Rider, ja o swoich kompetencjach nic nie piszę.
No nie bezpośrednio w tym wątku ;-)

Ale nevermind!
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
apphex
-#
Posty: 313
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:02
Lokalizacja: Warszawa

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: apphex »

fotocyfrowe pisze: 22 maja 2019, 12:16 No właśnie zauważyłem, że dzwoniąc jak powiedziałem o jaki aparat chodzi to przekazali słuchawkę szefowi. Czyli można mu zaufać ? Bo szukając opinii, trafiłem na forum nikoniarzy i niezbyt pochlebnie się o nich wypowiadali.

ah Ci nikoniarze.. ;)

Nie ma chyba idealnej odpowiedzi. Musisz sam się przekonać. Ja bym zaufał Powalos'owi i jego rekomendacji ;-)
Mimo, że kręcę się po Katowicach od lat to nie znam tam niestety żadnego serwisu, nie pomogę tutaj.
Tomasz

INSTAGRAM

📷 135 - Konica Hexar RF
📷 120 6x6 - Hasselblad 500C/M
zladygin
-# mod
Posty: 1583
Rejestracja: 02 gru 2014, 16:59
Lokalizacja: Zakopane/Jordanów/
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: zladygin »

fotocyfrowe pisze: 22 maja 2019, 11:59 Może macie info o tym zakładzie - https://fotoserwis.krakow.pl/
ps. to nie ja się przekomarzam ale widzę, że kolega od koziołka matołka wie lepiej co ja w życiu robiłem, jasnowidz czy "cóś" :mrgreen:

Wielokrotnie korzystałem z usług zakładu p. Kadei. Nigdy nie miałem najmniejszego problemu, zawsze byłem zadowolony i mogę go polecić z czystym sumieniem. Z tym, że Starszy Pan Kadeja podobno zrezygnował i przeszedł na emeryturę. Jego syn (też nie najmłodszy) robił mi ostatnio obiektyw - również bez zastrzeżeń. Co do "Inflacji" - cóż można stwierdzić przez telefon.
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: powalos »

apphex, nikoniarzom to chyba żaden serwis w Polsce nie "leży". :-D :mrgreen: :-D
Fan Pentax'a.
Awatar użytkownika
4Rider
-#
Posty: 5997
Rejestracja: 19 kwie 2018, 12:34
Lokalizacja: Warmia
Kontakt:

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: 4Rider »

A mnie Nikony nie leżą tak jak BMW :-D
... porque las tribus condenadas a cien años de soledad ya no tienen una segunda oportunidad en la tierra.
galería -> https://www.flickr.com/photos/4rider <- fsociety -> yelp 2000 -> ∞ homo homini lupus est 🐺
Awatar użytkownika
powalos
-#
Posty: 1882
Rejestracja: 02 mar 2007, 21:42
Lokalizacja: Stęszew (pyrlandia)

Zablokowany naciąg filmu Praktica MTL 5

Post autor: powalos »

I tak trzymać. ;-)
Fan Pentax'a.
Zablokowany